Yağmurlardan Önce Gözlere İnen

Yavuz Bayram Çalışkan
1024

ŞİİR


7

TAKİPÇİ

Yağmurlardan Önce Gözlere İnen

Umuda düşecek binlerce yıldızı alıp, yalnızlığı yalnızca bir yüreğe sığdırıp sessizliği öğrendim. Akan ırmaklar, coşan dereler, çağlayan nehirler gibi koştuğum sensin. Sırların ötesinden, dağların vadilerin ardından doğan güneşsin. Sıcaklığın göğsüme düştüğünde, uzanır ellerim Allah'a; dualarımda yüreğinin enginliği ve bir avuç sevda.

Sevmelere gidişimdir iki yürek arası, ömrümün yettiğidir gecelerin karası, bir de gecelerde andığım vuslat.
Bu bir isteyiş, bu bir tutku, bu bir yazgı. Düşünsem şiirleşir sözlerim; öyle bir sevdaya yelkenlidir gemiler, bir de ömrüm, berraklığında aklım gider bakışlarında.

İçimde yaşadığımsın, ekmek diye. Umut diye, yüreğini beklediğim bu sevda rıhtımı duraklarda, bu iklimlerin köşesinde beklediğimsin...

Mevsimlerimde yaşadığımsın; mayıs yağmuru akşamlarda gözlerimden yağmur diye indirdiğimsin, mendillerle ıslattığımsın, tenimden dökülen sularla.

Kalbimde yaşadığımsın; şiirlere düşerken dizeler, o anlamlı sayfalara seni yazar.
Yüreğimde bir esinti, yüreğimde bir umut ediş, kalbime yaptığım bir serzenişsin sen, baharlardan önce beklediğim, çölümdeki serabımsın.
Kendime armağansın, kendimin ettiği; bütün geçen dakikaları Marmara’nın koynunda sakladığım, temiz bir dünyada yaşatacağımsın.
Sen cansın, sen canansın, mevsimlerimle bu aşkı seyredensin. Hayalimsin, suskunluğun içinde duru bir gölsün yaban kuşlarının uçtuğu. Acı bir yalnızlığı, kırık kanatlı kuşlarla yaşayan ben, hüzün akşamlarıma dolunay olan sen. Güneşler battıkça gözlerinin içine yıkılan ben, ya da senden uzakta hasret ve özlemle sürgüne gönderilen kendimde yaşattığım bir dünya da bahardan önce gelen bir gülsün. Gökkuşağısın çiçeklere, mevsimlere, yalnızlığa, birde şiirlere yağan yağmursun, önce gözlere inen.

Yavuz Bayram Çalışkan
Kayıt Tarihi : 4.7.2022 08:48:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!