Yeşim Sayıcı Adlı Antoloji.com Üyesinin Hakkı ...

 • Alper Tunga

  28.02.2010 - 22:00

  iste istanbul kulturu almis ve istanbul kadar guzel ve istanbul kadar
  gizemli yedi tepenin sultani tanimayanlar tanisin YESIM hanim
  Saygilarim size. Alper

 • Rıza Karataş

  30.12.2009 - 08:42

  YoKsuN! ...

  Günler güz yapraları gibi birer birer dökülürken ayaklarımın dibine ben her gece karanlığa dikip gözlerimi senin aydınlığını bekledim.. Sen yoktun! ! !

  Binlerce adım attım bu kentin sokaklarında. Her Köşeyi her parkı her ağaçı ezberledim... Sevdaya bulanmış her kaldırım taşında senin adını aradım... Sen yoktun! ! !

  Evlerin duvarları birer birer üzerime yıkıldı...Her bir hücremin acısını ta yüreğimde hissederken beni enkazın altından çekip alacak elini aradım... Sen yoktun! ! !

  Özlem şarkılarını ezberledim.. Kimini bağıra bağıra kimini fısıltıyla söyledim. Karanlığa haykırdım hasretimi.Sesimi duyacaksın diye bekledim... Sen yoktun! ! !

  Senden gelecek bir tek haberi bekledim.saatler asırlar gibiydigeçmek bilmedi. Çalan her telefonuyüreğimin deli bir çağlayana dönen atışlarıyla açtım. Senden başka duyduğum her seste hep aynı hayal kırıklığını yaşadım. Onlar beni duymak istiyordu bense seni... Sen yoktun...
  Seni aramakdan yorgun düşmüş bedenimi karanlığın kucağına uzattım her gece. Bir an önce sabah olsun diye uykunun beni çekip almasını istedim. Olmadı. Kaç gece sabahı ettim gözlerimi kapamadan kaç gece merdivendeki ayak seslerini dinledim gelen sensindir diye... Sen yoktun...
  Her yağmurla birlikde hüzünde yağdıbu kentin üzerine. Bulutlar yanlızlığın işaretiydi benim için.Beni ıslatan yağmur olmadı. Ben senin özleminle sırılsıklamdım her mevsim. Hayat merhaba dedi bahara çiçek çiçek. Uzun kıştan sonra gelmez dediğim göçmen kuşların dönüşünü gördüm...Sen yoktun! ! !

  Her istasyon her otogar adresim oldu. Bir trenden inersin sandım. Otobüslerdeki her yolcuya sensin diye baktım. ya da yolculuklara vurdum kendimi. Kimsenin uğramadığı köylere adıduulmamış kasabalara gittim. Senden bir iz aradım.. Sen yoktun! ! !

  Denizin sonsuz maviliğine umut bağladım..Kıyılarda tükettim bekleyişlerimi. Hep sensiz gemiler geçti limanlardan. Ben gemicilerin hasret türkülerine eşlik ettim.. sen yoktun! ! !

  Gözümden bir tek damla yaş akmadı.Onlar sana aittisana kalmalıydı. Kimselere söylemedim acılarımı. Bekleyişimin öyküsünü kimselere anlatamadım. Nice fırtınalar koptu yüreğimde. Dalgalar dövdü hayalllerimi. Sığınacak bir liman yaslanacak bir omuz aradım. İçimi dökecek bir insan aradım... Sen yoktun! ! !

  Her gece ay paramparça oldu. Her gece yıldızlar birer birer düştü sokaklara. Yıldızları saçına takıp gelmeni bekledim. Ayı avucunda bana getirmeni bekledim. Ve bir güneş gibi doğup aydınlatmanı bekledim bu kapkara dünyamı...
  Ama.....
  Sen yoktun...

Toplam 2 mesaj bulundu