Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • silebilme yetkisi olan kişi09.08.2003 - 02:56

  Nesin sen Neo falan mı? :o)) tada şu mimar mı?

 • coca cola09.08.2003 - 02:52

  Kola Turka :)


  Artık bişeyler değişmeli.Zaten zararlı bişey bari bizi zehirleyen bizden olsun.

 • fethullah gülen09.08.2003 - 02:48

  Kendisi Dünya'yı kurtaran adam değil.Ancak dünya için öyle iyi şeyler yapıyor ki O'nun fikrini taşıyanlar gelecekte dünyayı kurtarabilirler.

 • ezan09.08.2003 - 02:45

  Ezan Namaza çağrıdır.İnananlara ibadet zamanının geldiğini hatırlatır. Arapça okunmasının gerekliliği bir gelenek değildir. Arapça dilinde kullanılan bir çok sözcük Türkçe'mize tam olarak çevrilemediği için Arapça olan metinler orjinal şeklinde korunmuştur. Bugün kimse boşuna meallere bakarak Kur'an hakkında yorum yapamaz. Çünkü Elmalılı tefsirini bitirdiğinde 'Yine de istediğim gibi olmadı. ' demiştir.Çünkü Kendisi Tefsiri bitiremeden ölmekten korkmuştur.Celali tefsirinde olduğu gibi.Tefsir etme işi kolay olmamış ve tefsiri yapmaya başlayan birinci insan tefsiri tamamlayamadan vefat etmiştir.Bir insan ömrü bu güne dek istenildiği gibi.Bir tefsir yapmaya kafi gelmedi.İhlas suresi gibi birkaç satırlık bir surenin tefsirinin yirmi otuz sayfalık yorumu vardır.
  Bu yüzden Ezan'da Kur'an 'da Arapç metinleri ile okunup yazılmaya mecburdur. Ayrıca latin alfabesi ile Arapça'yı ifade etmek de mümkün değildir. Sonuçta bırakalım ibadetimiz de Arapça kalsın.Kimse İbadetimizin Arapça olması ile hiç bir yerde ilgilenmemeli zaten.

 • medya maymunu04.08.2003 - 04:28

  Davut Güllüoğlu Tüm mankenler Sahnenin yumuşakları. Memedalierbil
  Bir de krolar var.Erkekleri saymayacağım Kadınlardan Seda sayan ve yıldız tilbe

 • adolf hitler 30.07.2003 - 03:24

  Zalimler bazen Allah için çalışırlar. Allah önce zalimle birilerini cezalandırır.Sonra dönüp zalimi cezalandırır. Bu dünya için çok büyük bir cani idi onun yaptıklarını ancak ondan daha cani olan stalin cezalandırabilirdi. Eğer stalini de yenseydi hedef Anadolu idi.(Bunu Çok Duymuşsunuzdur.) Bugün onun sayesinde Büyük bir Amerika var.

 • nazım hikmet16.07.2003 - 00:31

  Yavuz Bülent Bakiler Nazım için 'Türkçe'yi en iyi kullanan şairlerimizden biridir' Nazım'a Türkçe için söylenecek birşey yok.Fakat aynı adam Nazım için örnek alınmaması gereken, hayatını kötü şeylerle harcamış biri diyor.Ben Yavuz beye katılıyorum.Nazım'ın vatan haini olması ise Türkiye'ye birşey kaybettirmez.Sadece Kore'de askerlerimize uçaklarla atılan iğrenç şiiri saymazsak.Kaldı ki Türkiye hakiki vatan hainlerini bile yağla balla besleyen, zamanı geldiğinde koruyup kolayan bir devlet.

 • denizli11.07.2003 - 04:31

  Kızı Tozu horuzu ve zafer gazozu meşhurdur.

 • matrix revolutions11.07.2003 - 04:15

  Çok şey açıklanacak insanlar şaşıracak.'Well come the real world' sözcüğünü Morpheus Neo'ya Matrix 1 de söylemişti. Bu söz artık bir anlam taşımayacak.

 • matrix felsefesi11.07.2003 - 04:12

  FİLMLERİ EN AZ 10 KERE SEYRETTİM BU YAZIYI OKUYUN. Egzistens seyredenler bilirler gerçek dünya ile sahtesi karışmaya başlar.Matrix 1 de biz birçok düşünce ile bir odaya kapatılmıştık.Reloaded te artık bazı şeyler belirginlerşiyor. Artık kahinin neden ajana dönüşmediğini biliyoruz.
  Matrix adlı program genel bir sistem programı ile bu program içindeki akıllı mantıklı birçok programdan oluşuyor.Bazı programlar kendi şuurları ile hareket edebiliyorlar.Bazıları ise bundan mahrum.(Smith'in ölmemesi ve yükseltgenerek karşımıza çıkması, kahinin ajana dönüşmemesi) Ancak reloaded bize ilginç veriler sundu.Bizim zion namı ile bildiğimiz şehir aslında matrixin bir parçası.(aslında o da yok) Bunu kahinden Neo'ya mektup taşıyan bir adamla ve Kahramanım Smith'in insanları kendine dönüştürmesi ile anladık.Ayrıca Kurtulan tek kişi olması da bir rastlantı değil.İçine girdiği adamın aklını değiştirip onunla suikast bile yapacaktı.Mimarımızla Neo matrixin sonunun makinaların sonunun olmayacağı türünde bir konuşma yaptılar.Bu birbirine paralel bağlı milyarlarca matrixin olabileceği anlamına geliyor.Son olarak Neo uçan robotları kahramanca öldürdü.Normal bir insandan farkı olmaması gerekiyordu ama bunu başardı.Güçlerini düşünceden fiziksel platforma da taşıyabildiğini mi gösteriyor yoksa hala düşüncesinden çıkmadığını mı? Kafanızın karışması çok normal :) (Karışmadıysa ne ala) Matrix'le Zionun birbirine paralel bağlı olması fikri de bana sürülen bir fikirdi ama bu işi daha da karıştıracağı için üzerinde durmadım.