Şerife Gündoğdu - Hakkında Yazdığı Tanıtım Ya ...

Öz Geçmiş

Şerife GÜNDOĞDU

1955 Yılında Afyonkarahisar ilinin Emirdağ ilçesine bağlı Kırkpınar köyünde dünyaya geldim ilkokulu Kırkpınar köyünde bitirdim. Okumayı ve bir meslek sahibi olmayı çok arzu etmeme rağmen o yılların hayat şartlarından dolayı okuma arzumu gerçekleştiremedim Bu eksikliği hala çok üzülerek yüreğimde hissediyorum. 1972 yılında evlenerek Eskişehir’e yerleştim. İkisi erkek biri kız üç çocuk annesiyim kendimi eşime ve çocuklarıma adadım. Okuma öğrenme tahsil görme arzumu çocuklarımda gerçekleştirdim. Kendi yapamadığımı onların yapmalarına iyi bir eğitim aldırarak birinin Doktor birinin ziraat mühendisi birinin de banka müfettişi olmasına yardımcı oldum. Şiir okumayı ve yazmayı çok sevmem nedeni ile duygularımı şiir ile dile getirdim. 1987 yılında çok hüzünlü olduğum bir gün şiir yazmaya başladım. Yazdığım şiirleri yakın çevrem ile paylaştım. Hemen hemen her konuda şiirler yazıyordum Zaman içerisinde çeşitli şiir yarışmalarına katıldım ödüllere layık görüldü. 2011 yılında Eskişehir şairler derneği ile tanıştım. Şiir akademisi olarak tanıttılar. Eskişehir şairleri derneğine üye oldum.2014 yılında Eskişehir Şairler Derneği yönetim kuruluna seçildim. Şiirlerimin bir kısmı antoloji kitaplarında ve çeşitli dergilerde yayımlandı. Osmangazi üniversitesi Fen edebiyat fakültesi Türk dili ve edebiyat bölümü lisans öğrencisi Merve AKKAYA tarafından Prof.Dr.Halil BUTTANRI’NIN onayı ile hakkımda bitirme tezi hazırlandı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Öğretim Üyesi,
Prof. Dr. Tamilla Abbashanlı-Aliyeva, Çağrı dergisinde hakkımda bir Makale yazdı. Azerbaycan, da faaliyet gösteren Mehseti Şairler Birliği, Aşık Ulduz Şairler Birliği’ n den diplomalar, teşekkür belgeleri aldım, oradaki edebiyat dergilerinde şiirlerim yayımlandı, Azerbaycanlı şairler, Feride Hacıyeva nın Bir Menekşe Masalı, Nezaket hanım, ın Sararmış yaprağa benziyor ömrüm, Feride Leman’ın Mü bariz’ im bir dünya isimli kitaplarında tanıtım yazılarım yayımlanmıştır. 6-B’LİLER, Haber Bilim Kültür Bülten, i Dergi sinde “Hüzün Çocukları” isimli söyleşim yayımlanmıştır. Zaman zaman Eskişehir Es T vi Kanal 26 televizyonlarında ve Polis Radyosunda şiirli sohbetler programlarına katıldım.
İLESAM, İlim Adamı, Şair, Yazar ve Sanatçılar Ansiklopedisinde de öz geçmişim ve kendimi tanıtan şiirim yayınlanmıştır.
Kültür Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce “VUSLAT” isimli şiir kitabım incelenerek uygun görüldü, 81 il deki kütüphanelere dağıtılmak üzere 200 adet kitabım alındı.
En son 7.25.2020.de TRT.nin ünlü duayen ses sanatçısı ve Bestekâr’ı Suat Yıldırım tarafından yetmiş'in üzerinde eserim Kırşehir Ahi Evran Ünüversitesi Prof.Dr. Bestekâr Kubilay Kolukırık tarafından Yirmi adet eserim, bestelendi ve bu eserlerden üç adet eserimiz TRT. Repertuarindan geçmistir. Yine Kırşehir Ahi Evran Ünüversitesi Akademisyen Bestekâr İsmet Özdemir tarafından dört eserim Bestekâr Nezihe İnan tarafından üç eserim Bestelenmiştir TRT.sanatçısı Suat Yıldırım tarafından içinde benim de birer adet eserimin olduğu iki ayrı ortak albümümüz çıkmıştır.
Adres: Vadi şehir. Mah. Altınözü Sok.No=1.2.Etap Markiz Evleri G.blog Daire 4. Odun pazarı. ESKİŞEHİR