Kilitli Kalp - Hakkında Yazdığı Tanıtım Yazısı

ŞAİR TUĞBA ÖZEN'İN HAYATI 1 Eylül 1995 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğdum. Altı yaşında bulunduğum bölgede bulunan Oymapınar İlköğretim Okulu'nda anasınıfına başladım. Yedinci sınıfa kadar burada eğitim ve öğretim gördüm.

Sekizinci sınıfta okul değişikliği yaptım ve Çağlayan İlköğretim Okulu'na geçerek kalan eğitimime bu okulda devam ettim.

Liseye Manavgat Anadolu Lisesi'nde başladım. İki yıldır bu lisede eğitim görmekteyim. Lise eğitimimi burada tamamlayıp üniversite hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum.

Beş yıldır şiir yazıyorum. Şiirlerimin çoğu aşk temalı, fakat başka konulu şiirlerimde bulunmaktadır. Şu anda duygusal şiirlerim ön planda. Kendimi geliştirerek ve şiirlerimi çoğaltarak kitap bastırmayı düşünüyorum.

Şiirlerimden başka kompozisyon, kısa öyküler ve bazı yazılarımda bulunmaktadır. Kendimi yazıya dökerek ifade etmeye alıştım. Öfkemi, özlemimi, aşkımı, sevgimi yazıya döküyorum. Bu beni hem rahatlatıyor hem de eserler sunmamı sağlıyor. Geleceğe dair planlarım arasında bir roman yazmak var.

Meslek olarak psikiyatrist olmak istiyorum ve bu konu üzerinde de psikoloji kitabı yazmayı düşünüyorum.

Kişisel olarak kendimi ifade edersem eğer; duygusal, kırılgan, düşünceli, merhametli, çalışkan, azimli, düşünce olarak olgun, ama bir o kadar da güçsüz biriyim diyebilirim.

Hayallerim var ve bunları gerçekleştirmek için elimden geldiğince çabalıyorum, pes etmek bana göre değil çünkü. Hayatın bütün engellerine karşı direnen insanlara hayranlık duyarak onlardan olmaya çalışıyorum.

İlgi alanlarım arasında müzik dinlemek, şarkı söylemek, resim yapmak da vardır. Her alanda kendimi geliştirmek için uğraşıyorum.

İnsanların derdini dinleyip yorum yapmak, elimden geldiğince tavsiye vermek hoşuma gidiyor. Özellikle yaşlı insanlarla muhabbet etmek beni mutlu ediyor. Onların çocuksu halleri insana ders verici diye düşünüyorum ve yapmak istediğim bir şey daha var o da huzurevlerinde ki büyüklerimize hediyeler vererek sık sık ziyaret etmektir.

Hayallerimle ve yapmak istediklerimle hayata devam ediyorum.