Nuran Üçer - Hakkında Yazdığı Tanıtım Yazısı


Nuran Üçer

   

26.11.1956 İzmir doğumluyum. İstanbul’da büyüdüm, okudum. Bilgisayar operatörüyüm. Emekliyim. Bir kız , bir erkek iki mücevhere sahibim.

İyi bir folklorcuydum..Uzun seneler İstanbul-Yeşilköy Halk evinde çalışmalarımız oldu..Yine Yeşilköy halkevine bağlı voleybol takımında oynadım..

Müzik dinlemeyi çok seviyorum.Kanun dinlemek beni çok rahatlatsa da, her türlü müziği seviyorum..Birkaç internet radyosunda amatörce sunuculuk yaptım..Arada sırada kıramadığım dostlarıma bu konuda yardımcı olmaya çalışıyorum..

Dostluğa, seviyeli arkadaşlıklara önem veririm..Zaman zaman bir araya gelip eğlenmeyi çok seviyoruz..

Amatörce yağlı boya resim ve şiir çalışmalarım var. Araştırmacı bir ruha sahibim. Yeniliklere, eleştirilere açık biriyim. İlkyardım, tahta, kumaş  boyama ,rölyef, vitray gibi birçok sertifikalı kurslara katıldım.Şimdi ebru ve saz dersleri almak istiyorum…

Küçük yaştan beri şiire ve resme merakım vardı. İlk şiirimi ilkokul 4. sınıfta okurken yazmıştım.Ancak büyüklerim yazdıklarıma sahip çıkmamışlar.Amatörce çalışılmış birkaç yağlı boya tablom var…Beğenilenleri hep dağıttım elimde üç tablom kaldı..

Şiiri, şairi tanımlamanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Asırlarca yazılmış dizelerin ve bu dizeleri dile getiren bir çok ozanımızın yanında ben sadece onların gölgesi olabilirim..Ama içimden gelenleri kağıda dökmekten büyük haz alıyorum. Yazdıklarımın edebi eser olmadığının farkındayım. Sanatsal değeri olmayabilir ama şiirlerim benim yürek sesim diye düşünüyorum…Birkaç can dostumun şiirlerine ve kendi şiirlerime ses olmaya çalışıyorum..

Yakın tarihte yaklaşık üç sene önce Antoloji ile tanıştım. Yazdığım şiirlerimi burada yayınladım. Destek gördükçe yazma isteğim arttı.

 Geçen yıl Gebze Gazetesinde şiirlerimin bir kısmı yayınlandı. Henüz yazdıklarımı bir kitapta toplayamadım. Umarım yakın zamanda bu dileğimde gerçek olur…

Kısaca kendimi sizlere anlatabildiğimi umuyorum..

                                                                                                          Saygılarımla….Nuran ÜÇER