Ozan Merdan - Kendisi hakkında yazdığı tanıtı ...

Yazar-şair ansiklopedisine girin.Bize danışmadan kitap çıkarmayın.Edebiyat dünyası. Şair ve Yazar Ansiklopedisi müracaat için son hafta. Gündüz yayınları 257.Kitabını çıkardı. Bize danışmadan kitap çıkarmayın.Antoloji kitaplarına katılın.
Anayurt Gazetesinde 09.09.2007 pazar günü yayınlanan EDEBİYAT DÜNYASI köşe yazısından alınmıştır. Bilindiği gibi her pazar; şair, yazar, kitap ve etkinlik tanıtımları yapılmaktadır. Pazar günleri gazete almayı unutmayın. Gazete; tüm yurtta, Romanya ve Kıbrıs'ta satılmaktadır. Merkez dağıtım bayilerinde. 10.krş. Bayinizin adını söyleyerek, birgün önceden istediğniz kadar gazete getittirebilirsiniz. gazeteyi arayın. www.anayurtgazetesi.com ]]

EDEBİYAT DÜNYASI
Ali GÜNDÜZ

gunduzkitabevi@gmail.comEDEBİYAT DÜNYASI SİTESİ AÇILDI
Gündüz Yayınevi şairi Yılmaz Çelik’in hazırladığı www.edebiyatdunyasi.net sitesi hizmete başladı. Bilindiği gibi Yılmaz Çelik’in Türkiye Sevdası isminde nefis bir şiir kitabı Gündüz yayınları arasında yayınlanmıştı. Ben de Yılmaz Çelik’ten bir site kurmasını istemiştim. Şairimiz de kendisine yakışanı yapmış ve güzel bir site hazırlamış. Türkiye Sevdası Şairini kutluyorum. Şair ve yazarlar için güzel bir site olmuş. Şiir ve yazı ekleyebiliyorsunuz. Tüm dostları bekliyorum. Çünkü edebiyat dünyası sitesi çok beğenilecek, buna inanıyorum. Farklı bir site, farkına varacaksınız. İşlem yapabilmeniz için, ücretsiz üye olmanız gerekiyor.

BERCESTE VE ALAZ DERGİLERİ
Kayseri’de 6 yıldır yayınlanan Berceste Dergisinin 63.Sayısı Gündüz Kitabevi şubelerine geldi. Yeni sayı yine dopdolu. Vedat Ali Tok’un Mustafa Tatcı ile Tasavvuf Edebiyatının Bilinmeyenleri üzerine sohbeti de yer almış. Sergül Vural’ın yazısı da güzeldi. Berceste dergisinin güçlü bir kadrosu var. Bu dergi, ses getirmeye devam edecek. Kayseri, dergicilikte hep İstanbul’a direnmiştir. www.bercestedergisi.com sitesinden geniş bilgi alabilirsiniz.
İzmir’de yeni yayın hayatına başlayan Alaz Dergisinin 3. Sayısı Gündüz Kitabevine geldi. Bildiğiniz gibi Gündüz Kitabevi, Berceste ve Alaz dergilerinin temsilciliğini yapıyor. Eski ve yeni saylarını 3 şubeden de alabilirsiniz.Emine Ömer yönetiminde çıkan dergide “Yenibütüncü Şiir Manifestosu” yer alıyor. Kadro her sayı ile güçleniyor. Rafhet Candan’ın “Şair Dahi, Şair Deli Soyutlaması” yazısı da, her yazısı gibi güzel. İzmirliler, spora sahip çıkmadığı gibi dergiye de sahip çıkmıyor anlaşılan. Dergi kapağı hala siyah beyaz çıkıyor. Tabi bu kalite açısından önemli değil, önemli olan içeriktir. Derginin kadrosu da güç kazandığına göre mesele yok. Bu dergiler yaşamalı. Bir yazar ve şair, mutlaka en az bir dergi takip etmeli bence. Dergi takip etmeyen, “yazar ve şairim” demesin bence.

SANAT DÜNYASINDAN KISA HABERLER
Gümüşhane Meslek Yüksek Okulunda görev yapan Talat Ülker’in Türk Dili kitabı Gündüz Yayınları içinde çıktı. 608 sayfalık büyük boy dev bir eser. Gündüz yayınevinin çıkardığı “en kalın kitap” rekorunu kırdı. Üniversite programına göre hazırlanan kitap, öğrenci ve edebiyatçılar için, kaynak bir eser. Gramer, imla, dil tarihi ve edebi bilgiler bulunmaktadır. Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı’ya katkılarından dolayı teşekkür ederim. Böyle dev bir eseri kültür ve edebiyatımıza kazandırdı.
TRT’de görev yapan Cemal Gören, Gündüz yayınları arasında yeni çıkan şiir kitaplarını Çubuk ve Kalecik ilçelerindeki festivallerde imzalıyor. Bilindiği gibi kitapların önsözünü Üstad Abdurrahim Karakoç yazmıştı. Yolun açık olsun Cemal Gören.
Gündüz Yayınevi tarafından 3 şiir antolojisi ve 1 Resimli Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi hazırlanıyor. Gündüz yayınevi, www.antoloji.com sitesindeki Dünya Şairler Birliği, Yıldızlar Altında ile Ehli Beyt Sevdalıları grupları aracılığı antoloji kitapları çıkaracak. Katılmak isteyen şairler, bu gruplardan veya Gündüz yayınevi sitesinden bilgi alabilir. Antoloji kitaplarına 1 hayat ve 5 şiir ile katılabilirsiniz. Resimli Şair ve Yazarlar Ansiklopedisi 3 cilt olarak yayınlanacaktır. Yeni şair ve yazarlar, hayat ve fotoğrafları ile katılabilirler. Yabancı ve eski 5000 şair ve yazar bu ansiklopedide bulunacaktır.

KİTAP DÜNYASI
1. Turgutlu Manisalı olup, İzmir’de yaşayan Meryem Aslan’ın Kanamalı Yalnızlığa Direniş şiir ve deneme kitabı Gündüz yayınları arasında çıktı. 96 sayfalık güzel bir kitap. Şair, duygularını en güzel ve sade bir biçimde paylaşır. Şiirlerinde edebi sanatları o kadar arifane kullanır ki, şiir okuyanı sarhoş eder. E-posta: evreninbuyusu@hotmail.com. Mısralarından paylaşalım:
Bulutlarda asılı kalan mutluluklarımı
Ha şimdi yakaladım
Ha şimdi yakalayacağım deyip
Umut taşımaya mecburum.
2. Ardahanlı şair Mahperi Koç’un Gönül Yarası şiir kitabı bir Gündüz Yayını olarak yeni çıktı. 80 sayfalık şiir kitabında sevda ve gurbet şiirleri insanın içini yakıyor. Kadın haklarının savunan şair, sert çıkışlar da yapar, zaman zaman. Tabi biraz da isyan kokuyor şiirleri. Kitap Doğu Anadolu’da ve Ardahan’da çok büyük ilgi gördü. Şairimizin yeni kitabı çıkacak gibi görünüyor. Çünkü kitaba ilgi büyük. E-posta: ablasininbirtanesi@hotmail.com. Şairin Gönül Yaralarım Sarsana Annem şiirinden bir kıta paylaşalım:
İstemezdim annem ben bu gurbeti
Yaşıyorum her gün, acı hasreti
Çektiğim dertleri, kimse bilmez ki
Gönül yaralarım, sarsana annem.
3. Malatyalı şair ve yazar Mustafa Yuka ‘nın 4.Kitabı Gazel Vaktidir Eylül şiir kitabı, Gündüz Yayını olarak yeni çıktı. 80 sayfalık şiir kitabının arka kapağında Prof. Dr. Memet Hanifi Emre, şair hakkında nefis övgüler yazmış. Şair, toplumcu ve gerçekçi şiirler yazar. Farklı imgeler kullanan şairin “Baba İshak Böyle Buyurdu” destan kitabı da Gündüz Yayınları arasında yayınlanmıştı. E-posta: m.yukasanat@mynet.com. Bir kıta şiirini paylaşalım:
Barut kokulu sağanaklardayım
Yıldırımlar düşüyor gözlerime
Nalını kaybetmiş taylar gibiyim
Uçuk bir sevdaya yolcuyum
Yollarım mayın tarlası
Ha patladı, ha patlayacak.
4. İbrahim Alparslan’ın Bakışlarında Saklı şiir kitabı Ankara’da bir matbaada kendi imkanları ile basılmış. Kitap içinde yazar hakkında bilgi ve kitap isteme adresi yok. Şairin tek başına kitap bastırmasının zorluğu burada başlıyor. Şairin 1993 yılında Oğuldan Halkalarla adında bir şiir kitabı çıkmış. Bakışlarında Saklı şiir kitabı 103 sayfa olarak yayınlanmış. Şair, kitabın yayınlama amacını şöyle tarif ediyor: “ Kabuğuna çekilmişliğin bencil bağımsızlığında, günlüklerde hapsolmuş şiirlerin; uzun yıllar sonra görücüye çıkışı…”
5. Gündüz Yayınlarından pazar günleri tanıtılacak kitaplar: Talat Ülker (Türk Dili- gramer) , Emine Genç “Gönlüme Düşen Yıldız ve Hasat Mevsimi şiir kitapları) , TRT’den Cemal Gören’in 2.Şiir kitabı Tatlı Çile, Üstad Abdurrahim Karakoç’un önsözü ile çıktı. Menekşe Gülay’ın Mor Menekşe şiir kitabı. Ferudun’un 3.mizah ve nükte kitabı Çekyat Edebiyatı.Mehmet Postallı’nın Can Çiçeğim 2.Şiir kitabı, Naci Aydoğan (Sevgimi İmbikten Geçireceğim- şiir) , 22.06.2007’de vefat eden Güllük Radyo sunucusu - şairimiz Sevim Erdoğan Tezel (Bir Gönül Savaşı Sonrası- Şiir) , Gökmen Yılmaz Erdem (Ruhumun Serüveni – şiir -İkinci baskı) , Sevgi Uz (Ruhuma Bahar Geldi – şiir) , Mahmut Cantekin’in (Yetim Sevda ve Sevgi kardelendir –şiir) kitapları. Şair ve yazarlar, Gündüz Yayınevinde buluşuyor. Bilindiği gibi Gündüz Yayınlarını gunduzkitabevi@gmail.com ‘dan isteyebilirsiniz. Kitap çıkarmak isteyen şair ve yazarlar, www.gunduzkitabevi.com.tr sitesini ziyaret edebilir. Gündüz Yayınevi 3.Yılında 250. Kitabını çıkardı. 30 Kitap baskıda bulunmaktadır. Gündüz Yayınevine danışmadan kitap çıkarmayınız.
6. Tanıtım için bekleyen kitaplar: Alaaddin Uygun (İlk Randevu ve Bendeki Sevdalar şiir kitapları) , Ramazan Alp (Bir Göç Hikayesi-şiir) , Orhan Tuncay (Hayata Bakışınızı Değiştirecek 14 Öykü) , Ahmet Ayaz (Doğduğum Günden beri- şiir) , İsmet Bora Binatlı (Sensiz de Yaşanırmış-şiir) ve Mustafa Ceylan (Sultan Şaire Toprak Ana- Araştırma) .
HAFTANIN ŞAİRİ: SABİHA SERİN
Anayurt gazetesi ve www.antoloji.com ‘daki Dünya Şairler Birliği grubu tarafından haftanın şairi seçildi.

