Yakarış Mektubu Şiiri - Emine Özçelik

Emine Özçelik
80

ŞİİR


9

TAKİPÇİ

Yakarış Mektubu

Ben yenildim RABBİM, bir bir yaklaşırken sona, her an biraz daha yaklaşırken sona, gösterebileceğim ne bir yüzüm kaldı nede kulluğum sana. Ben artık sabır istemiyorum, yenildim!

Ben artık yenilmişliğın altında bir duası kalmış insanım. Ben senden sabır isterken, sen bana sabır verdin ama benim sana imanım bu sabrı kaldıramadı. Yine yenildim RABBİM!

Senden isterken güç, gücümü ve sabrımı yürütecek bir kalbe erişemedim. Yenildim yine..
Bilirsin beni, sen bana HZ. EYYÜP peygamberimin imanından ver. Ona sabrı vermiştin, oda imanıyla seslenmişti sabrına, yenilmemişti. Senden bana gelenler oldu ama benden sana gidenler olmadı. Ben yenildim yine.

Yaramaz bir kul edasıyla seslenirken secdeden yüce arşina, gerçekten kulum dedin mi? Gerçekten, kulum geldi dedin mi? Bir kez olsun, için bunca acıyla yoğrulurken, beni andınmı meleklerine. Bir kez olsun, kulum geldi dedin mi? Oysa ne kötü uzaktım senden. Senin bana verdiklerine meşgulken, benim sana verebileceklerini düşünmedin. Yenildim yine..

Hem bilirsin sen beni, sen bana HZ. İBRAHİM peygamberimin imanından ver. Ona dostluğun, güvenini vermiştin, oda imanıyla seslenmişti dostluğa. Yenilmemisti.. Oysa ona ateşler verdin, oda sana "BANA DOSTUM YETER" dedi. Bunu diyen teslimiyetiydi, bense yenildim RABBİM.

Bu yenik kuluna HZ. ADEM peygamberimin imanından ver. Ver ki tövbemi imanım tamamlasın. Bana HZ. YUSUF peygamberimin imanından ver. Ver ki iffetimi imanım tamamlasın. Bana HZ. İSA peygamberimin imanından da ver. Ver ki bu fakirliğimi imanım tamamlasın. Yoksa yanılırım yine..
Ben bu dünyada hep yenildim. Benim tek başarım avuçlarımı açtığımda yüreğimin sızlayarak RABBİM ben geldim demek oldu. Eğer sende gelme dersen, ben yenilmekle kalmam. Bana eğer sende sırt dönersen, o zaman bana senden başka yardım edebilecek birini söyle.

Sen yenildiğimde sığındığım liman, son kapım oysa tek kapımdın ama bunu yenilince anladım. Ben senden başka herkeze gel derken, sen yanlız sana gelmem için beni yanlız bıraktın biliyorum..Sen bana o mağarana sığınan ASHAB-I KEHFİN o yanlız bir kaç gencin imanından ver. Ver ki yanlızlığımı imanım tamamlasın. Yoksa yanlızlığımda da yanılırım.. Benim adım yenilgi senin adın zafer.

ZAFERİM SEN OL NEYLESIN YENİLGİ..

Hakan BAŞTÜRK

Emine Özçelik
Kayıt Tarihi : 20.10.2021 04:53:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Emine Özçelik