Feza Guzel - Hakkında Yazdığı Tanıtım Yazısı

Demek yenilmek de varmış, yenilen taraf olmak ta. Hayattaki yenilgilerim bu kadar üzmemişti daha önce beni, yenilenleri daha iyi anlıyorum şimdi.... Bu kadar insanla beraber aynı yenilgiyi paylaşmak.. Acaba paylaşınca azalıyor mu, ama hiç azalmadı bende neden?? Zaman mı azaltır acaba? Umarım..... **********

Bu Bir Cinderella Hikayesidir,

Evet, Bu Gerçek bir Cinderella Hikayesi. Bu hikayeyi henüz duymuş olmaktan büyük bir üzüntü yaşıyorum. Dün ilk kez duyduğumdan beri sürekli aklımı meşgul ediyor ve ağlıyorum. Sayısalcıyım ben nerden çıktı bu edebiyat şimdi diyorum kendi kendime.Aslında hayat da sanırım edebiyatmış. Adanalı arkadaşın dediği gibi cool olmakla yakından uzaktan ilgisi yoq, değil, ben sulugözün tekiyim.

K.Ö. Benim yaşamımda şuanda, sanki benim yanımda,kalbimde...

Bu hikayeden sonra artık benim için “Kadınlar Günü”nün veya kadınlara şiddetin konuşulduğu panellerin veya kadınların kendi aralarında kadınlar gününü kutlamalarının veya sendikanın getirdiği ve kadınlara hediye ettiği güllerin zerre kadar değeri olmayacak, çünkü bunun ben Afrika daki aç çocuklar yararına, İstanbul ...........Otel de düzenlenen yemekten farklı olmadığını biliyorum.

K.Ö iken F.K.Ç. olması ise bir masalın gerçeğe dönüşmesidir. Belki ben onun durumunu öğrenip üzülmüş olsam da aslında onun bugün artık masalın sonundaki güzellikleri görebilmiş olması sebebiyle sevinmeliyim de. Onun gibi pek çok masal kahramanı çığlıklarını sürdürmeye devam ediyor.Ama dünya bu çığlıkları duyamıyor ne yazık ki...

Ben de arkadaşımdan yani F.K.Ç. den özür diliyorum. Onun çığlıklarını duyamadığım için, ona yardım edemediğim için, ona bunları yaşatanlar adına da aslında özür dilemek isterdim. Hayat onun için oldukça uzun yaşanmış. O yeniden yaşamaya belkide hiç yaşayamadıklarını yaşamaya başlayacak. Mutluluk hep o ve onun gibilerin yanında Olsun.

Çünkü bu gerçek bir Hikayedir.

Bir Cinderella Hikayesi........