EFSANE

Senden ayrı bir günüm oldu bana virane
Olmayınca soluğun bu dünyadan bana ne
Kurumuş bir yaprağım hazan bana bahane
Bu aşk kalsın yüreklerde eski birer efsane

Ne çok seni sevmişim bilemedim
İstesem de bu yazgımı silemedim
Sana olan bu sevgimi diyemedim
Uzaktayım yanına hiç gelemedim

Dünyaları veririm gözlerinin rengine
Baktıkça ben giderim uzaklarda engine
Dayanır mı yürek bu bitmeyen sevgine
Bu aşk kalsın yüreklerde eski birer efsane

Sabiha Serin - Sivas
Efsane Şiir kitabının şairi

KİTAPLARDA BÜYÜK UCUZLUK
Boyama kitapları, ÖSS ve kitap sergisi: 50 Krş
LGS-OKS, ansiklopedi ve kitap sergisi 1 YTL.
BİZE DANIŞMADAN KİTAP ÇIKARMAYINIZ.
257 kitap yayınladık.
Ali GÜNDÜZ, pazar günleri Edebiyat Dünyası köşesi ile Anayurt Gazetesinde...
GÜNDÜZ KİTABEVİ – SAHAF- YAYINEVİ
Anayurt Gazetesi Temsilciliği
- Demet 7.Sokak no: 7/ b Y.MAH /ANK. 0312 346 54 57
- Cebeci: Çifteler Sk 7/A Doğumevi yanı Hamamönü/Ank. 0312 363 09 94 - GSM 0532 692 79 01
- 3.Şubemiz: Zafer Çarşısı yanı Adil Han Kitapçılar Çarşısı No: 41 Kızılay/Ank. 0312 432 14 89
Web: www.gunduzkitabevi.com.tr

Yazar-şair Ansiklopedisine katılın.Bize danışmadan kitap çıkarmayınız. Bu antoloji değil, şair ve yazarların hayatı ve resminin yer aldığı kaynak 3 CİLTLİK DEV BİR ESER olacaktır. Yabancı klasiklerin, eski şair ve yazarların da yer aldığı ansiklopedide 5000’e yakın şair ve yazar yer alacaktır. Ayrıntı www.gunduzkitabevi.com.tr ve www.antoloji.com sitesindeki DÜNYA ŞAİRLER BİRLİĞİ grubunun arşivinde yer almaktadır. GÜNDÜZ YAYINEVİ ŞAİR VE YAZARLARININ mutlaka ansiklopediye katılmasını istiyoruz. Gündüz Yayınevi şairleri – yazarları, antoloji kitabına katılmayabilirler fakat ANSİKLOPEDİ (İLMİ KAYNAK BİR ESER OLDUĞUNDAN) mutlaka katılmaları gerekmektedir. Size verilen beş takım (3 ciltlik) ansiklopediden biri bölgenizdeki Halk Kütüphanelerine ve biri yakınızdaki okul kütüphanesine verilmek üzere ücretsiz verilmektedir. (Demirbaşa kayıt olduğuna dair belge alın)

Karteli kırmak ve “Öldükten sonra değer verilmesi” anlayışını yıkmak istiyoruz. Yaşayan şair ve yazarlarımızın ilave edilmesi için bu duyuru yapılmaktadır.
Anadolu’da unutulan şair ve yazar kalmasın. Bir bakıyorsunuz, Anadolu’da 10 kitabı yayınlanan emektar bir şair ve yazar, ANSİKLOPEDİDE yer almazken, İstanbul’da yayınevine yakın -Hiçbir kitabı yayınlanmayan- yazar ve şair, ansiklopedide yer almaktadır. İşte biz, bu adaletsizliği ve karteli kırmak istiyoruz.

RESİMLİ ŞAİRLER VE YAZARLAR ANSİKLOPEDİSİ
(3 Büyük Cilt - 5000 Yazar ve Şair)

1. Şair ve yazarlarımızı tanıtmak üzere yola çıktık. Gündüz Yayınları olarak, bu ansiklopediyi büyük boy 3 büyük cilt olarak planlandık.
2. Yaklaşık 5000’e yakın şair ve yazarın yer alacağı dev ansiklopedide 300 yaşayan yeni şair ve yazara yer verilecektir.
3. Şair ve yazarın ansiklopediye katılması için, kitabının yayınlanması, baskıda olması veya şiir - yazısından biri antoloji kitabında, dergi veya gazete de yayınlanması gerekiyor. Yani eğer kitap çıkmadı ise bir şiir- yazınızın antoloji kitabında, dergi ve gazetelerde yayınlanması yeterli.
4. Bir sayfada kısa bir hayat hikayesi, fotoğraf, çıkan veya çıkacak şiir kitabı adı, web sayfası ve e-mail adresi yer alacaktır. Bu bilgilerin yer alacağı aşağıdaki form doldurulup, gunduzkitabevi@gmail.com’a gönderilecektir. Mesaj alındığında bilgi verilmektedir. (Çünkü bazı mesajlar gelmediği için teyit edilmektedir.)
5. Büyük boy (3 cilt) 5 takım ansiklopedinin toplam ücreti 40 YTL, peşin alınacaktır. 40 YTL aşağıdaki yayınevi hesabına yatırılacaktır. Posta ücreti alıcıya aittir. Ansiklopedi 3 cildin üzerinde çıksa da ayrıca ücret alınmayacaktır. Peşin olarak kitap ücreti almak, ansiklopediden fazla basmak içindir.
6. Alınan 40 YTL yerine 5 takım (3’er ciltten 15 kitap) ansiklopedi ÜCRETSİZ verilecektir. Ansiklopedi kitabını bölgenizdeki kitap ve kırtasiyelere vererek, satılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece alınan kitap ücreti de çıkmış olacağı gibi, ansiklopedinin bölgenizde tanıtılmasına da yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca ansiklopedi çıkınca, yazar ve şairlerden fazladan almak isteyenlere % 50 indirim yapılacaktır.
7. Ansiklopedi 2008 yılında yayınlanacaktır.
8. Gündüz yayınevi, (Ansiklopedilerde yer alamayan) yaşayan şair ve yazarlarımıza imkan vererek, kültür ve edebiyat dünyamıza kazandırmaktan gurur duyar. Öğrenciler, öğretmenler, okur, şair ve yazarlar için temel bir eser olacaktır.
9. Üç ciltlik dev bir eseri ancak rüştünü ispat eden büyük bir yayınevi çıkarabilir. Bilindiği gibi Gündüz yayınevi, 300’e yakın kitap, 10 antoloji ve 2 dergi yayınlayarak, 3 şubesi ile büyük bir yayınevidir. 3.Yılımızı 3 ciltlik ansiklopedi ile taçlandırmak istiyoruz.
10. Ödemeler için hesap numarası:Yayınevi sahibi Döndü GÜNDÜZ ' ün AKBANK ANKARA / KARŞIYAKA (323) şubesindeki 58618-0 nolu hesabına yatırabilir veya editör ALİ GÜNDÜZ' ün 147133 nolu posta çek hesabına ücretsiz gönderebilirsiniz. (İş bankası Ali GÜNDÜZ hesap no 0988773 şube kodu 4237 DEMETEVLER ŞUBESİ- ANKARA)
(Yurt dışından, Döndü GÜNDÜZ ‘ ün Akbank Ankara / Karşıyaka (323) şubesindeki 0077079-2 EURO hesabına veya aynı bankanın 0083547-0 Dolar hesabına havale yapabilir.)
11. Ayrıntılar www.gunduzkitabevi.com.tr ve www.antoloji.com sitesindeki DÜNYA ŞAİRLER BİRLİĞİ grubu arşivinde bulunmaktadır.

GÖNDERİLECEK FORM ÖRNEĞİ:

Fotoğraf: (Mutlaka Olacaktır)
Adı Soyadı:
Kısa Hayatı: (Başkası Anlatmış Gibi) … Doğdu.... Okudu Gibi
Çıkan Kitapları:
Çıkacak Kitabı:
Yayınevi Web Adresi:
Yer Aldığı Antoloji Kitapları:
Şiir ve yazıları yayınlanan dergi ve gazeteler:
Email Adresi:
Web Adresi:(Web Adresi Yoksa www.antoloji.com/ali_gunduz Gibi Yazabilir)
NOT: Yukarıdaki form, gunduzkitabevi@gmail.com e-mail adresine gönderilecektir. (Alındığında bilgi verilecektir) . YENİ ŞAİR VE YAZARLAR, BU ANSİKLOPEDİDE YER ALARAK, EDEBİYAT DÜNYASINDA ADINIZI TESCİL ETTİRİNİZ. Bu büyük fırsatı kaçırmayın. Öğretmen ve öğrencilerden gelen istek üzerine, KLASİK ESERLERİN yabancı yazar ve şairleri de ilave edilmiştir. Gündüz Yayınevinin sizi tanıtmak için 30.000 YTL. sermaye koyacağı bu kültür hizmetine siz de katkıda bulununuz.

Her yazar ve şairin en büyük hayali Ansiklopedide yer almaktır.
İşte hayaller gerçek oluyor. Siz Niye bir ansiklopedide yer almayasınız? Yıllarınızı edebiyata hizmete verip, “Benim adım ansiklopedide niye yok” diye hayıflanmak yok artık.

DİĞER DUYURULARIMIZ:

1. ÜÇÜNCÜSÜ YAPILAN ANAYURT GAZETESİ ÖDÜLLÜ ŞİİR-ROMAN VE HİKAYE YARIŞMASI SONA ERDİ. Ekimde sonuçlar açıklanacaktır. Edebiyat Dünyası köşe yazısını okumak için, pazar günleri gazete bayisinden Anayurt gazetesi almayı unutmayın.

2. TÜRK ŞAİRLERİ ŞİİR ANTOLOJİSİ 5.CİLDİNE KATILIM DEVAM EDİYOR.
(HER ŞAİR KATILABİLİR- eylül son) . www.antoloji.com sitesindeki YILDIZLAR ALTINDA ve EHL-İ BEYT SEVDALILARI grupları da antoloji kitabı çıkarıyor. Gruplardan bilgi alabilirsiniz.

3. ŞAİRLER VE YAZARLAR ANSİKLOPEDİSİNDE SİZ DE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ?
Kitabı yayınlananlar veya baskıda olanlar.(Kitabı çıkmasa da, şiirleri-yazıları antoloji kitaplarında / dergi ve gazetelerde yayınlanan şair ve yazarlar da katılabilir)

4. SİZİN DE KİTABINIZ, 256 kitap çıkaran GÜNDÜZ YAYINEVİ TARAFINDAN ÇIKARILSIN. GÜNDÜZ YAYINEVİNİN BİRİNCİ İŞİ: Şair ve yazarı tanıtmaktır. Bu duyuruların amacı da tanıtım içindir. BİZE DANIŞMADAN KİTAP ÇIKARMAYINIZ.

5. Şair ve yazarlara yardımcı olmak amacıyla Talat Ülker’in 608 sayfalık Türk Dili (Gramer,dil tarihi ve edebi bilgiler) kitabını yayınlamaktan gurur duyar. Şair ve yazarlar için kaynak eser.


Ayrıntılar:
www.gunduzkitabevi.com.tr

ŞAİR VE YAZAR ANSİKLOPEDİSİNDE
YER ALACAK İSİMLERDEN BAZILARI:

İÇİNDEKİLER (SOYADI İLE ADI ARASINA VİRGÜL KONMUŞTUR)

A- (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
ABASIYANIK, Sait Faik - AÇIK, Murat - ADIVAR, Halide Edip -ADIVAR, Adnan –
AGÂH EFENDİ - AĞAOĞLU, Adalet - AHMEDÎ - AHMED-İ DAÎ - AHMET CEVDET PAŞA - AHMET HAŞİM - AHMET HİKMET MÜFTÜOĞLU - AHMET MİTHAT EFENDİ - AHMET PAŞA - AHMET RASİM - AHMET ŞUAYİP - AHMET VEFİK PAŞA - AHMET YESEVİ - AİSKHYLOS (Asilos) - AİSOPOS (Ezop) - AKA GÜNDÜZ - AKBAL, Oktay - AKBAŞ, Ali - AKCAN, Murat - AKCAM, Dursun - AKDORA, Recep - AKDEMİR, Rıza - AKENGİN, Yahya - AKGÜN, Nihat Ülvi - AKIN, Gülten - AKİF PAŞA - AKKAYA, Mehmet Şükrü - AKSAL, Sabahattin Kudret - AKSOY, Ömer Asım - AKTUNÇ, Hulki - AL, Aysel - ALAİN (Alen) - ALANGU, Tahir - ALATLI, Alev - ALİ BEY MEHMET - ALİ BEY, Direktör - ALİ ŞİR NEVAİ - ALPER, Nuray - ALPTEKİN, Ahmet - ALTAN, Ahmet - ATLAN, Çetin - ALTINAY, Ahmet Refik – AMICIS - AND, Metin - ANDAY, Melih Cevdet - ANDERSEN - APAYDIN, Talip - APUHAN, Recep Şükrü - ARABUL, Muzaffer - ARAL, İnci – ARAT, Reşit Rahmeti - ARAZ, Nezihe - ARDAĞI, Adnan - ARIK, Remzi Oğuz – ARISOY, M.Sunullah - ARIŞAHİN, Talip - ARIT, Fikret - ARİF, Ahmet -ARPAD, Burhan - ARSEVEN, Celal Esat - ASENA, Orhan - ASLAN, Meryem - ASYA, Arif Nihat - AŞIK ALİ İZZET - AŞIK ÖMER - AŞIK PAŞA - AŞIK VEYSEL (ŞATIROĞLU) - ATAÇ, Nurullah - ATASOY, Ali Rıza - ATAY, Cahit - ATAY, Falih Rıfkı - ATAY, Oğuz -ATILGAN, Yusuf - ATOK, Oğuz Kazım - ATSIZ, Hüseyin Nihal - ATTİLA, Osman - AVCI, Aynur – AVCI, Nabi - AY, Arif - AYAN, Serhat - AYAZ, Ahmet - AYDEMİR, Şevket Süreyya - AYDIN, Mehmet - AYGEN, Reşat Enis - AYKAÇ, Fazıl Ahmet - AYTMATOV, Cengiz - AYVAZOĞLU, Beşir - AYVERDİ, Samiha -
B) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
BACON, Francis – BAHADINLI, Yusuf Ziya - BAKİ - BAKİLER, Yavuz Bülent –
BALA, Emirhan - BALCIOĞLU, Abdurrahim - BALIM, Hüseyin - BALTACIOĞLU, İsmail Hakkı – BALZAC - BANARLI, Nihat Sami - BANGUOĞLU, Tahsin -BAŞARAN,Mehmet - BAŞGÖZ, İlhan - BAŞKUT, Cevat Fehmi - BATU, Selahattin - BATUR, Enis - BAUDLAİRE - BAYAZIT, Erdem - BAYBURTLU ZİHNİ - BAYDAR, Mustafa – BAYKURT, Fakir - BAYSAL, Faik - BEDİROĞLU, Hatice - BEHRAM, Nihat – BEHRAMOĞLU, Nihat - BEKTAŞ, Cengiz - BEKTAŞ, Feride, BELGE, Murat - BENEKÇİ, Şerif – BENER, Vüs’at O. - BENER, Hikmet Erhan - BERK, İlhan - BERKAND, Muazzez Tahsin - BERNARDİN, de Saint Pierre - BEŞİR, Fuat - BEYATLI, Yahya Kemal - BEYDABA - BEZİRCİ, Asım - BİLBAŞAR, Kemal - BİLGİNER, Recep - BİNYAZAR, Adnan – BİRKAND Hikmet - BİRSEL, Salah - BOCCACİO, Giovanni - BOLAYIR, Ali Ekrem - BORATAV, Pertev Naili - BÖLÜKBAŞI, Rıza Tevfik - BUCK, Peari - BUFFON – BUĞRA, Tarık - BULUT, Abdulkadir - BURDURLU, İbrahim Zeki - BUYRUKÇU, Muzaffer - BYRON, Lord –
C-Ç) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
CAMUS, Albert - CANSEVER, Edip - CEMAL, Süreyya (Seber) - CENAP, Şahabettin - CERVANTES - CEVDET KUDRET (Solok) - CEYHUN, Demirtaş - CEYLAN, Mustafa - CİCERO (Çiçeron) - CORNEİLLE - CUMALİ, Necati - COMBA, Nuh - COŞAN, Yunusemre - ÇAĞLAR Behçet Kemal - ÇAKIR, Turgut -ÇALAPALA, Rakım - ÇAMLIBEL, Faruk Nafiz – ÇEHOV, Anton Pavioviç - ÇELEBİ, Asaf Halet - ÇELİK, Süleyman - ÇINARLI, Mehmet - ÇİÇEK, Ali Ekber - ÇİÇERO - ÇOBANOĞLU, Şevki - ÇOBANOĞLU, Murat - ÇOKUM, Sevinç –
D) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
DADALOĞLU - DAĞCI, Cengiz - DAĞLARCA, Fazıl Hüsnü - DANİŞMEND, İsmail Hami - DANTE – DAUDET - DAYIOĞLU, Gülten - DEDE KORKUT - DEHHANİ -
DEFNE, Zeki Ömer - DEFO, Daniel - DEMİR, Kemal Tahir - DEMİR, Mevlüde - DERTLİ - DIRANAS, Ahmet Muhip - DİCKENS - DİNAMO, Hasan İzzettin - DİNÇBAŞ, Savaş - DİRİCAN, Perihan - DİZDAROĞLU, Hikmet - DOĞAN, D. Mehmet - DOĞAN, Mehmet H. - DOSTOYEVSKİ - DÖLEK, Sulhi - DRANAS, Ahmet Muhip - DUMAN, Murat – DUMAS, Alexsandre Pere - DUMAS, Alexsandre Fils (1824-1894) - DURBAŞ, Refik - DURMAN, Nurettin - DURU, Orhan - DÜLGER, Arif - DÜVER, Münevver – DÜZDAĞ, M. Ertuğrul -
E) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
EBUZİYA TEVFİK - ECE Ayhan (Çağlar) - Edgü, Ferit - EDİP AHMET BİN YÜKNEKİ - EFE, Necdet Rüştü - EFLATUN (PLATON) - ELÖVE, Ali Ulvi - EMİR, Sabahat - EMRAH (Ercisli) - EMRAH (Erzurumlu) - ENDERUNLU VASIF - ERAY, Nazlı - ERBİL, Leyla - ERDEM, Gökmen Yılmaz - ERDOĞAN, Bekir Sıtkı - ERDURAN, Refik - ERHAT, Azra - ERMİŞ, YUNUS - EROĞLU, Ahmet - EROZAN, Celal Sahir - ERSOY, Mehmet Akif - ERTAYLAN, İsmail Hikmet - ERTEM, Sadri - ERTEPINAR, Coşkun - ES, Hikmet Feridun - ESENDAL, Memduh Şevket - EŞREF - EŞREFOĞLU RUMİ - ETHEM PERTEV PAŞA - EURİPİDES - EVERDİ, Mustafa - EVLİYA ÇELEBİ - EYÜBOĞLU, Bedri Rahmi - EYÜBOĞLU, Sabahattin -
F - G) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
FELEK, Burhan - FERUDUN (Mizah yazarı) - FETHİ, Naci (Kalpakçıoğlu) - FÜRUZAN - FUZULİ – FLAUBERT - FRANCE - GARİP OZAN (M.Sait ŞİMDİ) - GAZİ GİRAY HAN – GEÇER, İlhan - GENÇ, Nurullah - GENÇAY, Gürkal - GENEYİKLİ, Hasan - GEVHERİ - GİDE, ANDRE - GOETHE -GORKİ -GÖKÇE, Enver - GÖKŞEN, Enver Naci – GÖKYAY, Orhan Şaik - GÖLPINARLI, Abdülbaki - GÖREN, Cemal – GÖVSA, İbrahim Alâettin - GRİMM, JACOB - GRİMM, WİLHEİM - GÜLAY, Menekşe - GÜLER, Mehmet - GÜLHAN, Mehmet Akif - GÜNDÜZ, Ali - GÜNEL, Burhan - GÜNEY, Eflatun Cem - GÜNEY, Yılmaz - GÜNGÖR, Necati - GÜNTEKİN, Reşat Nuri - GÜNYOL, Vedat - GÜRLEK, Yaşar - GÜRPINAR, Hüseyin Rahmi - GÜVEN, Ahmet -
H) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
HACI BAYRAM VELİ - HACIHASANOĞLU, Muzaffer - HALİKARNAS BALIKÇISI - HALICI, Feyzi - HALMAN, Talât Sait - HANÇERLİOĞLU, Orhan - HATEMİ, Hasan Hüsrev – HATEMİ, Hüseyin Perviz - Hayyam (Ömer) - HEKİMOĞLU, İsmail -HEMİNGWAY - HEPÇİLİNGİRLER, Feyza - HEREDOTOS - HIZLAN, Doğan - HİSAR, Abdülhak Şinasi - HOMEROS - HUGO, Victor -
I-İ- J) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
ILGAZ, Afet - ILGAZ,Rıfat - IRGAT, Cahit - IŞINSU, Emine -İBSEN, Henrik Johan -
İCİK, Yakup - İLBEYİ, Hurşit - İLERİ, Selim - İLHAN, Atilla -İNAN, Afet –
İNCE, Hamza - İNCE, Sabit - İZGÜ, Muzaffer -
K) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
K.TARIK DURSUN - KABAKLI, Ahmet - KADI BURHANETTİN AHMET - KAFTANCIOĞLU, Ümit - KAĞIZMANLI HIFZI - KAKINÇ, Tarık Dursun - KALE, Bekir (Ahıskalı – KALELİ, Zülfikar Yapar - KAMU, Kemalettin - KANIK, Orhan Veli - KANSU, Ceyhun Atuf - KAPLAN, Mehmet - KAPLAN, Yaşar - KARA, İsmail - KARA, Mustafa – KARAALİOĞLU, Seyit Kemal - KARABİNA, Tijen - KARACAOĞLAN - KARAER, Mustafa Necati - KARAKAYA, Müştehir - KARAKOÇ, Abdurrahim - KARAKOÇ, Bahattin - KARAKOÇ, Sezai -KARAOSMANOĞLU, Yakup Kadri - KARAY, Refik Halit - KARAYUMAK, Öznur –
KAŞGARLI MAHMUT - KATİP ÇELEBİ - KAVAKLI, Ali Erkan - KAYABAŞ, Ümit Zeynep - KAYACAN, İsa - KAYGUSUZ ABDAL - KAYGILI, Osman Celal - KAYIKÇI KUL MUSTAFA - KEÇECİZADE, Mehmet İzeet Molla - KEKEÇ, Ahmet - KEMAL, Tahir – KENAN HULUSİ (Koray) - KISAKÜREK, Necip Fazıl - KIYAFET, Hasan - KOCAGÖZ, Samim - KOCATÜRK, Vasfi Mahir - KOÇ, Mahperi - KOÇU, Reşat Ekrem - KONGAR, Emre – KORCAN, Kerim - KORKMAZGİL, Hasan Hüseyin - KORYÜREK, Enis Behiç – KOZANOĞLU, Abdullah Ziya - KOYTAK, Cahit - KÖKLİGİLLER, Ahmet – KÖPRÜLÜ, Mehmet Fuat - KÖROĞLU - KUDRET, Cevdet - KUNT, Bekir Sıtkı – KUNTAY, Mithat Kemal - KURDAKUL, Şükran - KURŞUNLU,Mehmet Kemal - KUTLAR, Onat - KUTLU, Ayla - KUTLU, Mustafa - KÜLEBİ, Cahit - KÜR, Pınar -
L) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
LA BRUYERE -LA FONTAİNE - LA MARTİNE - LEMAN, Gülnare - LESKOFÇALI GALİP - LEVEND, Agah Sırrı - LONDON, Jack - LOTİ, Pierre -
M) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
MAKAL, Tahir Kutsi - MAHZUNİ ŞERİF – MALLARME - MEHMET, Rauf - MERİÇ, Cemil - MERİÇ, Nezihe - MEVLANA CELALEDDİN RUMİ - MİCİNGİRT, Ömer EKİNCİ – MİNNETOĞLU, İbrahim - MİYASOĞLU, Mustafa - MOLİERE - MONTAİGNE - MUALLİM NACİ - MUNGAN, Murathan - MUSAHİPZADE CELAL - MUSTAFA KAYIKÇI KUL - MUTLUAY, Rauf - MÜFTÜOĞLU, Ahmet Hikmet - MÜSAHİPZADE CELAL –
N) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
NABİ - NABİZADE NAZIM - NAİMA - NAMIK, Kemal - NAR, Ali - NASRETTİN HOCA – NAYIR, Yaşar Nabi - NAZIM(RAN) , Hikmet - NECATİGİL, Behçet - NEDİM - NEF’İ - NESİMİ - NESİN, Aziz - NİZAMOĞULLARI, Sevil –
O-Ö) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
OFLAZOĞLU, Turan - OĞUZCAN, Ümit Yaşar - OKTAY, Ahmet - OKTAY, Rıfat (Horozcu) - ONAN, Necmettin Halil - ONGUN, İpek - ORAK, Turan - ORHAN, Kemal – ORHON, Orhan Seyfi - ORTAÇ, Yusuf Ziya - OTYAM, Fikret - OZANSOY, Halit Fahri - OZANSOY, Munis Faik - ÖMER SEYFETTİN - ÖMER, Mine (Emine) - ÖNDER, Mehmet -ÖNGÖREN, Vasıf - ÖRİK, Nihat Sırrı - ÖZ, Erdal - ÖZALTUN, Serap - ÖZCAN, Celal - ÖZCAN, Rıza - ÖZDAMAR, Mustafa - ÖZDEMİR, Asaf (Arun) – ÖZDEMİR, Emin - ÖZDENOĞLU, Şinasi - ÖZDENÖREN, Rasim - ÖZDEŞ, Oğuz - ÖZEL, İsmet - ÖZER, Kemal - ÖZGENTÜRK, Işıl - ÖZGÖL, Murat - ÖZKAN, Hakkı - ÖZÖN, Mustafa Nihat - ÖZTELLİ, Cahit - ÖZYALÇINER, Adnan –
P-R) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
PAKDİL, Nuri - PAMUK, Orhan - PASCAL - PEKTAŞ, Mehmet - PİR SULTAN ABDAL -POSTALLI, Mehmet - PÜSKÜLLÜOĞLU, Ali -RADO, Şevket - RECAİZADE MAHMUT EKREM - REGÜ, Şükrü Enis - REYHANİ - RIZA NUR - ROUSSEAU - RUHÎ - RUHSATİ -
S-Ş) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
SABA, Ziya Osman - SABAHATTİN ALİ - SAFA, Peyami - SAHİN, Tevfik - SALUĞU, Gökay - SÂMANOĞLU, Gültekin - SAMİPAŞAZADE, Sezai - SARAÇ,H.Osman - SARAÇ, Tahsin – SARI, Mehmet - SARIKAVAK, Reşide - SAYAR, Abbas - SAYGUN, Adnan - SCHİLLER - SHAKESPEARE - SELÇUK, İlhan - SELİMOĞLU, Zeyyat - SENECA – SEPETÇİOĞLU, Mustafa Necati – SERDENGEÇTİ, Osman Yüksel - SERENGİL, Refik Ahmet - SERİN, Sabiha - SEVEN, selim - SEVENGİL, Refik Ahmet - SEVÜK, İsmail Habib - SEYDA, Mehmet - SEYDİ ALİ REİS KATİBİ - SEYRANÎ - SHAKESPPEARE - SİNAN PAŞA - SİYAVUŞGİL, Sabri Esat - SOPHOKLES (Sofokles) - SOYSAL, Sevgi - STEİNBECK - STENDHAL - SU, Mükremin Kamil - SU, Ruhi - SUBAŞI, Muhsin İlyas - SULARİ, Davut - SÜLEYMAN ÇELEBİ - SÜLEYMAN NAZİF - SÜLEYMAN PAŞA - SÜME, Kemal - SÜMMANÎ - SWİFT -ŞAHİN, İlyas Han - ŞAHİN, Meryem - ŞAHİN, Osman - ŞAHİNOĞLU, Ahmet - ŞAHİNOĞLU, Deniz - ŞEMSETTİN, Sami – ŞEN, Selçuk - ŞENGİL, Salim - ŞENTÜRK, Ahmet Tufan - ŞEYH GALİP - ŞEYHİ - ŞEYHÜLİSLAM YAHYA - ŞİMŞEK, Emre - ŞİMŞEK, Hasan - ŞİMŞEK, Ramazan - ŞİNASİ - ŞİRİN, Mustafa Ruhi –
T) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
TAHİR, Kemal - TALU, Ercüment Ekrem - TANER, Haldun - TANJU, Sadun –
TANPINAR, Ahmet Hamdi - TANRIÖVER, Hamdullah Suphi - TARANCI, Cahit Sıtkı - TARANOĞLU(GÜLPINAR) , Güzide - TARHAN, Abdülhak Hamit - TARIK, Dursun – TARLAN, Ali Nihat - TARUS, İlhan - TAŞER, Suat - TECER, Ahmet Kutsi - TEKİN, İsa - TEKİN, Lâtife - TEKİNER, Yasemin Çağla - TELİMEN, Abdulsamet - TELLİ, Ahmet - TEMEL, Melek - TERZİ, Nermin - TEVFİK FİKRET - TEZEL, Naki - TEZEL, Sevim Erdoğan - TİMUÇİN, Afşar - TİMUROĞLU, Vecihi - TİRALİ, Naim - TOKMAKÇIOĞLU, Erdoğan - TOLSTOY - TOPÇU, Nurettin - TOPRAK, Ömer Faruk - TOY, Erol - TÖR, Vedat Nedim - TUĞCU, Kemalettin - TUNÇ, Mustafa Şekip - TURAN, Belgin – TÜLBENTÇİ, Feridun Fazıl - TWAIN, MARX –
U – Ü -) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
UÇKAN, H. Vasfi - UÇUK, Cahit - UĞURLU, Ali Rıza - ULUTAŞ, Bişar - URAL, Yalvaç - UŞAKLI, Ömer Bedrettin - UŞAKLIGİL, Halit Ziya - UYAR, Tomris - UYAR, Turgut - UYAROĞLU, İsmail - UYGUN, Alaattin - UYGUR, Mermi - UZUNER, Buket – ÜLKER, Talat - ÜN, Saadet - ÜNAYDIN, Ruşen Eşref - ÜSTÜN, Nevzat -
V-Y-Z) (SOYADI VEYA MAHLASA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)
VELİDEDEOĞLU, Hıfzı Veldet - VERGİLİUS - VERNE, JULES - VEYSİ ÜVEYS - VOLTAİRE - VURAL, Fesih - VURAL, Sergül - WİLDE, OSCAR - YABA, Ayfer - YAĞCI, Öner - YAĞCIOĞLU, Halim - YALBUZ, Ekrem - YALÇIN, Hüseyin Cahit - YAŞAR, Kemal – YAPICI, Asım - YAVUZ, Hilmi - YENER, Muhsin - YESARİ, Mahmut - YEŞİLPINAR, Mehmet - YETKİN, Suut Kemal - YILDIZ, Ahmet Günbay - YILDIZ, Bekir - YILMAZ, Hüseyin - YILMAZ, İsmail - YİRMİSEKİZ MEHMET ÇELEBİ - YÖNDEM, Ali Canip - YUKA, Mustafa - YUND, Kerim - YUNUS EMRE - YURDABAK, Hüseyin - YURDAKUL, Mehmet Emin – YURTTAŞ, Hüseyin - YUSUF HAS HACİP - YÜCE, Ali - YÜCEL, Can - YÜCEL, Hasan Ali -
YÜCEL, Hüzün - YÜCEL, Tahsin - YÜZBAŞIOĞLU, Muammer - ZARİFOĞLU, Cahit - ZEVKLİLER, Neriman - ZİYA GÖKALP - ZİYA PAŞA - ZWEİG - ZOLA, Emile - ZORLUTUNA, Halide Nusret -

AYRINTILAR:

www.gunduzkitabevi.com.tr


TÜRK ŞAİRLERİ ŞİİR ANTOLOJİSİNİN 5.CİLDİNE başvurular başlamıştır.

1. Şairlerimizi tanıtmak ve şairlerimizi bir araya getirmek üzere yola çıktık. DÜNYA ŞAİRLER BİRLİĞİ grubu ve Gündüz Yayınları olarak, bu antolojiyi 20 cilt olarak planladık. Gayemiz şiir severlere bir şiir ziyafeti sunmaktır. Kitabı olsun veya olmasın her şair katılabilir. 4 Cilt haftaya çıkıyor.
2. Bir şair, 6 sayfa olarak katılacaktır. (6 sayfa- 30 YTL.) Alınan ücret kitabın basım masrafı olduğundan, posta masrafı alıcıya aittir. (Bir sayfa 7 kıta şiir almaktadır)
3. Sayfada kısa bir hayat hikayesi, çıkan veya çıkacak şiir kitabı adı, web sayfası, e-mail adresi ve şiirler yer alacaktır. (1 hayat ve 5 şiir olacaktır)
4. Alınan 30 YTL yerine 30 adet antoloji kitabı ÜCRETSİZ verilecektir. Antoloji kitabını bölgenizdeki kitap ve kırtasiyelere vererek, satılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece alınan kitap ücreti de çıkmış olacaktır.
5. Ödemeler editör ALİ GÜNDÜZ'ün 14 71 33 nolu posta çek hesabına ücretsiz yatırıldığı gibi peşin veya visa ile GÜNDÜZ KİTABEVİ 'ne yapılabilir. İsteyenler de yayınevi sahibi Döndü GÜNDÜZ ‘ ün Akbank Ankara / Karşıyaka (323) şubesindeki 58618-0 hesabına havale yapabilir.
6. Ücret almamızın sebebi, antoloji kitabından çok basmak ve şairlerin tanıtımını yapmak içindir. Tahminen 3 bin adet kitap basılacaktır. Antoloji kitabından sadece şairlere verilmeyecek, kitabevlerinde okurlara da satışa sunulacaktır.
7.Türk Şairleri Şiir Antoloji kitabımızın İLK DÖRT cildine katılanlar, 5.Cilde katılamaz. Çünkü 20 ciltte farklı şairler katılacaktır. Ancak Gündüz Yayınları içinde çıkacak olan YILDIZLAR ALTINDA ve EHLİ BEYT SEVDALILARI grupları şiir antolojilerine katılabilirler. Yalnız Ehli Beyt Sevdalıları şiir antolojisine sadece Peygamberimiz, sahabe ve ehli beytle ilgili şiirler olacaktır. Bilindiği gibi bu gruplar www.antoloji.com sitesinde bulunmaktadır.
8. Ayrıntılar www.gunduzkitabevi.com.tr ve www.antoloji.com sitesindeki DÜNYA ŞAİRLER BİRLİĞİ grubunda bulunmaktadır.
9. Yayınevimizin çıkardığı antolojilere katılan şair ve yazarlardan KİTAPLARI ÇIKANLAR, yayınevimizin çıkaracağı YAZARLAR VE ŞAİRLER ansiklopedisine katılabilirler.

ALİ GÜNDÜZ
GÜNDÜZ YAYINEVİ EDİTÖRÜ ve
ANAYURT GAZETESİ YAZARI
(Pazar günü EDEBİYAT DÜNYASI köşesi)

GÖNDERİLECEK FORM ÖRNEĞİ:

ADI SOYADI:
KISA HAYATI:
ÇIKAN KİTAPLARI: (VARSA)
ÇIKACAK KİTABI (VARSA) :
EMAİL ADRESİ:
WEB ADRESİ:(WEB adresi yoksa www.antoloji.com/ali_gunduz gibi yazabilir)
KATILACAĞI ŞİİRLER:
NOT: Yukarıdaki form, gunduzkitabevi.@gmail.com e-mail adresine veya www.antoloji.com ‘dan ALİ GÜNDÜZ adına mesajla gönderilecektir.

GÜNDÜZ YAYINLARINDAN 2 HAFTA 35 YENİ KİTAP ÇIKTI: Talat ÜLKER (Türk Dili kitabı Büyük boy 608 sayfa) , Ferudun, Menekşe GÜLAY, Cemal GÖREN, Emine Genç (2 kitap) , Hasan Hüseyin Anmak(5.Şiir kitabı) , Mahperi KOÇ, Mehmet POSTALLI(2.Şiir kitabı) , Meryem ASLAN, Naci Aydoğan, Sevim ERDOĞAN TEZEL, Bekir KALE, İbrahim ŞIK,Ali Rıza UĞURLU, Mahmut Cantekin(3 kitap birden) , Gökmen Yılmaz ERDEM (2 Kitabın 2.Baskıları) , Sevgi Uz, Ahmet ÇAŞKA, Mustafa Yuka, Tijen KARABİNA, Name TAŞLIÇAY, Salih ÇETİN, Çoban Hüseyin Çemrek, H.Emel Çalışkan, Süleyman TURAN, Hasan KAYNAK-(ROMAN) , Yeniden Serdengeçti dergisi 2.sayısı, Yunusemre Çoşan, Gökhan YÜZÜAK, Aysun ERTAN, Zülfikar Yapar KALELİ, Mehmet ÇOBAN’ın 2.Şiir kitabı, Ömer Ekinci Micingirt, Dr. İrfan YILMAZ, Sedat BÜYÜK, Murat AÇIK, Dr. Ufuk BAYRAKTAR, Metin YILMAZ,. Ferudun, Tuğba TURAN, Murat AYDIN ve Turgut UZDU’nun KİTAPLARI ÇIKTI. Bu hafta 20 KİTAP BİRDEN ÇIKIYOR.
GÜNDÜZ YAYINEVİNDEN 2007 YILINDA 117 KİTAP ÇIKTI. (TOPLAM 257 KİTAP)
Kitap çıkarmak için büyük bir yayınevi arıyorsanız ve “Kitap çıkarmak önemli değil, önemli olan tanıtımdır” diyorsanız, doğru yayınevine geldiniz. 2 Büyük mağazası ve Kızılay şubesi ile hizmetinizde. 4 yerde (İstanbul’da) internet satışı. Kitabınızı tek başına değil, mutlaka bir yayınevi aracılığı ile çıkarın. Peşin ödemede % 10 indirim yapıyoruz. www.gunduzkitabevi.com.tr sitesini ziyaret ediniz. Taksitle de kitap çıkarıyoruz. BİZE DANIŞMADAN KİTAP ÇIKARMAYINIZ.
Gündüz Yayınevi şair ve yazarlarından aktif olmalarını istiyoruz. 300’e yakın kitap çıkaran büyük bir yayınevinin şairi ve yazarı olarak, tanıtımda herkesin yardımcısı olması gerekiyor. 300 şair ve yazar; hayat, tanıtım ve web.sitelerinde www.gunduzkitabevi.com.tr ve adresimizi yazsa çok büyük tanıtım olur. Çünkü siteye tıklandığında yine sizin tanıtımınız olmaktadır. Gücümüzün farkında olalım, gücümüzü birleştirelim ve ortak gibi hareket edelim. Özel web sitelerinize kitap listemizi ekleyin. Bencil değil, ekip olarak davranalım. Gündüz yayınevi ailesi olarak birbirimize destek olalım. Yayınevi, yazar ve şairlerin tanınması hepimize ortak fayda getirecektir. 2. ve 3.Baskı kitapları yapmaya başladık.
Kitap çıkarmadan önce, yayınevinin yerini-yurdunu araştırın. Gerçekten faal yayınevi mi? Okurlarla buluşacak bir yerde mi? Yoksa posta kutusu ile mi çalışıyor veya sanal yayınevi mi?
(Not: Bazı gruplarda antoloji kitabı çıkarılmaktadır. Çıkarılacak antoloji kitaplarında sözleşmede belirtilen Gündüz Yayınevi hesabına yatmayan paralardan, yayınevimiz sorumlu değildir. 30 YTL alınıp, yerine 30 kitap ücretsiz verilmektedir.)
BÜYÜK ÖDÜLLER ALAN YAYINEVİMİZİ DEV YAZAR VE ŞAİR KADROSU:
1. Afyonlu Şair Rıza ÖZCAN'ın şiir kitabı MAVİ TÜLLÜ DÜNYA
2. Kırşehirli şair AŞIK BOYACI 3.Şiir kitabı TÜRK OĞLUYUM
3. Giresunlu ROMANCI Yusuf GENÇ' in ULUBATLI HASAN romanı
4. Nevşehirli şair Ali GÜNDÜZ' ün 15 kitabı çıktı. 4.Şiir kitabı HASRET 1 YTL
18. Fatih OĞUZ'un ' KARAYILDIZ YARGILANIYOR ' eleştiri kitabı. 50 Y.KURUŞ.
19. Ayşe DEĞERMENCİ' nin şiir kitabı SAVRULAN SEVDALAR Fiyatı: 3 YTl.
20. Mehmet IŞIKOĞLU‘ nun GÖNÜL ŞELALESİ Şiir kitabı.3 YTL.
21. Hafize KILIÇ' ın GURBET MELEĞİ şiir kitabı. 3 YTL.
22. Ömer ILGAZ' ın GÖLGESİZ ŞİİRLER şiir kitabı. 3 YTL.
23. Ali GÜNDÜZ’ ün derlediği TÜRK ŞAİRLERİ ŞİİR ANTOLOJİSİ 2. ve 3.Cildi 3’er YTL. (20 cilt çıkacak) 4.Cilt yakında çıkıyor.
25. Ahmet Rıza KORKUT' un AVUCUMDA SEVDA VAR şiir kitabı. 3 YTL.
26. Sezai UZUN' un SEVDAM SANA şiir kitabı.3 YTL.
27. Ebru Nil ÖZDOĞRU' nun LAF ARIMIZDA şiir kitabı. 3 YTL.
28. Gürcan GÜNAY'ın DÜŞ YORGUNU şiir kitabı. 3. YTL.
29. Doç. Dr. Abdullah ÇELİK' in BİZİM CANLAR şiir kitabı.3 YTL.
30. Perihan DİRİCAN'ın 2.Kitabı,GELİNCİK KIZ masal.2 YTL.(Gölgeler şiir kitabı 5 YTL.)
31. Hakan KILIÇ' ın DUYGULARIM ve GÜNEŞİN GÖZYAŞLARI şiir kitapları. 3’er YTL.
33. Süheyl TÜRKOĞLU' nun HER YAĞMUR ERTESİ şiir kitabı. 3 YTL.
34. Derya KIZILGÖZ BULUT' un 2.Kitabı, ANAHTAR TOPLAYICISI roman. 3 YTL.
35. Seher KEÇE TÜRKER ' in 3.Şiir kitabı DELİ RÜZGAR 3 YTL.
36. Ziya NİZAM' ın SANKİ YOKSUN BENDE şiir kitabı. 3.YTL.
37. Sevil NİZAMOĞULLARI,Turan ORAK ve Şeyhmus SEVİLMEZ' in hazırladığı ŞİİRLİ DEĞNEK ile ŞİİR KERVANI Şiir Perisi Antolojisi kitapları. 3’ er YTL.
39. Taner NİŞANCI ' nın ANADOLU SEVDASI şiir kitabı. 3 YTL.
40. Ahmet Sedat KURT ' un GECEYE AĞLAYAN ADAM şiir kitabı. 3.YTL..
41. Derya BERRAK ' ın SAĞANAK şiir kitabı. 2 YTL.
42. Hasan SANCAK ' ın BENİM ANNEM MELEKTİ şiir kitabı. 3 YTL.
43. Kenan AYDIN ' ın YALNIZLIK AKŞAMLARI şiir kitabı. 3 YTL.
44. Sibel KOÇARSLAN ' ın YILDIZLAR SÖNMESİN şiir kitabı. 3 YTL. GEVEZE KOMŞULAR mizah kitabının İKİNCİ BASKISI. 3 YTL. Siyahtı Güllerim 2. Şiir kitabı. 7 YTL. ANLA AŞKIM 3.Şiir kitabı 3 YTL.
48. Şerif KÖYAN ' ın GÖZYAŞI KOKUSU şiir kitabı. 4 YTL
49. Erdal TAŞKÖPRÜ 'nün MEVSİM ve DÜŞ şiir kitabı 3 YTL. 2.Şiir kitabı Sevmek Pusulası. 4 YTL.
51. Cenk AKSAL' ın Ayrılık Vakti şiir kitabı 3 YTL.
52. Ensar AKTAŞ' ın Mavi Düşlerde Bir Yudum Şiir kitabı 3 YTL.
53. Hatice BEDİROĞLU' nun Aşkı Bulan Şiirler kitabı 3 YTL.
54. Hikmet KÜÇÜK' ün Aşkla Dönüş şiir kitabı 3 YTL.
55. Adanalı ünlü şairimiz Münevver DÜVER' in beş kitabı birden çıktı. Dağ Ardı Duyamıyorum 5 YTL. Güzeller Kervanı Gönülden Geçer 5 YTL. Yalgın 5 YTL. Sırça Yürek 6 YTL. Sevginin Bedeli Olmaz 6 YTL.
60. Hatice BEDİROĞLU ‘ nun Aşkı Bulan Şiirler kitabı. 3 YTL.
61. Belgin TURAN’ın Güzden Önce Aşktan Sonra şiir kitabı. 3 YTL.
62. Hayrullah ERSÖZ ‘ ün Yalınayak Başıkabak Şiirler (mizahi taşlamalar) kitabı. 3 YTL.
63. Tuncay KARADENİZ ' in BAŞAK TANELERİ şiir kitabı 4 YTL.
64. Cemal DURSUN ' un Kaybedilen Aşkın İçime Damlattıkları şiir kitabı. 5 YTL.
65. Hüseyin Rafet ATALAY'ın Hatmi Çiçekleri şiir kitabı. 3 YTL.
66. İlker ALATAŞ'ın O Babamdı Benim şiir kitabı 4 YTL.
67. YENİDEN VATAN ve HÜRRİYET DERGİSİ 2 aylık dil ve kültür dergisi.www.vatanbir.org (3 sayısı çıktı)
69. BOYAMA KİTAPLARI. Renkli 10 çeşit kitap. (16 sayfa) 50 Y.KRŞ
79. BOYAMA KİTAPLARI. Renkli 5 çeşit kitap. (32 sayfa) 75 Y.KRŞ
84. Hasan Hüseyin YILDIZ'ın KOŞAN ADAM/ŞUURİSTAN şiir ve tiyatro kitabı 3 YTL.
85. Murad ERTAYLAN'ın UYKUDAN ÖNCE UYKUDAN SONRA deneme ve hikaye kitabı 3 YTL.
86. Nevşehirli Faruk GÖKBULUT' un Ak Zambak şiir kitabı. 5 YTL.
87. Ali YILMAZ (OZAN ALİ) 'ın Sevdam şiir kitabı 4 YTL.
88. Sergül VURAL'ın Bir Günde Dört Mevsim 2.Şiir kitabı. 3 YTL.
89. Ayten KAHYAOĞLU' nun Adı Hüzündü Hazanın şiir kitabı 3 YTL.
90. Nevşehirli Karahan YILMAZ'ın Sevdan İçimde Bir Sürgün ve Yalnızlığın Öte Yakası şiir kitapları 3'er YTL. (Beş kitabı çıktı)
92. Ahmet Ünal ÇAM'ın Bırakıp Gittin Beni Yaralı şiir kitabı 3 YTL.
93. Ali CİRİT' in Yokluğun Yalnızlığımdır 2.Şiir kitabı 3 YTL.
94. Radyo programcısı Galip SİNECİKLİ' nin Mavidir Gözyaşlarım/ Ses şiir kitabı 3 YTL.
95. Altay TAŞKIN'ın Yürek Acısı şiir kitabı 3 YTL.
96. Mustafa ADANÇ'ın Susmayan Yüreğim şiir kitabı (2.Baskı) 3 YTL.
97. Sema Figen AKDOĞAN'ın Kırmızı Takunya şiir ve deneme kitabı 3 YTL.
98. Suna DOĞANAY'ın Nehirler de Susar şiir kitabı 4 YTL.
99. İshak ÖZLÜ' nün Pençende Yüreğim şiir kitabı 3 YTL.
100. Muammer Ertem KARAKAYA'nın Aşk Çıkmazında Vurulmak şiir/deneme kitabı 3 YTL.
101. Duran YILMAZ'ın Sensiz Bu Akşam şiir kitabı. 3 YTL.
102. Hüseyin KURU' nun En Zor Bulmacasın Hayatımdaki şiir kitabı. 3 YTL.
103. Serbest Boyama Kitabı. 2 çeşit 32 ' şer sayfa. 50 krş.
105. Hasan Hüseyin ANMAK'ın 2. Şiir kitabı İlk Aşkım. 4. YTL.
106. Ali YAŞAR'ın 3.Şiir kitabı Deli Irmak 5 YTL.(Abdurrahim KARAKOÇ'un takdimi)
107. Nadir SAYIN'ın Yeniden şiir kitabı. 5 YTL.
108. Nuran ÇELEN' in Öyle Zengin Yalnızlığım şiir kitabı. 3 YTL.
109. Adem KARAGÖZ' ün Yasaklı Şafaklar şiir kitabı. 5 YTL.
110. Mustafa TOGA'nın 2.Kitabı Ekmek Kırıntısı.(Şiir) . 4 YTL.
111. Dr. Ali SÖNMEZ' in Dönme Zamanı Gelmedi mi? şiir kitabı. 4 YTL.
112. Yrd. Doç. Dr. Aysel ÖRÜKLÜ' nün Gelecekte Eğitim dev araştırma kitabı.6 YTL (Büyük boy 288 sayfa)
113. Muzaffer ARSLAN’ ın 2.Şiir kitabı Ay Yüzüne Vurunca. 3 YTL.
114. Kerim BARDAK’IN 2.Kitabı, Enteresan Köyün Hikayeleri. 5 YTL.
115. Bekir ALİM' in Bergüzar Şiir kitabı 5 YTL.
116. Abdullah Yaşar Erdoğan'ın Şiir Diliyle İslam Tarihi kitabı 5 YTL.
117. Meryem ZARİFOĞLU (ŞAHİN) ' in Güvercin Kanatlarında Çiğ Taneleri şiir kitabı 3 YTL.
118. Hikmet NAZLI’nın Rest Çektim şiir kitabı. 3 YTL.
119. Nermin TERZİ’in Unutma Beni / İlk Gözağrım şiir kitabı. 3 YTL.
120. Aysel ÇOBAN’ın Demir Parmaklık Yüreğin şiir kitabı. 4 YTL.
121. Mustafa ÜNVER’ in Elma Yeşili Akşam 2.Şiir kitabı. 3 YTL.
122. Dr. Özgür TANRIVERDİ’ nin Durgun Zaman Yolcuları şiir kitabı.
123. Özcan TEKDEMİR’ in Yalnız İnsanların Şiiri 3.Şiir kitabı. 3 YTL.
124. Mesut YEKTA’nın Yalınayak Umutların Ülkesi şiir kitabı. 3 YTL.
125. Gözde HATİBOĞLU’ nun Aşkı Gözlerinde Bıraktım şiir kitabı. 3 YTL.
126. Aksaraylı Gökmen Yılmaz ERDEM’in Ruhumun Serüveni ve Ey Garip Ceylanım şiir kitapları. 5’er YTL. (1.Baskıları)
128. Ahmet BEĞEN’ in Sesinden Gelen Sabaha şiir kitabı. 4 YTL.
129. Abdullah AKGÜN’ ün 4. kitabı, İçim Yanıyor. 2.Baskı. Şiir, deneme ve mektuplar. 4 YTL. www.bilisimsarayi.com
130. İsmail GÜÇTAŞ’ın 2.Şiir kitabı Gözlerini Tanıdım Senden Önce. 3 YTL.
131. Celal ATAY’ın 2. Şiir kitabı Gönüller Bir Olunca 2. Fiyatı 3 YTL.
132. Yusuf İPEKLİ’ nin Çığlığa Çağrı şiir kitabı. 5 YTL.
133. Mehmet ÇOBAN’ın Ufuklardaki Ben şiir kitabı. 5 YTL.
134. Nazmi ÖNER' in Dünya Yaşanası Bir Yer Değil ile Yalnızlık, Gece ve Karlar şiir kitapları 3' er YTL.
136. Hüseyin ÖZBAY’ın Aşkı Unutan Adam şiir kitabı. 3 YTL.
137. Mutlu KOYUN’ un İçimdeki Huzursuz şiir kitabı. 3 YTL.
138. Yaşar GÜNEL’in İlk Köylü Kadın Milletvekili Satı Kadın araştırma kitabı. 10 YTL
139. Hasan Hüseyin YILDIRIM’ın Hasaneyn Divanı-2, Gurbet şiir kitabı. 3 YTL.
140. Murat Nail GÜNEYLİ’ nin Acıyı Bıçak Kesmez Şiir kitabı. 3 YTL.
141.Sait KÜÇÜK’ün hazırladı.Kağızmanlı Halk Şairi Samihi’nin Çöz Beni şiir kitabı.3YTL.
142. Ankaralı şair Mustafa KAYA’nın Çukur şiir kitabı. 3 YTL.
143. Hasan Hüseyin ANMAK’ın 3.Şiir kitabı Gülümse Ne Olur. 3 YTL..
144. Mehmet POSTALLI’nın Toprağa Bir Can Düştü şiir kitabı. 3YTL.
145. Ayşım OKUDAN’ın Siyahın Neşesi şiir kitabı 3 YTL.
146. Fatih ÇETİNKAYA’nın Tükenmez Kalemim şiir kitabı 3 YTL.
147. Tayyip SAĞ’ın 2.şiir kitabı Dağlar. 3 YTL.
148. Lokman Ali YAVUZ'un Alternatif Eğitim,Öğrenme,Ölçe-Değerlendirme Teknik ve Uygulamaları (eğitim-araştırma) kitabı. 5 YTL.
149. Münevver DÜVER’ in Bombalarımıza Sponsor Arıyoruz tiyatro. 6.Kitabı. 4.YTL
150.Yılmaz ÇELİK’in Türkiye Sevdası şiir kitabı.4.50 YTL
151. Derya AVŞAR’ın Sevdam Üşüyor şiir kitabı. 3 YTL
152. Cemal GÖREN’ in Güller ve Dikenler şiir kitabı. 4 YTL
153. Kibar TAVASAV’ın Aşka Tutsak Gülüşlerim şiir kitabı. 3 YTL
154. Ayfer YABA’nın Duygu Yansımaları şiir kitabı. 3 YTL
155. Kamber BAL’ın Kar Boncukları şiir kitabı. 3 YTL
156. Hatice AK’ın Deli Mavi Sevdalar Grubu şiir antolojisi. 5 YTL
157. Melek TEMEL’in Yamaç şiir kitabı. 3 YTL.
158. Ülker KARADEMİR’in Adı Bende şiir kitabı. 3 YTL.
159. Metin TOZ’ un Yüreğimden Yüreğine şiir kitabı. 4YTL.
160. Raşit ÖZDEMİR’ in Mavideki Sevgiliye Yazılanlar şiir-deneme kitabı. 4YTL.
162. Vanlı şair Bişar ULUTAŞ’ın Ölüm Paçama Sıçramadan şiir kitabı. 3 YTL.
163. E.Yüzbaşı Rıdvan ARI’nın Şiirlerle Yeni Türkiye’nin Önsözü ÇANAKKALE, büyük araştırma kitabı. 5 YTL.
164. Olgun ALBAYRAK’ın Gönlüm Bir Kervan şiir kitabı. 3 YTL.
165. Mehmet TAŞ’ın Bana Düşünü Anlat şiir kitabı. 3 YTL.
166. Ferudun’un Üfürmelerim- 1 Mizah kitabı. 2 YTL
167. Naim Tatlıcı’nın Tablet Fıkralar ve Nükteler kitabı 4 YTL
168. Nevşehirli şair Nevin KURULAR’ın Aşkın Lâl Sesi …ve Artık Sensizim. Şiir.5 YTL.
169. Muharrem Yılmaz’ın Yönetmek ya da İktidar Tutkusu. Deneme. 5 YTL.
170. Ferzan TOMRUK'un Gözüme Toz Kaçtı. Şiir kitabı. 3 YTL.
171. E.Yarbay Gürsel GÜVELOĞLU’nun Gülüşün Yeter şiir kitabı. 5 YTL
172. Gülşah Süder UZUNMEHMETOĞLU’nun Köhne İskele şiir kitabı. 3 YTL.
173. Aydan KALPAKÇI ‘nın Kumsala Tanrı Yazdım Sildi Günahkârlar, şiir 3 YTL.
174. Cengiz ÇETİK’in Son Sözüm Sana Gülüm şiir kitabı. 3 YTL.
175. Nurullah GÜNGÖR’ün Yazgı roman kitabı. 5 YTL.
176. Halil DEMİRÖZ’ün İnadına Dünya şiir kitabı. 3 YTL.
177. Cebbar KORKMAZ’ın Ben Bir Şiir İdim. 5 YTL.
178. Yavuz BAL’ın Vurulur Anka Kuşları şiir kitabı 3 YTL.
179. Mehmet SARI’nın 5.kitabı Hasret Türküleri, şiir. 3 YTL.
180. Hasan Hüseyin ANMAK’ın 4.Şiir kitabı Sensiz Hüzün Var, 3 YTL.
181. Kerim BAYDAK’ın 3.Kitabı Ağlama Gülüm, şiir. 3 YTL.
182. Feride ÖZMAT'ın Karanlığa Düşen Ay Seçkileri, Ay Karanlık Grubu Şiir Antolojisi kitabı, 5 YTL.
183. Sami ASLAN’ın Küskün Çiçek şiir kitabı. 4 YTL.
184. Abdulsemet TELİMEN’in İhtilaldi Gidişin şiir kitabı. 3 YTL.
185. Yaşar Akbaş’ın Evlat 2.Şiir kitabı. 5. YTL.
186. Lütfi YILDIZ’ın Tuvale Sığmayan Resim şiir kitabı. 3 YTL.
187. Ahmet AKKOYUN’un Ah Be Mehlika şiir kitabı 5 YTL.
188. Erdoğan ERGİN’in hazırladığı Şairane (Şiir perisi grubu) şiir antolojisi. 5 YTL.
189. FLAŞ TV’den Hüzün YÜCEL’in Yasaklı Apartmanda Kiracı Olmak romanı 5 YTL.
190. FLAŞ TV’den Hüzün YÜCEL’in Firari Yüreğim şiir kitabı. 3 YTL.
191. Nahçıvan Devlet Üniversitesinden Hüseyin HAŞİMLİ’nin Azerbaycan Mensur şiir tarihinden 3 YTL. (Araştırma- Azerice- Rus Alfabesi ile) Azeri alfabesi ile de çıktı.
192. Yeniden Serdengeçti dergisi. 2 aylık fikir, kültür ve edebiyat dergisi. (Osman Yüksel Serdengeçti hatırasına)
193. Kırık Kalemler Dergisi şiir antolojisi, hazırlayan Çelebi ÖZTÜRK. 5 YTL. (Kırık Kalem Şiir Tahlilleri grubu kitabı)
194. Perinur OLGUN’ un Şiirden Kadın şiir kitabı, 4 YTL.
195. Nevşehirli Ersin POYRAZ’ın Gözlerin Kuşattığım Son İstanbul’du şiir kitabı. 3 YTL.
196. İbrahim BUZ’un Bir Tutam Sevgi Mirası şiir kitabı 3 YTL.
197. Sevgi UZ’un Ruhuma Bahar Geldi şiir kitabı. 5 YTL.
198. Necmi DAL’ın Haram Sevda şiir kitabı. 3 YTL.
199. Efe KAYA’nın şiir kitabı. 3 YTL.
200. Rafet ARICAN’ın 3.Şiir kitabı Hikmet. 3 YTL.
201. Fatih KILINÇ’ın Bugün Ayrıldım roman kitabı. 3 YTL.
202. Feride BEKTAŞ’ın Bekleyiş şiir kitabı. 3 YTL.
203. Lokman BAL’ın Yağmur Damlaları şiir kitabı 3 YTL.
204. Ömer Ulu’nun Bir Sevda Türküsüdür (bir kaymakamın hatıraları) kitabı. 5 YTL.
205. Nahçıvan Devlet Üniversitesinden Hüseyin HAŞİMLİ’nin Azerbaycan Mensur şiir tarihi 3 YTL. (Araştırma- Azerice-) Rus alfabesi ile de çıktı.
206. Uğur YILDIRIM'ın Bir Çocuğun Gözyaşları şiir kitabı. 3 YTL.
207. Ali VAROL’un Sevdanın Yamaçlarında Billurkent şiir kitabı. 3 YTL.
208. İbrahim KAYA’nın 2.Şiir kitabı Ağıt Yüklü Bir Ezgiyim. 3 YTL.
209. Abdullah ÖZEN’in Su Şiir kitabı. 3 YTL.
210. Mustafa YUKA’nın 4.Kitabı Baba İshak Böyle Buyurdu-Şiir-destan. 3 YTL.
211. Turgut UZDU’nun Nazar Boncuğu şiir kitabı. 3 YTL.
212. Sefa ÇIPLAK’ın Hayatın Kıyısında Bir Park şiir kitabı. 3 YTL.
213. Tuğba TURAN'ın Tek Ayaklı Sandalye şiir kitabı. 3 YTL.
214. Murat AYDIN'ın Aşkı Böyle Anlatmamıştı Bana şiir kitabı. 3 YTL.
215. Gimsa TV'de pazar günleri 20.30'da yayınlanan Duygu Ekspresi programı sunucusu Metin YILMAZ'ın 2.Şiir kitabı Hayatın Satır Arası. 4 YTL.
216. Ferudun'un 2.Mizah kitabı Tüketilmeyin -1 (mizah-nükte) 3 YTL.
217. Dr. Ufuk BAYRAKTAR’ın Döngü şiir kitabı. 3 YTL. (Kitabın geliri şair tarafından Lösev’e verilecektir)
218. Dr. İrfan YILMAZ’ın Kızıl Gül şiir ve hikaye kitabı. 10 YTL.
219. Sedat BÜYÜK’ün Hüzünkar şiir kitabı. 3 (YTL) www.sedatbuyuk.com
220. Murat AÇIK’ın Geleceğin Yamyamları roman kitabı. 3 YTL. (Yıl 2017, su bitince insan eti yiyen insanların romanı)
221. Mehmet ÇOBAN’ın 2.Şiir kitabı Yollardaki Ben. 5 YTL.
222. Ömer Ekinci MİCİNGİRT’in Siz Hiç Ay Işığında Ağladınız mı? Şiir kitabı 5 YTL.
223. Yunusemre ÇOŞAN’ın Sahte Hüzünlerin Kimliği şiir kitabı. 3 YTL.
224. Gökhan YÜZÜAK’ın Tozpembe Karanlıklar şiir kitabı. 3 YTL.
225. Hürriyet Gazetesi Avrupa bölge yazarı Aysun ERTAN’ın Geçerken Uğradım Deme Yâr şiir kitabı 3 YTL.
226. Zülfikar Yapar KALELİ’nin Esence şiir kitabı. 3 YTL.
227. Yeniden Serdengeçti dergisi 2.sayısı. 2 YTL.
228. H.Emel ÇALIŞKAN’ın Gözlerin Aşka Gelince şiir kitabı. 3 YTL.
229. Süleyman TURAN’ın Hayatı Sarsacak Saat – Deneme/Hikaye. 3 YTL.
230. Hasan KAYNAK’ın Köylünün Çilesi romanı. 4 YTL.
231. Çoban Hüseyin ÇEMREK’in AŞIKLAR şiir antolojisi. 5 YTL (AŞ-DER ve ULUSAL KANAL TV işbirliği ile)
232. Ahmet ÇAŞKA’nın Tutsak Aşk şiir kitabı. 3 YTL.
233. Mustafa Yuka’nın 2.Eseri Gazel Vaktidir Eylül şiir kitabı. 3 YTL.
234. Kıbrıslı şair Tijen KARABİNA’nın Tutkunun Sesi şiir kitabı. 3 YTL
235. Name TAŞLIÇAY’ın Nameden Duygu Seli şiir kitabı. 3 YTL.
236. Salih ÇETİN’in Dinmeyen Kar 2.Şiir kitabı.3 YTL.
238. Aksaraylı Gökmen Yılmaz ERDEM’in Ruhumun Serüveni ve Ey Garip Ceylanım şiir kitapları. 5’er YTL. (İkinci baskıları)
239. Sevgi UZ’un Ruhuma Bahar Geldi şiir kitabı. 5 YTL. (YENİ BASKI)
240. Ali Rıza UĞURLU’nun 7.Kitabı El Aranıyor – şiir. 5 YTL
241. Mahmut Cantekin’in Düşlerimi Geri Ver, Sevgi Kardelendir ve Yetim Sevda. 3’er YTL. 3 Şiir kitabı birden çıktı.
244. Bekir KALE-Ahıskalı (www.sairlerbirligi.com kurucusu) ’nın 13.Kitabı Biraz da Sen Ağla- şiir. 4 YTL.
245. İbrahim ŞIK’ın Affet Şehidim şiir kitabı. 4 YTL
246. Mahperi KOÇ’un Gönül Yarası şiir kitabı 3 YTL.
247. Mehmet POSTALLI’nın 2.Şiir kitabı Can Çiçeğim. 3 YTL.
248. Meryem ASLAN’ın Kanamalı Yalnızlığa Direniş şiir – Deneme kitabı. 3 YTL.
249. Naci AYDOĞAN’ın Sevgimi İmbikten Geçireceğim şiir kitabı. 3 YTL.
250. Sevim ERDOĞAN TEZEL’in Bir Gönül Savaşı Sonrası şiir kitabı. 4 YTL.
251. Emine Genç’in Hasat Mevsimi ve Gönlüme Düşen Yıldız şiir kitapları 4’er YTL
253. Hasan Hüseyin Anmak’ın 5.Şiir kitabı Savrulur Giderim. 5 YTL.
254. Ferudun’un 3.Mizah kitabı Çek-Yat edebiyatı. 3 YTL.
255. Menekşe GÜLAY’ın Mor Menekşe şiir kitabı. 4 YTL.
256. TRT’den Cemal GÖREN’in 2.Şiir kitabı Tatlı Çile. 4 YTL.
257. Gümüşhane Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Talat Ülker’in Türk Dili kitabı. Büyük boy- 608 sayfa. Sponsor Gümüşhane Belediyesi başkanı. Öğretmenler, öğrenciler ve edebiyat severler için kaynak kitap.(Gramer, dil tarihi, imla hataları ve edebiyat bilgileri) . Yüksek okullarda okutulan kaynak kitap. 10 YTL

KİTAPLARI ÇIKACAK YAZAR VE ŞAİRLER: (DEV YAZAR VE ŞAİR KADROMUZA KATILANLAR) E.Albay Ahmet ALGÜNER, Ali Ekber KURTULUŞ, Ali GÜNDÜZ(Türk Şairleri Şiir Antoloji 4.cilt) , Arife BOLAT, A.Şerif DOĞAN, Aydın UYSAL, Ayhan OKUMUŞ, Aynur AVCI, Azem Yılmaz, Bedirhan BORAN, Bilal TANRIVERDİ, Birol ŞENER, Can CANPOLAT, Can YILDIRMAZ(Espiri Yapma Teknikleri) , Cengiz ÖYKE, Cengiz ÖZEL, Davut AKASLAN (Avrupalı sanatçı) , Derya AVŞAR’ın 2.Şiir Kitabı, Durmuş YIĞMAN, Ekrem YALBUZ(Türkçenin Nakışı-Cinas-Şairler için yardımcı kitap) , Elif AVAN, Ferhat İŞLEK(3 kitap birden) , Ferudun – Hanımlara İyi Bakmak Lazım, Yenileri Pahalı- 4 mizah kitabı, Gökay SALUĞU, Güler BİRSÖZÜ, Güven ADIGÜZEL, Halit BELGELİ, Hasan Hüseyin KAYNAK, Hasan KUŞTEPE- Eğitim kitabı, Hasan UZUN (www.antoloji.com’da Yıldızlar Altında grubuna müracaat edin, antoloji kitabı çıkarıyor) , Hatice BEDİROĞLU- 2.Şiir kitabı, Hızır İrfan ÖNDER, Hışır Osman’ın hayatı ve şiirleri–Gümüşhane Belediyesi katkılarıyla (Talat Ülker hazırladı) ,Hızır İrfan ÖNDER, İlknur ÇEKİCİ, İsmail CABİR, İsmail TUNÇ’un 2.şiir kitabı, İsmet ÖZTÜRK, Kadir DURAK, Kahraman SALTA, Kasım Alper ÖZDEMİR (HİLAL TV) , Kenan AYDIN(Roman-2.Kitabı) , Mahperi Koç- 2.Şiir kitabı, Mehdi Doğan SAYAN, Mehmet AKBULUT- deneme, Mehmet AYDIN, Mehmet ÇOŞKUNSU, Mehmet Tahir İKİLER(SES TV Programcısı) , Mehmet Taş(2.Baskı) , Mehmet PEKTAŞ, Mehmet Sıddık Yalçın, Mesut ÖZTÜRK, Mevlüde DEMİR (Roman) , Mualla ARGIN (Beslenme kitabı) , Muammer Ertem KARAKAYA- 2.Şiir kitabı, Murat ÖZGÖL, Musa DEMİRCİ (roman) , Necat ÜSTÜN(Postmodern Eğitimde Yönlendirme kitabı) , Neriman Zevkliler(Antalya-Göynük ve Tarihçesi) , Niyazi ÖZBEK, Sabiha SERİN, (Sadık TORAMAN-Özgür Radyo,) Sadullah ÇELİK, Serap HOCA (ÖZALTUN) , Sevim ASLANALP, Süheyla GÜLEÇ(80 sayfa büyük boyama kitabı) , Süleyman EKMİŞ, Takyedin ÇİFTSÜREN, Talat ÜLKER’in 1 Şiir kitabı ve Hışır Osman araştırması (2 KİTAP BİRDEN, Gümüşhane Belediyesi katkılarıyla) , Tayfun TUNA, Tevfik ŞAHİN, Tuna Han- www.antoloji.com ‘da EHLİ BEYT SEVDALILARI grubu antolojisine katılın(grupta açıklamalar var- EHLİ BEYT ŞİİRLERİ yer alacak) , Turgut ÇAKIR’ın 15 kitabı (hikaye 3.baskı- şiir 2.Baskı) , Yaşar GÜRLEK, Yusuf DAĞ(Mardin Bir Tarih Hazinesi- Araştırma) ,Yücel YARIMBATMAZ, Zeki ÇALAR, Zekiye ÇOMAK(4 Kitap birden) , Zübeyir DARAS, Zülfikar Yapar KALELİ. (2 kitap birden- Gümüşhane Belediyesi katkılarıyla)
www.antoloji.com ’da Ehli Beyt Sevdalıları ve Yıldızlar Altında adlı gruplar, şiir antolojisi kitabı çıkarıyor. Katılmak isteyenler gruplarda açıklamaları okuyabilirler (6 sayfa 30 YTL. Ücretsiz 30 antoloji kitabı veriyoruz) . Kitabı çıkmayanlar da katılabilir.
Gündüz yayınevi garantisi ile ayrıca DÜNYA ŞAİRLER BİRLİĞİ grubu tarafından RESİMLİ ŞAİRLER ve YAZARLAR ANSİKLOPEDİSİ çıkarılacaktır. (Yalnız ansiklopediye kitapları yayınlanan, baskıda olan veya antoloji kitaplarında- dergilerde şiirleri yer alan yazar ve şairler alınacaktır) . Yazar ve şairlerin en büyük hayali, ansiklopedilerde yer almaktır.
Anayurt Gazetesi- Gündüz Kitabevi tarafından yapılan 3. EDEBİYAT ÖDÜLLLERİ yarışmasına ŞİİR-HİKAYE ve ROMAN dalında katılım sona erdi. Geniş bilgi www.gunduzkitabevi.com.tr ve www.antoloji.com sitesindeki DÜNYA ŞAİRLER BİRLİĞİ grubu arşivinden öğrenebilirsiniz.

BİZE DANIŞMADAN KİTAP ÇIKARMAYINIZ.
www.gunduzkitabevi.com.tr sitesinde Yayınevi bölümünde sözleşme örnekleri bulunmaktadır. Kitap çıkarırken, peşin ödemede % 10 indirim yapıyoruz.
KİTAPLARIMIZI net üzerinden www.kitapstore.com, www.antoloji.com, www.kitapyurdu.com ve www.kitabus.com’ dan alabilirsiniz.Yayınlarımızı İZMİR/ Karşıyaka (1735.Sokak no 75/a) ’da SMYRA Kitabevinden alabilirsiniz.
DÜNYA ŞAİRLER BİRLİĞİ derneğimiz yakında kuruluyor.
Uyanış edebiyat dergisi yakında çıkıyor.

3. Şubemiz olan Kızılay’dan sonra 4.Şubemiz İstanbul’da açılacaktır. Yer ve temsilci arıyoruz. Kitapçılara % 50 indirim ve 6 ay vade yapılır ve temsilcilikler verilir.
2005 YILI (YAYINEVİ DALINDA) Güllük Radyo ve Dergisi tarafından AKDENİZ 1.LİK ÖDÜLÜ alan yayınevimiz, 2006 yılında edebiyata katkılarından dolayı 3.Şairler buluşmasında yine ödül aldı. Ayrıca edebiyata katkılarından dolayı 2006 yılında Burdur Gazeteciler Cemiyetinden (Prof. Dr. İsa KAYACAN) ve Kayseri’de 2005 ve 2007 yılında Sabit İnce ödülü aldı. 2007 yılında NİĞDE- KOYUNLU HALILARI tarafından TÜRK KÜLTÜRÜNE HİZMET ÖDÜLÜ aldı.KİTAPLARDA BÜYÜK UCUZLUK
Boyama kitapları, ÖSS ve kitap sergisi: 50 Krş
LGS-OKS, ansiklopedi ve kitap sergisi 1 YTL.
BİZE DANIŞMADAN KİTAP ÇIKARMAYINIZ.
Ali GÜNDÜZ, pazar günleri Edebiyat Dünyası köşesi ile Anayurt Gazetesinde...
GÜNDÜZ KİTABEVİ – SAHAF- YAYINEVİ
Anayurt Gazetesi Temsilciliği
- Demet 7.Sokak no: 7/ b Y.MAH /ANK. 0312 3465457
- Cebeci: Çifteler Sk 7/A Doğumevi yanı Hamamönü / Ankara 0312 3630994 –
3.Şubemiz: Zafer Çarşısı yanı Adil Han 41 Kızılay/Ank. 4321489
GSM 0532 6927901
Web: www.gunduzkitabevi.com.tr

(KIZILAY ŞUBEMİZE ORTAK ARANIYOR)