Vecdi Murat Soydan Antoloji.com

Yazdığım şiirlerin senaristi, yönetmeni, başrol oyuncusuyum. Hepsine de canımdan ve ruhumdan bir parça üflüyorum. Sadece ve sadece şiirlere aşığım. Şiir yazmanın bir meziyet olduğundan ziyade, her insanın aslında yazma kabiliyeti olduğuna inanıyorum. Madem ki duygularımız, düşüncelerimiz var, kalbimizde sıcacık sevgileri taşıdığımız sürece en güzel şiirleri de yazıları da kaleme alıp yazabiliriz. İnsan her şeyden önce sürekli okumalı,kendisini geliştirmeli ve kelime hazinesini kuvvetlendirmelidir.

Şiir yazma konusunda hiç kimseyle yarışmadım, yarışmam da. Geçenlere de yol veririm, bilirim ki, sürat felakettir. Yarışım sadece kendimledir. Gözüm yükseklerde de değildir. Bilirim ki zirvede olmak ve orada kalmak çok büyük sorumluluk getirir. Son nefesime kadar da yazacağım, ta ki akıl sağlığımı yitirip, elden ayaktan düşene kadar devam edeceğim yazmaya. Şiir büyülü bir dünyadır ve bu dünyada nefes aldığım için çok mutluyum.

İnsanlar hangi konuda olursa olsun vicdanlarının sesini dinlemeliler. En büyük hukuk da vicdan dediğimiz kalbimizdir. Düşüncelerimiz, aklımız ve kalbimiz vicdanımızın saç ayaklarıdır.Şayet vicdanımız en küçük olumsuz durumda rahatsız oluyorsa, demek ki bir haksızlık, bir önyargı, bir kötülükle karşı karşıya kalmışız demektir ki, dünya üzerinde hiç bir kanun, hukuk aklayamaz bizleri. Vicdanen rahat olmak, huzurlu olmaktır.Bu anlamda, ne mutlu kalbinde merhamet, vicdan, sevgi taşıyan insanlara.

Charles Baudelaire'nin yazdığım şiirlerde bana ışık tutan anlamlı bir sözünü de çok beğenirim. Diyor ki, ' Şairin emsalsiz bir ayrıcalığı vardır, dilediği zaman istediği kişiliğe girer.'
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 06.10.2017 - 21:30

  Şair arkadaşımız Sn. Vecdi Murat Soydan

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Birliği *
  * Evrensel Sanatçılar Birliği ESB *
  * Özgür Şair-Yazarlar Birliği *
  * Antoloji Sites ...

 • Belgin Sönmez
  Belgin Sönmez 04.07.2012 - 00:02

  Arkadaşım Vecdi Murat Soydan edebiyat defterinden beri tanıdığım mert iyi değerli bir insandır...Hiç bir konuda üzülmesini istemiyorum....

 • Serpil Kaplan
  Serpil Kaplan 13.02.2012 - 18:33

  Güle ulaşmak kolay mı sanırsın?
  Yolunda o kadar diken varken.
  Her diken battığında ahlanırsın,
  Başına geleceğe,ahkam keserken.
  Hamsın; o uğurda pişip yanarsın
  Aşk odunda, gülden kanarken.

  *Serpil*

Toplam 24 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Suçsuzmuş Meğer Şerefsiz De! !

  Songül A Yılmaz

  27.08.2017 - 19:06

  Bir insanın adı çıkacağına canı çıksın derler. Önyargılar maalesef her bir şeyin önüne geçiyor. Suçsuzluğu ispatlanana kadar hiç kimse suçlu değildir. Belki de atılan bir iftiraya kurban gitti. Er geç ortaya çıkar gerçekler. Ya suçluysa? Kemirir insanın içini.

  Sağlıcakla.

 • Lodos

  Neriman Keten

  23.08.2017 - 23:46

  Yalanla dolanla geçen ömürler.. uzak dursun bizlerden diyoruz ama, maalesef insanların içinde kötü karakterler de var.

  Hece şiiriniz anlamlıydı, kutlarım.

 • Can Bilenlere

  Neriman Keten

  23.08.2017 - 23:44

  Nefis, duygu dolu, düşündüren ve emek verilmiş bir hece şiiri okudum kaleminizden.

  Kutlarım.

Toplam 3106 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR