İyiki Doğdun... Amata Part 3

Neslihan Isındere
343

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

İyiki Doğdun... Amata Part 3

Bugün doğum günü Amata. Biliyor musun? Hiçbir gün zamanında kutlayamadım. Yoo elbette unutmadım. Unutmayacağımı bilirdi. Ama sabredemezdim tam gününe kadar. Ya iki gün,yada bir hafta erkenden kutlardım. Tutamazdım içimde Amata. Nasıl ki içimdeki sevgisi afacan bir çocuk gibi çarpıp duruyor yüreğimde,bende aynen öyle çocuklaşırdım o zamanlarda. Tutamazdım içimde onun için düşündüğüm hiçbir şeyi…

O’nuda tutamadım Amata. Gitmesine engel olamadım. Bu kadar çok severken. Neden? Hayır sus! İnanmam. Sevmediğinden sakın bahsetme. Evet,son günlerde ne zaman yanımda olsa hep üç kişi gezerdik. Ben,O ve gözlerindeki o umarsız bakış. Bunu sebep gösterme bana Amata. Biliyorsun kuş kanadından yel kapar,hemen hastalanırdı O. Bu yüzdendi bezginliği. Bu yüzdendi yanımda hiç gülmeyişi. Susma konuş.Bu yüzdendi değil mi Amata? Yoksa kendimi mi kandırıyorum ben?

Bugün O’nun doğum günü. İnanır mısın? Yokluğunda geçen her doğum gününde,hayatımda olduğu günlerdeki gibi aynı heyecanla alt üst ettim tüm mağazaları. Bakma bana öyle. Unutmaya başlamıştım neyi severdi,neyi daha çok beğenirdi. ALLAH seni inandırsın V yaka kazak mı giyerdi,yoksa bisiklet yakamı. Tam bir gün düşünmüştüm bunu. Ama hiçbir zaman unutmadım doğduğu günü. Hazır ettim hep hediyesini. Kim bilir belki çıkar gelirdi. Hazırlıksız yakalanırsam,olur ya unuttuğumu düşünür belki küserdi. Yine giderdi.

Bak Amata bak. Hepsi O’na alıpta veremediğim hediyelerim. Özellikle şu masanın üstündeki parfüm. En sevdiği. Ayrılmadan bir gün önce almıştım. Bir hafta sonraydı doğum günü. Ama yine dayanamamıştım. Yanağından öpüp,o gün kutlayacaktım. Ayrılmaktan bahsetmeseydi bana. Unuttum sonrasında,ama unutmadım hiçbir zaman teninin kokusunu. Ne zaman hasret kalsam ona,elimde parfüm şişesi,birazda olsa diniyor hasretim. Sanırsın sanki yanımda. Gitmedi bir daha burnumdan onun o kokusu.

Ama O gitti Amata. Gözümün içine baka baka gitti. Gözümdeki yaşa aldırmadan. Gerçi yağmurluydu o gün hava. Belki de fark etmemiştir. Yoksa gider miydi hiç gözümün yaşına bile bakmadan? Gider miydi Amata?

Neslihan Isındere
Kayıt Tarihi : 8.12.2011 19:34:00
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!