Yusuf Talha Arık Şiirleri

9

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Yusuf Talha Arık

Bir kez daha yüzleştim onunla. Kendimle. Bu adilikler, kötülükler ve yalnızlıklar diyarında. Bir kez daha ağladım kendime. Bir bir gözümün önden geçti yediğim bıçaklar. Nasıl ihanet edilmiş bana. Belki de ödediklerim bir bedel diye düşünüyorum. Ona ulaşmak için ödenilmesi gereken bedeller. Bıçaklanacağımı bile bile girdiğim yollar var önünde. Hepsi karanlık hepsi ıssız. Sırtıma giren bıçaklarla beraber artıyor onu bulmak için girdiğim sokak sayısı. Uzun zamandır ilk kez acı hissediyorum. Kanım çekiliyor sanki. Gözlerim kapanıyor, yere yığılıyorum. Güneşin doğmasından umudunu kesmiş bir yarasa gibi. Gözlerimi açıp etrafıma bakıyorum bir süre sonra. O belki başımdadır diye. Mutsuz ya da umutsuz değilim. Bakıyorum sadece. Karanlık ve tekinsiz şahısların olduğu bir sokak. Tam gözlerim kapanırken dikkatimi çekiyor, beni bıçaklayanları ilk kez kötü bir surette görüyorum. Bir kez daha kaybediyorum bilincimi. Gene kalkıyorum. Suya batırılıp çıkarılan birisi gibi acı çekiyorum.

Hayalet gibi geziyorum sokaklarda. Hayalet olmaktan bıkmış bir hayalet. Acılı bir tebessüm sarıyor yüzümü. Evlerin pencerelirine bakıyorum. Hepsi kapalı. Birinin arasından ışık çıktığını zannediyorum, umutlanıyorum. Gene yanılıyorum. Bir dükkanın vitrinini seyrediyorum. Vitrinde ,aynı benim gibi, bukaranlık diyarda beyaz paltoyla gezen bir adam var. Yüzü çökmüş, umutsuz bir adam. Sokakta aralara serpiştirilmiş lambalardan birinin altına çökerken gölgemin olmadığını fark ediyorum. Fazla umursamıyorum. Yaşama sevincim bile yokken gölgem olsa n ki!
Sahile inmeye karar veriyorum. İnsanların ruhlarının kirlenmesiye beraber kararan denize doğru yol alıyorum. Saatlerce dertleşiyorum denizle. Onu beni alması için ikna etmeye çalışıyorum. Umutsuzluğa kapılıp geri dönüyorum evime. Onu düşünüyorum. Birdem gözümün önünde beliriyor. Gözlerim bir ışıkla kapanıyor. Bir sarsıntıyla uyanıyorum. Daracık bir tabuttayım. Etrafımda dost kalmadığı için deniz taşıyor tabutumu. Orada eski dostum mutlulukla baş başa kalıyorum. Dalıyorum karanlık sular arasına. O sırada derdimi anlıyorum. Sanırım, sanırım ben onu seviyorum...

Devamını Oku