Vatanımızı Niçin Çok Seviyoruz?

Durdu Şahin
934

ŞİİR


5

TAKİPÇİ

Vatanımızı Niçin Çok Seviyoruz?

1) Üzerinde doğup büyüdüğümüz, ırmaklarında yıkanıp çayırlarında güreştiğimiz, soğuk sularını içip bağlarında bülbül seslerini dinlediğimiz, ovalarında koşup obalarında konakladığımız için çok seviyoruz.
2) Gücümüzü, gıdamızı, enerjimizi ona dayanarak,ona yaslanarak, ondan kuvvet alarak biriktirdiğimiz için çok seviyoruz.
3) Acılarımızı, sevinçlerimizi, hatıralarımızı, hayal kırıklıklarımızı, aşklarımızı, sevgilerimizi, mutluluğumuzu onun üzerinde yaşadığımız için çok seviyoruz.
4) Bayrağın, özgürlüğün, yaşamanın,yarışmanın, yazışmanın, çalışmanın ve kazanmanın tadını onun sayesinde tattığımız için çok seviyoruz.
5) Bütün Türk büyükleri onu sever de onun için çok seviyoruz.
6) Atalarımızdan emanettir, mirastır, bizlere kadar uzanan mesaj dolu sestir de onun için çok seviyoruz.
7) Ekmeğimizi, suyumuzu, huyumuzu, tatlı uykumuzu ona borçluyuz da onun için çok seviyoruz.
8) Doğduğumuzda altımıza yatak, öldüğümüzde üstümüze yorgan olduğu için çok seviyoruz.
9) “ Vatan sevgisi imandandır” da onun için çok seviyoruz.
10) Emeğimizin karşılığını fazlasıyla verdiği için çok seviyoruz.
11) Altı şehitlerle, üstü o şehitlerin nasıl şehit olduğunu bilen canlı şahitlerle dolu olduğu için çok seviyoruz.
12) Öksüzlere sığınak, yoksullara barınak, zorda kalanlara kalkan, yolda kalanlara umut, zayıflara kuvvet, yiğitlere otağ olduğu için çok seviyoruz.
13) Sayesinde her zaman doyduğumuz, üzerinde korkusuzca doğrulduğumuz, bin bir çeşit güzellikleriyle yoğrulduğumuz, onu yaşatmak için yorulduğumuz ve onun hakkında hain emeller besleyenler karşısında birleşip tek yumruk olduğumuz için çok seviyoruz.
14) Camilerinde Kur’an okuyup namaz kıldığımız, minarelerinde ezan okuduğumuz, evlerinde halı, kilim dokuduğumuz, sınır boylarında asker olup nöbet tuttuğumuz, okullarında ilim öğrenip ilim öğrettiğimiz, onun sayesinde içimizi,dışımızı donattığımız için çok seviyoruz.
15) En önemlisi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığımız ve kazandığımız bir Kurtuluş Savaşı sonunda kurduğumuz Cumhuriyet sayesinde “ kimi Hindu, kimi yayman, kimi bilmem ne bela” olan sırtlan sürülerinden kurtulduğumuz için çok seviyoruz.

Durdu ŞAHİN

Durdu Şahin
Kayıt Tarihi : 15.1.2008 15:42:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Oktay Zerrin
  Oktay Zerrin

  biz de bu vatan aşkıyla yanıp tutuşan değerli şair hocamız değerli Durdu ŞAHİN'i çok seviyor ve takdir ediyoruz...takdir etmesini bilmeyen, bilemeyenler rağmen...sağol hocam..ayrıca şiirlerime yaptığınız o yapıcı yorumlarınız için de çok teşekkürler...aramıza da hoşgeldiniz...sevgi ve saygımla...selamlar...

  Cevap Yaz
 • Halil Gülşen
  Halil Gülşen

  Her Türk Genci bu yazıyı mutlaka okumalı.
  Kaleminiz kadim olsun Koca Çınar!

  Cevap Yaz
 • Duygu Bedir
  Duygu Bedir

  Var olmanın, aidiyetin şartıdır vatan. Var olmanın şartıdır Atamın kurduğu Cumhuriyet. Dile getiren yüreğinize sevgilerimi yolluyorum.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (3)

Durdu Şahin