Yazılar - Yerli Otomobil Şiiri - Recep Akıl

Recep Akıl
662

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Yazılar - Yerli Otomobil

Varsayalım ki başaramadık. Ne kaybederiz? Evet, zaman kaybederiz. İyi de başarıp başaramayacağımızı nasıl anlayacağız?

Denemeden bilemezsin. "Denedin yenildin, olsun gene dene gene yenil, daha iyi yenil" diyen Samuel Beckett ne kadar haklı.

Hiç bir başarı bugünden yarına olmuyor. Her başarılı girişimin ardında ne büyük başarısızlıklar var, bir bilsek.

Edison ampul denemelerinin birinden daha başarısızlıkla çıkınca morali bozulan arkadaşlarına. Şimdi biz ampulün nasıl yapılmayacağının bir başka şeklini daha öğrenmiş bulunuyoruz" diyerek vazgeçmemek gerektiğinin güzel bir örneğini vermiştir.

Nereden bakarsan oradan görürsün

Kuşkusuz gelişim ve ilerlemeyle ilgili olarak buna benzer binlerce hikâye vardır. Hepsi de asla vazgeçmemek gerektiğini anlatır.

"Yerli otomobilimiz için bir sürü olumsuz laflar edenler bugün arabaları gördüklerinde az da olsa utanmış mıdırlar acaba?"

Diyeceğim de demiyorum. Çünkü biliyorum ki kötü niyetli hepsi, haramzade. Çünkü bu ülkenin her türlü imkânını kullandıkları halde ona düşmanlık yapıyorlar.
Ülkesini seven, ülkesinin iyiliğini isteyen hiç kimse ülkenin hayrına olacak her hangi bir iyi niyetli girişime kötü bakmaz. İnanmıyor bile olsa iyi niyetle yaklaşır, başarı diler.

Ne desek boş. Dedik ya bunlar kötü niyetli. Bu sebepten bizimkisi akıntıya karşı kürek çekmek gibi bir şey ama olsun en azından biz tarafımızı belli etmiş oluyoruz. Bu da bir şeydir.

27 Aralık 2019 Türkiye için önemli bir gün olarak geçecek tarihe.

Bu gün ülke 60 yıllık bir hayalin, yerli otomobilin ilk örneklerinin görücüye çıktığı gündür. Bu gün bizim ve daha çok da bizden bir önceki neslin içindeki ukdenin bittiği gündür.

Bugün tarihi bir gündür.

Kim ne şekilde küçümserse küçümsesin umurumda bile değil. "Başardık" diyebilmenin gururu ve mutluluğu bana yeter. Bu gurur ve mutluluğu hiç kimse hiç bir şekilde gölgeleyemez. Bugün ülkem adına mutlu bir gündür

Ne demiş atalar "İt ürür kervan yürür." Ülkemiz için kim ki taş üstüne taş koyuyor Allah muvaffak eylesin, yar ve yardımcıları olsun. Amin. 27. 12. 2019 Sakarya/Akyazı

Recep Akıl
Kayıt Tarihi : 28.10.2020 06:56:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!