Züleyha Özbay Bilgic Antoloji.com

ZÜLEYHA ÖZBAY BİLGİÇ ÖZGEÇMİŞ...
Üstadın '”Şiirsiz bir manevi alem manevi aleme pencere açmamış bir şiir dünyası olabilir ama yoksul dünyalar olarak” sözüyle yola çıkan şiirlerinde kelamdan kaleme yansıyan hikmetin gönül mürekkebine aksini hissetirmeye düstur edinmiş , edebin gergefinde lirik bir ruh dokunuşuyla mısralara işlemeyi yürek borcu bilmiş bir gönül işçisi.
Kütahya doğumlu. İlk öğrenimini Kütahya Şair Şeyhi İlkokulunda Orta ve Lise öğrenimini Kütahya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Daha sonra İstanbul Suadiye Kuran Kerim ihtisas eğitimi aldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahıyat önlisans mezunu ,eğitimci, evli ve iki çocuk annesidir.
Şiir hayatına ilkokul üçüncü sınıfta katıldığı orman şiir yarışmasında il çapında aldığı derece ile başladı. Öğrenim hayatı boyunca bir çok yarışmada dereceler aldı..ilk yayınlanan şiiri ortaokul yıllarında Kütahya ekspres gazetesinde yer aldı.Lise hayatında Sayha Dergisinde kadın ve aile bölümü editörlüğü yaptı.Mezunlar.İmam Hatip Yıllığında çalışmaları ve bir çok şiiri yer aldı.1995 yılında İstanbul Suadiye Kuran-ı Kerim ihtisas eğitimi aldı.O yıllarda prof dr Ömer Çam hocanın desteğiyle Emine Şenlikoğlu ve Şule Yüksel Şenlerin çıkardığı Kadın kimliği dergisinde -Su- isimli şiiriyle yer aldı.Milli gazetede şiirleri yayınlandı. 2007 de şiirlerini sosyal medyada paylaşmaya başladı.Bir çok yarışmada dereceler aldı.
Aynı yıl Anayurt Gazetesi Edebiyat Dünyası Dünya Şairler Birliği tarafından -Sevdaya Özlem- isimli şiiriyle haftanın şairi seçildi. Çeşitli antoloji ve bir çok gazetede ve dergilerde şiirleri yayınlandı.
Şiir rüzgarı şiir yarışmasında -Begün -şiir ile ikincilik ödülü,Ümraniye Belediyesi 9. geleneklsel şiir yarımasında -Zehrevan- şiir ile mansiyon ödülü aldı. Ümraniye Belediyesinin çıkarmış olduğu -Her Aynada İstanbul Antolojisine dahil edildi..
Çatı Dergisi Naat yarışması -Ey Sevgili Ilık tılsım- şiiriyle dereceye girdi. Amasya Belediyesi Mihti Hatun Yarışmasında -Aşkın Koylarında Mihri -ismli şiiri ile yarışma antolojisine dahil edildi.
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 09.05.2020 - 08:18

  Doğum gününüz kutlu olsun
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 09.05.2017 - 22:03

  Şaire arkadaşımız Bayan Züleyha Özbay Bilgiç

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın...

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Birliği *
  * Evrensel Sanatçılar Birliği ESB *
  ...

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 09.05.2016 - 20:13

  * Arkadaş Grubumdan * Şaire arkadaşımız Bayan Züleyha Özbay Bilgiç

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  Dr.Jivago - Işık German Ersoy

Toplam 89 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 3424 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR