Yüreğin Şakıyan Düşü

Dilruba Nuray Erenler
2

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Yüreğin Şakıyan Düşü

tutanağa kayıtlı tine çizilen
kumlu yüreğin şakıyan düşü

makas ortası iki tren
birbiri içinden nasıl geçerse
öyle geçiyor insandan zaman

soluğu kıt bir küheylanın
sevmel
..........
..........

Dilruba Nuray Erenler
Kayıt Tarihi : 4.1.2013 21:21:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Hasan Büyükkara
  Hasan Büyükkara

  anlamadım..çağrışım yapamadı şiir..çağrışım kutumu kaapalıydı belki de...şiirin kabahati olmayabilir.. ...ne teğet olup geçti, ne kiriş olup kesti beni şiir..

  yine de suç benimdir zahir..ya günümde değilim..ya da boy'um şiire yetişemedi..

  saygılar..

 • Hamit Körken
  Hamit Körken

  Arap Naci,ben çok şeyler gördüm bu hayatta.Madem tombalacı ağzı kullanacağız.
  Senin gibi bul karayı al parayı kabilinden,tezgah çığırtkanlığı veya laf cambazlığı yapmadım..Çift torba da kullanmadım,her şeyi harbisinden yaptım.Benim şiir torbamdan yüzlerce arap naci çıkar.Ama sen bir tane haz çıkaramazsın.

 • Seçil Çevikoğlu
  Seçil Çevikoğlu

  güzel.

 • Naime Erlaçin
  Naime Erlaçin

  Hiçbir şey anlamadım Sevgili Tayyibe. Demek şairimiz ünlüymüş ki burada kayıtlı olan tek şiiri kapalı olarak yayınlanıyor. Ben bu tek şiirden ve internette bulabildiğim birkaç çalışmadan kendim için sağlıklı bir sonuca varamadım. Varanlara bir şey diyemem tabii...
  'Ünlüler' hakkında yaptığın açıklamalara ise teşekkür ederim. Doğrusu feyz aldık!

 • Tayyibe Atay
  Tayyibe Atay

  Nuray Erenler'in ünü,Cemal Süreya adına düzenlenmiş şiir yarışmasında mansiyon almasından geliyor olmalı ki;kutluyorum kendisini yakından tanıma şerefine erişmiş birisi olarak...

  dedikten sonra,şimdi bir alfabe düşünelim...ünlüler olmasa,okunamaz ünsüzler...ya da tam tersi..ünsüzler olmasa çok sesliliğe erişemez ünlüler...'aaa' deriz, hayretine düştüğümüz bir olguyla kaşılaştığımız zaman...'eee' deriz, sonunu merak ettiğimiz konuların devamını duymak istediğimizde...'ooo'deriz,beklemediğimiz bir güzellikle karşılaştığımızda...'iii'diye karşılık veririz ağzımızı eğdiğimiz zaman:))üüüü'yü horozlar uzatır seslerinde ki,sabahı haber verirler kendilerince...şu internet sayesinde 'u' da buldu anlamını çok şükür...nasıl mı? oyun oynadığın bir yabancıyla tanışmaya kalkıyorsun 'from' yazıyorsun...diyor ki falanca ülkedenim..sonra 'u' yazıyor,yanında da bir soru işareti:))vay be diyorsun bu adam soru işaretini de biliyormuş:))))önce afallıyorsun,sonra çözüyorsun ne demek istediğini...resmen senin hangi ülkeden olduğunu soruyor adam...Türkiye mi yazsam,Turkey mi yazsam diye ikileme düşüyorsun...hani bazen 'hindi' anlamını yüklüyor ya yabancılar(!),ikileme düşmen bu yüzden..korka korka Türkey yazıyorsun,oh be..:))

  gelelim öteki ünlülere...ben hiç duymadım öteki ünlülerin tek başlarına ne ifade ettiğini valla...duyan varsa eğer,lütfen açıklasın..bekliyorum haaa,ona göre!:)

  işte böyle sevgili Naime hocam!...sanırım anladınız ne anlatmak istediğimi...

  emeğe saygılarımla,kutluyorum sevgili Erenler'i...herkese saygılarımla efendim...

TÜM YORUMLAR (14)