Yürek Gücü | Ensar San

Sığınak Edebiyat Mecmuası
36

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Yürek Gücü | Ensar San

Bir Göz düşünün ki! kararmış, yeteneğini kaybetmiş, Dumura uğramış, güneşin aydınlığında kurumuş, bütün enerjisini tüketmiş, gün ortasında etraf aydınlık iken şeritler ile kapatılmış çukura düşmüş. Bu gözün görebilmesi mümkün müdür?

Bir Dil düşünün ki! pas tutmuş, iltihaplanmış, kansere düçar olmuş, hassasiyetini yitirmiş, biriktirdiğine kıvılcım çakmış, yılan olup kendini boğmuş, iftira edip, sevgiyi dostluğa düşman etmiş, lezzeti, acı'da hapsetmiş, doğruyu yalana boğmuş, piyon iken vezir olmuş, Şah' ın düzenini yerle bir etmiş, bu dilin konuşabilmesi mümkün müdür?

Bir EL düşünün ki! titremeye başlamış, çolaklaşmış, adaleti zulme tercih etmiş, alın terine ihanet etmiş, Adem'e yasaklanan ağaca uzanmış, mesleği emeğe kırdırmış, sancağı tutmayı reddetmiş. Bu elin haykırışa vasıta olması mümkün müdür?

Bir Kalp düşünün ki! akla küsmüş, ruh'u reddetmiş, arka sokaklarının ışıkları sönmüş, Nur'u kuş kafesine hapsetmiş, karanlık çökünce ortaya çıkan yıldızı asmış, aynasını kaybetmiş, damarlarındaki kan dikenleşmiş, ülkesinde güneş doğmaz olmuş, Ay tutulmuş, kandil yağları tükenmiş, acziyeti merdiven, zilleti meşale edinmiş. Böyle bir kalbin heyecanla çarpması mümkün müdür?

Bu azalara sahip bir İnsan düşünün ki! umutsuz ve mutsuz, çölde, kumlar ellerine kelepçe vurmuş, denizde balıklar tarafından yutulmuş, akıl verilmiş sapıtmış, göz verilmiş kan akıtmış, dil verilmiş yürekte yara açmış, Kulak verilmiş kapı ardında bırakmış, El verilmiş şehadet parmağını kesmiş, ayak verilmiş suya erememiş, kalp verilmiş, aşkı bilmez olmuş. Böyle birinin kurtuluşa ermesi mümkün müdür? İslamı Sığınak edinmesi mümkün müdür?

Bu Şiir Sığınak Edebiyat Mecmuasında Yayımlanmıştır.

Sığınak Edebiyat Mecmuası
Kayıt Tarihi : 26.11.2019 23:19:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Ensar SAN, Yürek Gücü, Sığınak Edebiyat Mecmuası, sayı 1 (Ocak-Şubat), 2019.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!