Z Arkadya Günlükleri 25.02.13

Ahmet Kemal
1951

ŞİİR


8

TAKİPÇİ

Z Arkadya Günlükleri 25.02.13

25.02.13 Pazartesi

Bugün neşeliyim oldukça. Pazartesileri erken kalkmama sebep olan oğlum Yunus mutlu ediyor beni. Onun arabanın arka koltuğunda Kuran sayfasını ezberleme gayreti büyük bir feyz kaynağı benim için. Onu bıraktım dershanenin kapısında. Sarığını sarmamı istedi. Yaptım. Beğenmedi. Hocan sarar ‘dedim. Yatakhanenin kapısını açamadı. Sınıfını getirdim bıraktım onu. Öptüm.
Anneme gittim. Kaptı kilitli. Cama tıklattım. ‘Kapı kilitli’ dedim. Halama emretti açması için. Açamadı halam. Alttan anahtarı verdi bana. Kazağı verdim. Annem beğenmedi. Halamı unutmuştum. ‘Ona ver ‘dedim’ beğenmiyorsan’. Vermek istemedi ‘giymez ‘dedi. Halam gönüllü olmaktan kaçınıyor,ondan korkuyor besbelli. ‘Karda giyilir’ o dedi ‘çok kalın’. Meyve yedim. Biraz internete girdim. Günlükleri yayınladım. Sonra ayrıldım halam camdan el sallıyor. Geri gelip karşılık verdim. Anamın umurunda değil.
Dernek kurmalıyım. Gençliğin sahipsiz olduğu bu ortamda bir gençlik derneği. Bengisu sanat düşünce ve irfan mektebi. Adı bu olacak. İçinde sanat,kültür,bilim ve eğitimle haşır haşır neşir olacakları bir dernek.
Yetenekli gençleri toparlamalıyım etrafıma. Fen Lisesinden, İmam-Hatip Lisesinden, İzmit Lisesinden ve yayınladığım İlim dergisi yazar çevresinden…
Osmanlı tarihi destanını yazıyorum. Ramazanname ‘den sonra bu eser bana İlaç gibi olacak…
Fen Lisesi öğrencilerim yeni yeni açılıyorlar bana. Kadir güzel hikâye yazıyor.Sedanur deneme Feride hem deneme yazıyor, hem hikâye. Hikâye yarışması bu konuda anahtar olacak. Bir de okul dergisi…
Antoloji.com’ da şiirlerimi bölümlere ayırıyorum. Aşk şiirlerine Aşk Kitabı. Doğa şiirlerine Yaşamak.
Peygamber şiirlerine Tuhfe adı veriyorum. İsyan şiirlerine Kavgalar kitabı. Biyografik şiirlere Kahramanlar Kitabı. Tasavvufi aşk şiirlerine Sevgili Sultan Sarayım. Kitaba da şimdilik bu adı düşünüyorum.
Günlüklerimi düzenlemeliyim. Biraz hikâyeye kapı aralamalı,oradan romana yol bulmalı emeklilik günlerim için. Sonra tiyatronun kapısın çalmalı. Biraz eleştirmeli edebiyat alanından. Yıllar önce yazdığım’ şairler geçidini ‘bulmalı. Yahya Kemal için yazdığım o kayıp çalışmaya ne demeli.
Bir dergi çıkarmalıyım yeniden edebiyatı beraberinde getiren, düşünce ve inanç etrafında haleleşen bir grup kurmalı. Dergiyi profosyelleştirmeli. Adı Bengisu Sanat olmalı. Siteyi dolduruyorum. Bugün altı yüz kişi girdi diyor site üstelik doğru dürüst bir yerde adı edilmemişken.
www.bengisusanat.com.tr http:www.bengisusanat.tr.gg

Ahmet Kemal
Kayıt Tarihi : 26.2.2013 11:12:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!