İsmail Efe Dikyol Adlı Antoloji.com Üyesinin ...

 • Tema 2B'lik orman arazilerini satılmaması için imza kampanyası başlattı. Hükümet satarım diye ısrar ediyor.

  Hayrettin Karaca ise;

  'Verin bana bir milyon imza, sattırmam! ..' diyor.


  http://www.tema.org.tr/2B/

 • Ramazanın mübarek olsun. Allah, bu güzel vatanımızda bağımsız ve güçlü olarak bizi nice Ramazanlara ulaştırmayı nasip etsin.

 • B B

  25.08.2007 - 21:28

  pozitifler ağır basıyor. yanlış yapıyorsun derken kendi doğrularından bahsediyorsun sanırım. ne yapıyım yani kime oy veriyim sen onu söyle. sonrada cevabını al. türkiyenin yarısına yanlış yapıyorsun diyosun.
  akp iyi bir parti hataları yok mu? var. ama bence bugüne kadar gelen hiçbir parti kadar fazla değil. olsaydı bulunduğu mevkide olmazdı zaten.

 • Ben mi komikleşiyorum? Komikleşiyorsun demişsin söylediğine bak; ‘’46 değil 46.7’’

  Medya konusunu yazmıştım sana bir daha yazayım.

  Evet kardeş haklısın, oysaki medyada dindar cumhurbaşkanı falan seçtirmediler diyordu ama bir yandan da BOP’a destek verdiklerini söylüyorlar, AB uğruna neler yapıyorlar. İşte ben bu çelişkiyi anlamış değilim.
  HERŞEY İNSANLIK İÇİN
  19.8.2007 02:06  Bu seçim böylece geçti. Halkın kararına saygılıyım tabi ki ama ben düşüncelerimi söylüyorum sadece. Medyada anlatılan AKP’yle araştırdığım AKP taban tabana zıttı. İşte bunları başkalarıyla paylaşıyorum ki bir daha bu oyunlara gelmeyelim diye. Ama birçok kişi o kadar şartlanmış ki hiç aksini idda etmiyor.
  HERŞEY İNSANLIK İÇİN
  19.8.2007 02:08


  Evet medya diyorum, çünkü gerçeği saklamak en büyük destektir. Bizim KARTAL MEDYAMIZ gerçeği yeterince göstermedi.

  Hatta bizim dinimiz şöyle emreder:

  Peygamberimiz bizi uyararak buyuruyor ki “Bir kötülük görürsen onu elinle düzelt. Buna gücün yetmezse dilinle düzelt. Buna da gücün yetmezse ona kalbinle buğz eyle. Bu ise imanın en zayıf kısmıdır.”

  HADİ ARKADAŞLAR, GELİN BU KÖTÜLÜKLERE DUYARSIZ KALMAYALIM.

 • B B

  22.08.2007 - 14:34

  tutuculuğun fanatikliğin kimseye faydası yok.
  çoğunluk biziz bizim dediğimiz olacak. demokrasi budur. eleştirinizi yapın, en tabi hakkınızdır, ama kendinizi küçültmeden yapın, kendinizi ne kadar küçültürseniz akp okadar çok büyüyecek.

 • İsmail Efe Dikyol

  19.08.2007 - 12:32

  Halkın %46 aynı fikirdeyse gerisi mühim değil... miş

  sen böyle düşünmeye devam et adam olursun....

 • Yunus Çetinkaya

  19.08.2007 - 10:02

  yok %46 değildi %46'7 di..
  Yuh onudamı medya abarttı o rakama getirdi yani :))
  yaw vallahi komikleşiyorsun :))

 • Evet, AKP icraat üretiyor, bu doğru. AB’nin, ABD’nin emirlerini uygulamakta bir icraat sonuçta. Bunu anlamak için aşağıdaki 3 yazımı okumak yeterli olur zannedersem.

  %46’mı dedin, medya sağ olsun.

 • Yunus Çetinkaya

  18.08.2007 - 15:23

  Siz laf Biz icraat üretelim..Halkın %46 aynı fikirdeyse gerisi mühim değil..Seçimden öncede çok Laf üretmiştiniz ama Netice ortada bitermi bu laf üretenler hayır..
  Durmak Yok Yola Devam..

 • Hükümet şeriat getiriyor diyenler yanılıyor bence. Çünkü, şeriat yolundaki bir yerde aşağıda bahsedeceğim olaylar olmaz. Ama Hıristiyan şeriatında olur mu bilemem onu.
  ABDULLAH GÜL 1995 YILINDA: BİZİM AB’YE GİREMEYECEĞİMİZ KESİN, BUNU AVRUPALI TÜM POLİTİKACILAR, FİLOZOFLAR SÖYLÜYOR, ÇÜNKÜ AB BİR HIRİSTİYAN KULÜBÜDÜR. Demişti. Yoksa bunun bilincinde mi?

  *Domuzun kesimlik hayvanlar listesine alınması ve teşvik kredisi verilmesi.

  AB mevzuatına uygun Türk Gıda Kodeksi yayınlandı. 'Çiğ Kırmızı Et ve Hazırlanmış Kırmızı Et Karışımları Tebliği' Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4716801_p.asp)
  • Domuz ve yaban domuzu kasaplık hayvanlar arasına alındı.  *Zinanın suç olmaktan çıkması

  *Bazı yerlerde Cuma namazında hutbede okunan ve anlamı ‘’Allah katında tek din İslam’dır’’ olan Ali imran suresinin 19. ayeti okunmamaya başlandı.


  * İçişleri Bakanlığı'nın emri ile, Papa Jean Paul'ün ölümü dolayısıyla tüm yurtta bayraklar yarıya indirildi. İçişleri Bakanlığı, 8.4.2005 Cuma günü tüm resmi dairlerde gündoğumundan-günbatımına bayrakların yarıya indirilmesini istedi.

  Emir örneği için: (http://www.istanbul.gov.tr/images/docs/emir.doc)

  • Papa için Rusya'da bile bayraklar yarıya inmedi (! ?) (Ortodokslar ya, o yüzden indirmemişlerdir…)
  • Diyanet İşleri Başkanımız vefat etse hangi ülke bayrağını yarıya indirir?
  • Türkiye'de Diyanet İşleri Başkanı vefat etse AKP bayrakları yarıya indirtir mi?
  • Laik bir ülkede müslümanlar aleyhine Papa için bu ayırım niçin yapılır?
  • Milli sembolümüz olan bayrağımızın yalnızca bir dinin ruhani lideri için yarıya indirilmesi, o dini kayırma anlamı taşımıyor mu?

  * 2005'te onaylanan 5. sınıf Din Kültürü kitaplarında 'Kelime-i Tevhid, Lailâhe illallah'tır' deniyor. ('Muhammedur-rasûlullah' ifadesine yer verilmiyor.)

  (AB projelerini ve ders kitaplarındaki değişimi düşündüğümüzde 'Muhammedur-rasûlullah' bölümünün yazılmaması, her şeyi anlatıyor. 'Muhammedur-rasûlullah' ifadesi;
  Hz. Muhammed'in Allah'ın rasulü olduğunu söyleyen Müslümanları, Hz.İsa'yı rab ve oğul kabul eden Hıristiyanlardan ayırır. Bunu kaldırmak hangi düşünceden ileri gelir?)

  ANLAYIN ARTIK AB EMREDİYOR BUNLAR YAPIYOR. BENİM AKLIMA GELEN BU.

  Yararlandığım kaynak internet adresleri:
  http://www.milligazete.com.tr/index.php? action=show&type=news&id=22420
  http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp? haber=6767
  (2. verdiğim adreste? işaretinden sonra boşluk olmayacak. Antolojiye yapıştırınca boşluk oluyor nedense.)

 • Yunus Çetinkaya

  03.08.2007 - 17:37

  böyle amacsız kişilerle bir yere varılmaz :)))
  bari arkasında durabilceğin yada benim görüşlerime uyan diyebileceğin bir parti olması gerekir.yoksa tartışması atıp tutması daha kolay olur :))

 • Yunus Çetinkaya

  03.08.2007 - 15:41

  olaylara bakış acısı ile alakalı..yanlış düşünüyorsun..
  oy attığın mhp çokmu iş yapmış İMF ye minnettar kaldığı günler ne zaman unutuldu..apoyu asmadığı günler ne zaman unutuldu..
  yani laf değil icraat lazım.

 • Avrupalılar tüm ülkeleri alıp ta bize gelince burun kıvırıyorlar. Bundan sonra da almazlar. Ne olur artık şu yalanlara inanmayın. 200 yıldır çeşitli nedenlerle batının peşinden gidiyoruz ama hiç güçlenemiyoruz.

  İslam’ın yayılmasını istiyorsak AB’ye girmeye çalışmak yerine öncelikle biz kendimiz toparlanıp, ekonomimizi güçlendirip kimseye muhtaç hale gelmememiz gerekir. Abdullah GÜL, AB’ye karşı olma sebebini nasıl açıklamış, oysa şimdi ne yapıyor baksana.


  Abdullah GÜL 95’de, ‘’’Bizim AB’ye giremeyeceğimiz kesin, bunu avrupalı tüm politikacılar, filozoflar söylüyor, çünkü AB bir Hıristiyan kulübüdür.’’’ demiş ama şimdi AB’ye girmek istediğine göre Hıristiyan olmaya karar verdi herhalde.

  95’te ‘’’AB’ye giremeyeceğimiz Avrupa dökümasyonlarında var, AB’ye giremeyeceğimiz kesinleşince Türkiye’nin tek başına bırakılması Avrupa’nın çıkarına değildi çünkü, Türkiye tek başına bırakılırsa kendi potansiyelinden faydalanır ve yeniden eskisi gibi dünya dengesinde söz sahibi olur.’’’ Demiş.

  Bu sözlere göre demek ki Abdullah GÜL, AB dökümasyonlarını incelemiş, Avrupalıları dinlemiş ve durumu değerlendirerek AB’ ye giremeyeceğimizin nedenini bulmuş, bunun nedeni olarak ise Türkiye’nin kendi potansiyelini kullanarak güçlenmesi Avrupa’nın çıkarına değil diyor. Ama şimdi AB’ye girmek için bu kadar can attığına göre o zaman ABDULLAH GÜL BİZİM KENDİ POTANSİYELİMİZİ KULLANIP GÜÇLENMEMİZİ İSTEMİYOR.

  GÜL 95’de ‘’’Avrupa çıkarı olduğunda taviz üstüne taviz veriliyor ama bizim çıkarımız olduğunda hiç direniş gösterilmiyor’’’ demiş. Ya şimdi kendi verdiği tavizler ne demek oluyor.

  Şimdi bunları düşünürsek AKP’nin yaptığı ikiyüzlülük değil mi? Görün artık bunu lütfen.

 • Posafalı arkadaşım, AB bizi bu durumda almaz bunu 1995 yılında Abdullah GÜL’de söylemiş. Çünkü bizim kültümüz çok şükür şu anda Avrupa’yı etkileyecek durumda. Onun için ne yapacaklar ya bizi kendi kültürlerine uyduracaklar ya da almayacaklar. Baksana tüm ülkeleri alıyorlar ama bize gelince yok, taviz üstüne taviz ver.

  Hem sen Avrupa kriterleri ne demek biliyor musun:İnsan haklarından bahset, hayvan haklarından bahset ama sen ye iç gez, tüketim çılgınlığında ol ama başkaları açlıktan ölsün buna da kimse sesini çıkarmasın demek. Görüyorsun, ABD ve AB ülkeleriyle Afrika’yı karşılaştır.

  Batı politikasına ortak olmak demek; Irak, Filistin gibi ülkeler perişan haldeyken sen hiç sesini çıkarma, kendi ülkende hep israf yap demek. Bunların modernleşmeyle alakası yok.

  Yani, modernleşme dünyanın bir kısmının tüketim çılgınlığına yönlendirilmesi; bir kısmınınsa açlıktan, sefaletten, hastalıktan ölüme terk edilmesini gerçekleştirmek olamaz. ABD, AB istese bu durumu düzeltemez mi? Onların modernleşeceğiz yalanına inanma sen.

  Ama bizim dinimizde kötülüklerle mücadele vardır, kötülükleri örtbas edip ortak olmak yoktur. Bu bizim kültürümüze de yansır tabi doğal olarak ama Avrupa’nın istediği şey bu olamaz.

  Burada partiden çok zihniyet önemli çünkü, siyaset; gerçeklere göre değil, halkın çoğunluğunun düşüncesine göre şekillenir. Özellikle demokrasilerde.

 • Yunus Çetinkaya

  26.07.2007 - 15:58

  Modernleşme adına aklıma ilk gelen AB'ye girme çabalarıdır..Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda anayasamız bile Başka yeni kurulmuş avrupa devletlerinden alınmıştır.Şimdi AB'ye girme çabalarımız abest olmaz heralde.
  demişsinizki 'evet saçma bir cümle türkiye vatandaşı değil ki marmarisi bodrumu antalya kıyılarını satın alan italyanlar ingilizler fransızlar bulgarla....' diye bir cümle kullanmışsınız Toprak olsunda nere olursa olsun yanlış düşünüyorsunuz ülkenin hiç bir yere gittiğ yok gidecek olsa başta avrupa olmak üzere bütün dünya Türklerindi.
  'şeriatçı değilller tabi ki şeriat nerde bunlar nerde şeriaatın olduğu yerde zina olmaz, hırsızlık olmaz, başörtüsü yasağı olmaz, gasp olmaz ama bizde hepsi var o açıdan şeriatçı değiliz zaten....' evet değiliz sizde bir karar verin akp şeriatmı getiriyor yoksa gericilikmi yoksa dinmi elden gidiyor hangisi..Şimdi yukarıdaki saydıklarınızın AKP hükümeti ile alakası yoktur aksine Solcu komünist partilerin etkisi vardır cünkü zina baş örtüsü gibi sorunlar onların getirdiği sorunlardır.herkez kendine kızına çocuğuna sahip çıkarsa hiç birşey olmaz dostum herşey devletten beklenmez.Ayrıca benim partim belli AKP diyorum peki sen bir mertlik yapıp Hangi partiye oy attığını desteklediğini söylüyebilecekmisin? ..

 • karışmayayım demişsin ama ben de herşey insanlık için adlı arkadaşa katılıyorum yanlışları düzeltmek için doğruları söylemelisin efe arkadaşım.
  bu devletin BUNA cidden ihtiyacı var!

 • kayıp mısın sen de bazıları gibi? :)

 • İsmail Efe Dikyol

  17.07.2007 - 15:36

  sana bulaşmıycam ne halin varsa gör

 • Kasım Dildirim

  16.07.2007 - 17:46

  kim arap kim türk nedir bu daldaki durum bilinen tek gerçek şu ki funda travesti ve pavyonda takılır :)

 • pis arap diyene bakın; funda faresi unutma ki, Peygamber efendimiz Hz Muhammed de araptı. ve soyu da.
  ve Kuran-ı Kerim araplara indirildi bi daha düşün istersen :))))))))))))))

 • Talha Degirmen

  15.07.2007 - 13:41

  o kuralı kendine sakla benim için geçerli değil Türk asil ırktır. diğer milletler türklere hizmet etmek zorundadır

 • İsmail Efe Dikyol

  15.07.2007 - 13:38

  insanları arap olmaları laz olmaları türk veya kürt olmaları ile yargılayamazsınız

  insan oldukları için seversainiz veya insan olamadıkları için nefret edersiniz sanırım bu cevap size kafi gelmiştir funda

  sen kaşınıyon mu ne:D

 • Talha Degirmen

  15.07.2007 - 13:33

  eeee o halde Chase arabının yazısı ne arıyor çokmu seviyorsun arap kızlarını? ayyyy iğreniyorum araplardan arap kızı yakışmaz sana :)

 • İsmail Efe Dikyol

  15.07.2007 - 13:25

  real buraya yazı yazmışsa o yazmış demektir
  o takdirde bana değil ona sorman gerekiyo niye yazmış:D

Toplam 30 mesaj bulundu