Yazdıklarımdan Çok Daha Az, Yazılanlarda ...

Tülay Şit
10

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Yazdıklarımdan çok daha az, yazılanlardan çok daha fazlasın. Bir kimliğin yok. Belki de çok geç kaldım gözlerini görmek ve derinliğine bırakmak için kendimi.. şimdi ödüm kopuyor seni soracaklar diye. Verecek bir cevabım da yok sana dair bir anım da…
Oysa yeni anılar biriktirmek isterdim içinde gözlerin olan. Güzel anılar ve gözlerimi her kapattığımda yüzümde beliren gülümseme sadece sana ait olsun isterdim. Dudaklarım dudaklarında ıslansın ve düşünürken bile soluğum kesilsin. Ve ellerini isterdim, ellerimin ellerinde terlemesini ama yine de hiç bırakmamanı… Kalp atışlarım her zaman hızlansın isterdim, yakınındayken olduğu gibi.
Şimdi yorgunsun, bana gelemeyişin bu yüzden biliyorum, sanki bin yıllık bir yük var omuzlarında ve kalbin tekrar birine teslim olamayacak kadar kaçak. Biliyorum benim biz olabilme isteğim seni biraz daha uzaklaştırıyor. Çünkü Aldanmalara yüzün yok artık ve kayıtsız şartsız teslim olamayacak kadar zırhını almış gönlün bana gelmeden önce yürüdüğün yollarda ve tıpkı 'Yılmaz Erdoğan'ın dediği gibi sende bana yetecek kadar sen kalmadı belki de. Ben seni biliyorum da bildiklerim az sen ise fazla geliyorsun! İşte hepsi bu..

Tamamını Oku

Bu şiir ile ilgili 0 tane yorum bulunmakta