Yağmur Ozan Özben Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

31 Ocak 2002 tarihinde Ankara’da doğdu. Çok küçük yaşlardayken dedesi Mevlüt Uluğtekin Yılmaz'ın etkisiyle tarihe, sosyolojiye, edebiyata, siyaset ‘bilimine’ ve felsefeye ilgi duymaya başladı.
Yeniçağ Gazetesinde konuk olmak üzere, Günboyu ve Dokuz Sütun gazetelerinde, kimi sivil toplum ve basın kuruluşlarının internet sitelerinde; tarih-kültür dergilerinde yazarlık yaptı.
Aslen Yozgatlı olup binlerce kitabın arasında büyüyen ÖZBEN, ilk ve ortaöğretimini, Ankara, Tokat ve Tekirdağ’da tamamladı. 2021 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları (Türkoloji) bölümünü kazandı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi, Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi, Sosyoloji (Toplumbilim.) bölümüne girdi.
Okumanın ve yazmanın kendisi için bir yaşam kaynağı olduğunu söyleyen ÖZBEN'in amatörce çalmaya çalıştığı birkaç enstrüman da vardır.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 31.01.2023 - 23:47

  Şair arkadaşımız Sn. Yağmur Ozan Özben
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  * Çağdaş Şairler * Grubu

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 31.01.2022 - 23:46

  * KUTLAMA *
  Grup arkadaşımız Bay Yağmur Ozan Özben
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **
  * Çağdaş Şairler * Grubu

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 31.01.2022 - 10:33

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Ay Hüzündü Güneş Senle Karışık

  Yağmur Ozan Özben

  01.08.2020 - 23:08

  Sn. Ercivan,
  Bu şiiri dedesi vefat eden bir dostum için yazmıştım. Vefat haberini öğrendiğim gece uyuyamadım. Yatakta sürekli dönüp duruyordum. Sonrasında bir ışık hissettim. Ay ışığı yüzüme vuruyordu. Ben de bu şiiri yazdım. Kimi dizeler o dostumla aramızdaki bir şifre gibi aslında...

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR