Murad Ahlat Adlı Üyenin Nedir Yazıları - Anto ...

 • sosyalizm

  16.09.2002 - 15:04

  BENCE SOSYALİZMİN KAPİTALİZMDEN FARKI YOK. İKİSİ DE BENİ ASLINDA ENTERESE ETMİYOR. NEDEN DERSENİZ FARKINDASINIZDIR: BU MESELELERLE İLGİLENEN ANCAK MARJİNAL GURUPLAR. BENCE EN ÖNEMLİ KURAM AHLAKÇILIKTIR. İNSANLARIMIZI BİR AHLAK SINIRININ ÜZERİNDE GÖRMEK İSTİYORUM. BU DA NE SOSYALİZMLE VE NE DE LİBERALİZMLE İLİNTİLİ DEĞİL.

  BİR DE ŞU VAR Kİ SOSYALİZMİN 100 ÇEŞİDİ OLDUĞU SÖYLENİYOR. HAKKINDA BU KADAR KAFA YORULAN VE ENTELLEKTÜEL OLARAK LANSE EDİLEN YÜZLERCE KİŞİNİN HAYATINI TÜKETTİĞİ BİR FİKRİN NE KADAR DA AZ TAKİPÇİSİ VAR. PROBLEM YA SOSYALİZM DE YA DA ONUN ANLATILMASINDA.

  SOSYALİZMİ ANLATACAKLARSA ONU HALKIN SEVİP SAYDIĞI KİŞİLERLE ANLATMAYI DENESİNLER. TABİ BUNUN İÇİN HALKIN ONLARI SEVMESİ LAZIM DEDİM.

  SOSYALİZMİ MARJİNAL BİR ALEVİ KESİM BAYRAK YAPMIŞ KENDİSİNE. BİR DE ESKİ TÜFEKLER VAR AMA TABANDA NEDENSE ALEVİLER ÇOĞUNLUKTA. BU İMAJDAN KURTULMALI BENCE ALEVİLER.

 • nietzsche felsefesi

  13.05.2002 - 16:57

  KENDiSiYLE MÜCADELE ETMEKTEN YAŞAMAYA FIRSAT BULAMAMIŞ. BENCE TARiHiN EN BÜYÜK TEPKi FELSEFESiNi ORTAYA KOYAN KiŞi. HAYATI HASTALIKLAR VE ACILARLA GEÇMiŞ. ACIYI YÜCELTMEKTEN BAŞKA ÇIKAR YOL BULAMAMIŞ. ZAVALLI DAHi...

 • kaf dağı

  13.05.2002 - 16:55

  MUTASAVVIFLARIN MÜŞAHEDESi. BiZDEN ÇOK UZAK..

Toplam 3 mesaj bulundu