Nurhayat Nalçacı Antoloji.com

Dik başlı, dediğim dedik mahallenin illallah dediği ama sevdiği yaramaz bir çocuk. Doğru bildiğinde inatcı, çalışmada sınır tanımayan, azimli, hedefine ulaşmadan bırakmayan kararlı bir genç. Üzüntüsünü, hüzünlerini kimselere göstermeden toplayıp denize atan, hep gülümseyen bir kadın. Hata kabul etmeyen, sayılarla dost bir maliyeci.Biraz melankolik, biraz dünyadan uzak, ruhsal gezintileri seven uzaylı.Doğayla sohpeti , yaratanı ve yaratılanı seven bir yürek. Sevgileri bedene sığdıramayan sadece zikirle huzur bulan bir derviş.Fotoğrafı mı? işte o yok. Zira aynada hiç 'ben' görmedi. Önceliği hep ben dışında olanlardı. Yemeğin artanını, ekmeğin kırıntılarını, nimetin paylaşılanını sevdi. 22 yıl sonra tekavüt yazan bir memur kimliği, çoğunlukla boş olan bir cüzdan, bir yarım bir tam toplam bir buçuk üniversite diploması, eskiyen not defteri ve tükenen bir kalem, limiti her zaman dolu bir kaç kredi kartı, internet bağlantılı sık sık arızalanan bir bilgisayar, Rabbinin hediyesi iki güzel çocuk ve huzurlu bir aile, büyük tasavvufçu Şeyh Salih Dede'den kalma onurlu aynı zamanda büyük sorumluluk yükleyen bir soy, babadan kalma sosyal demokrat, kitap kurdu bir kafa ve artık sayılarla kodlanmış bir nüfus cüzdanı var. Orda;Doğum yeri: KütahyaDoğum tarihi: 16.11.1964Baba adı : RızaAnne Adı : Pembe Saadetİkametgahı: Ayvalık, yazar.Şairlik mi? Şiir deryasına yelken açmış bir yolcu, o kadar.
..

Devamını Oku
 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 31.12.2020 - 11:19

  "İYİ" Yıllar...

  Sağlık, huzur, umut...Biraz demokrasi, biraz adalet, hukuk...
  Biraz da güneşli, aydınlık yarın..

  Daha ne olsun?

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 19.04.2020 - 11:53

  Başarınızın devamını diliyorum

 • Cevat Çeştepe
  Cevat Çeştepe 30.12.2016 - 16:32

  2017 YILI., SİZE., HEPİMİZE., ÜLKEMİZE VE TÜM İNSANLIĞA AYDINLIK GÜNLERDE GÜZELLİKLER GÖSTERSİN..., GÜZELLİKLER YAŞATSIN...
  Saygı ve sevgimle...

Toplam 114 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Tapınak Şövalyeleri

  Bahri Çelik

  20.02.2017 - 19:30

  Çok isabetli tespitler, harika bir şiir. Kutluyorum kardeşimi tebrikler.

 • Şizofreni CeHaPe

  Bahri Çelik

  20.02.2017 - 19:20

  Bugünkü din sömürüsünün temelini atan zihniyet için doğru tespitler. Bir tek başörtü yasağı bugün bizi kökten dinci bir rejime sürüklüyor. Atatürkçü'lükden sola dümen kıranlara yazıklar olsun.

 • Mekik

  Metin Altıok

  13.02.2017 - 13:49

  Muhteşemdi! Tebrikler.

Toplam 2760 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR