Yuregine penaber Şiiri - Muhammed Bakan

Muhammed Bakan
Burada özlem gözyaşlarından süzülür
10

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Yuregine penaber

insanlık onurunun en güzeli seni sevmektir
senin gülümsemeni hafızasına kazımak gibi
ve ne güzel şey ki aşk değil SEVDAM ile sevdim
Dil bile yetmiyor anlatmaya verdiğim emeği
Saf ve tertemiz bir kalple
Yürekten seviyorum seni diyebiliyorum
Çünkü dünyanın tüm olumsuzlukları insanligimi öldüremedi
bazen gökyüzüne bakarak
Bazen deniz kenarında haykirarak seni denize anlatiyorum
bazen deniz kenarında ufuğa dalarak içimle konuşuyorum
Kimselerin bilmemesi için
ve yavrusuna kavuşmuş penaber gibi seviyorum
Yüreğimdeki SEVDAM i

Muhammed Bakan
Kayıt Tarihi : 6.10.2019 20:21:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Leyla
  Leyla

  “İnsan, ne ise o olmaya yanaşmayan tek yaratıktır.”

 • Ahu Taşdelen
  Ahu Taşdelen

  Özlet me kalemini yüreği güzel canım abim arkadaşım iyiki varsın iyiki geldin.

 • Muhammed Bakan
  Muhammed Bakan

  Leyla abla
  Allah aşkına yazmayın sürekli sevdiğime dair hakaret içerikli yazıyosunuz bide benim adımla yazıyorsunuz ben Belki sevdiğimi kazanırım ölmeden bir kez göreyim diye öldüm öldüm dirildim biraz saygınız olsun.
  Focaya evime geldiginizfede dedim ablam saygı duyun öleceğimi biliyorum ana ben buyum yüreğimi kurban ettim ama yapmayın Allah aşkına yazmiyacam artık şiir ya...

 • Sevilay Tunç
  Sevilay Tunç

  Abi açıklama cok sert olmuş, bu kadar beklemiyordum :)

 • Muhammed Bakan
  Muhammed Bakan

  Arkadaşlar merhaba
  Şiirlerim benim SEVDAM dediğim bireye duyduğum ve hissetiğim duygularımın ifadesidir.ancak hakaret içerikli yorumlar beni ziyadesi ile üzüyor hata ağlatıyor.özelikle leyla ablanın yazdıkları doğru olabilir ama benim uğruna öleceğim insan için bu düzeyde olmamalı.
  Ben acillar içinde kivraniyorum ne gecem var ne gündüzüm ödediğim bedeller herşeyi herkesi geride bırakarak başka bi şehirde tek başına bi yaşam sürmem benim tercihim değildi ben yüreğimdeki yangının esaretindeyim o kadar çok sevdim ki bu beni kötü biri yapmaz kalbime leke değmesine izin vermedim bu beni düzeysiz yapmaz ondan başkasını sevmiyecem bu beni seviyesiz yapmaz onun uğruna canımı vereceğim acılar içinde bu beni kültürsüz yapmaz bu bir insanlık onurudur en azından ben yüreğimdeki sevda uğruna ölümü diledim binlerce kez bu beni sapık sapkın yada tenine değer verdiğim anlamına gelmez ben yürekten baglandım başaramayacağımi ondan ayrı olamıyacağını kendisinede anlatım buda beni onursuz biri yapmaz.
  Önemli olan hiç bir makam mevkinin para pulun güzelliğin dünyevi heva ve heveslerin elde edemeyeceği tertemiz bir sevda ile sevdim ve bu ayrılığın beni yok edeceğinize biliyor olmam benim insanligimdan şüphe edeceğim bir yolla itmez.
  Saygı duymanızı bir insan gerçekten sevdiği uğruna gün be gün nasıl yok olup toprağa kavustuguna tanık olacaksınız ve içimden geldiği ve kelimelere dökülen duygularıma hakaret etmemenizi yeterince acı ve ağrılarla pencelestigimi bilmenizi ve saygı duyarak yorum yapmanizi rica ediyorum...

TÜM YORUMLAR (10)