Yazılarım: Vaziyetimizdir...! (570)

İbrahim Arslan
1000

ŞİİR


15

TAKİPÇİ

Yazılarım: Vaziyetimizdir...! (570)

Bugün güzel bir gün, yani en azından güzel başladı... Yanımdaki arkadaş tamamen alışkanlıktan kaynaklanan bir sebebten dolayı Milliyet'te geziniyor...! Ve birden 'Aaaaaaaaaa' çekiyor. Hiç merak etmiyorum o an. Ve birşey demeden susuyorum. 2 dakika sonra ise soruyorum ya sen niye 'aaaaaaaa' çekmiştin?

-Niye Aaaaa dedin... Burada bir nokta koyup size 2012 yılında yazdığım 'Vaziyetimdir' yazısını bu yazının arasına serpiştireyim... Konu devam edecek. Konu: Ebru Şallı unutmayın... Boşanmış, boşanısıca demeyin...

Vaziyetimdir..!

__ Sana hudutlarımı çiğneme, sınırlarıma geçme hakkını kim vermişti kalbimin. Şimdi sızlatıyorsun kalbimi neden?

__ Sen doymazsın ey sevgili. Kalbimde bir mezar yeri kadar yerin var şimdi sana verdiğim. Sen kalbimin arsasına hep kaçak yapılar dikmişsin. Yıkacağım tek tek. Bir mezar yeri kadar yerin olacak. Orada ölmeden yatacaksın.

__ Vaziyetimdir. Sağnak yağışla gökten boşalan şu yağmur tanesinden bir katrecik düşmedi kalp arazime. Bana neden çöl gibisin diyorsun. Kalbimin arsaları hep senindi. Sulamamışsan hiç, suç benim mi?

__ Sen kalpte yaşayamazsın. Gözde olmaya, gözlerde yaşamaya alışmışsın.

__İnsan dediğin bugün var yarın yok. Kalbimde ben yaşayacağım kadar yaşatacaktım seni... Kalbim hep attığı müddetçe sende orada atacaktın. Kalbim KIRIK şimdi GİT. Kalbimi KIRIP git. Kalbimi KIRP git. Git ve gelme bir daha kırmak, kırpmak için.

Arkadaşın neden Aaaaaaa demesine gelirsem yine, burada küçük nokta koyup :))

Bilir misiniz Magazin okumam. Sevmem. Yazmam...

Bugün yazacağım tuttu işte. Arkadaşın niye 'Aaaaaaaaaa' çektiğinin cevabı ise; Lafı bilerek uzatıyorum :))

'Meğer Ebru Şallı boşanmış... 11 Yıllık evliymişler. Bu bana hemen sonraki bilgi olmuştu... Ve ben bu kadar şaşırmadım... Arkadaşın yanına geçerken arkadaşa dedim...

Eğer evliliklerinin 3. yılında boşanmadılarsa, ben buna ' aaaaaaaa' derdim. ' Aaaaaa bak boşanmadılar' Buna şaşırırdım... Yani 5. yılında boşanmadılarsa buna şaşırırdım... 'Aaaaaa boşanmadılar'. Eğer 7.8.9 Yılında da boşanmadılarsa bunun için 'Aaaaaa' çekerdim. Yani Magazin dünyasında illaki gün gelip boşanacaksın arkadaş... Öyle uzun beraberlikler sizi sıkar! Hadi 9 yıl boşanmadıysanız 10. yıl boşanmalısınız :)) Boşanma olmamışsa buna da çok 'Aaaaaaaaa' çekerim :)) Arkadaşım ' Ebru Şallı boşanmış' dedi ya bakın buna ben hiç şaşırmadım...

Vaziyetimdir yazımızı Vaziyetimizdir yapmaya daha var... Son cümlelerimi bu yazının devamından sonra diyeceğimden... Vaziyetimdir!

__ Yokluğun adamı Var eder belki...

__ Belki başka kalp bilir derdimi, kalbimin Lokman'ı olur. Belki yokluğun Var eder beni. Belki yokluğunu solumak, yokluğunla yaşamak ölmekten beter değildir. Belki senin KALBİMİ kanattığın kadarı AZDIR.

__ Sana Azdır bu kalp değil mi? Bir kalp yetmez mi sana kırmaya... Bin kalp yeter mi?

__ Kalbine diktiğim güller solmuş mu? Çiçeklerimi hiç sulamadın mı.

__ Vaziyetimdir. Seni spartula ile kazısınlar benden. Çık benden çık. Alçak.

__ Yazık bir gün ölecek kalbin, bir gün ölecek kalbim. Yazık öleceğiz. Kalbimin hudutları dünyanın hudutu kadar geniş. Sana bu kalbi vermek istemiştim.Yazık dünyayı tercih ettin. Ölünce mezarımın başına gelme. Ve senin olduğun bir dünyaya, senin dünyana gömmesinler beni. Vaziyetimdir. Sen beni Mecnun ettin. Ey adı Leyla bile olmayan kadın.

__ Yürek hırsızı. Sen de bir gün benim kadar aşk acısı çek. Uçurumun kenarına kadar gel her gün. Ama atlama, düşme. Geri dön!

__ Benim kalbimin yaraları kapanmaz çünkü SEN açtın....

__ Kalbini kırdığın kimseye bir daha dikkat et... ŞAİR OLMASIN.

__ Vaziyetimdir işte, seni herkes bilsin. Herkesin bedduasıyla yaşa! Ben beddua edemem yine de sana...

__ Kalbim can çekişiyor. Kalbimin Azrail'i olman ne acı.

08.10.2012

Vaziyetim bitti, arkadaşım ise vaziyetimizi çok güzel ifade ediyordu.))

Arkadaşım: Ben ' İbrahim Kutluay'ın boşanmasını bekliyordum demez mi, der de demesine, hoppala dedim içimden. Kutluay nereden çıktı. Ebru Şallı bahsini kapatalım burada. Birileri de çocuklarını filan düşünüp duruyor. Ben asıl asgari ücretle büyümek zorunda olan kendi çocuklarımı düşünmeliyim şimdi diyorum... Kimse yuvasını dağıtmamalı, dağıtıyorsa da çoluk çocuğuna rağmen vardır sebebi.. Haberin linki aşağıda. Hadi 'geçmiş olsun Ebru Şallı, nerde kaldıysan yoluna devam et. Geriye bakarsan hatıralar filan canlanır hemen yanıbaşında... O yüzden geriye değil ileriye bak! Ben hiçbir boşanmayı tasvip etmiyorum...

'Aynı yastıkta yaşlanmayacaksan, aynı yastığa ta başından beri başta koymayacaksın'

Vaziyetimizi biraz farklı anlattım sanırım... Aman sanki çok mu yazdıklarımızı tam okuyorsunuz. Saçmaladık işte. Sizde okuyun geçin! AMA sözün bir noktası vardır ki düşünmek icabeder. Yuva sıcaklığı hiç bir şeyde yok arkadaşlar. Yuvanızın sıcaklığını koruyun derim... Ebru Şallı bilmem ki yazdıklarım sana kadar gelir mi? He yanlış mı düşünüyorum :))

İbrahim Arslan
Kayıt Tarihi : 20.3.2014 09:27:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!