Necdet Alpsatan Antoloji.com

Hiç Konya'ya gitmemişken bir gece rüyasında kendisinin pişmemiş bir çocuk olduğunu ve Hz. Mevlana türbesine gittiğini orada tanımadığı bir kişinin elinden tutarak bak evladım bu gördüğün sanduka deden Hz. Mevlana'nındır, bu da büyük deden Sultan-ül Ulemanın (Hz. Mevlana'nın babası) türbesidir diye söyledikten sonra uyanması ile başlayan bir yeni bir dünyanın içinde kendisini bulan Necdet Alpsatan’ın şiir dünyasında ki yolculuğu başlamış oldu.Gördüğü bir rüyaydı ama bu rüya onu Hz. Mevlana'nın manevi torunu yapmıştı. İlk fırsatta Konya'ya giderek, gözyaşları içerisinde gördüğü rüyasını yaşar. Her nereye baksa Hz. Mevlana'yı görüp, ondan bir hikaye duyunca gözyaşlarına boğulan şair Alpsatan, Hz. Mevlana'ya olan aşkı yanıp tutuşurken alemlerin rabbine sığınarak bağlanacağı, mürşidi kamilin kapısını aramaya başlar ve yine bir gece rüyasında gaipten bir ses duyarak ey oğul Hz. Mevlana Ankara'ya geliyor, ona ulaş nidasını işittikten sonra derin uykusundan uyanır. Bu uyanış ona yeni bir dünyanın da kapılarını açar.

Sabah mutluluktan havalara uçup, bugün Ankara'ya Hz. Mevlana geliyor, sultanımız geliyor, bayram ola mübarek ola diyerek tanıdığı bütün arkadaşlarına haber verir. Aradığı arkadaşlarından biri Sedat isminde Bektaşi’dir. Ona bayram edin Sultan Mevlana Ankara'ya geliyor diye telefon eder ve o’da Sübhanallah sen nereden biliyorsun, bu akşam bize gel der. Sedat'ın evine gidip eşiği öptükten sonra ulu piri görür.
..

Devamını Oku
 • Ey Gönül

  Nurten Tarım

  20.03.2006 - 20:39

  Ey gönül
  Savunacak yanın mı var
  Seni ben bilirim
  Uçarılığını kimse bilmiyor
  Telaşın niye
  Kurt sofrası mı kurdun kendine
  Mavi düşler mi seni kandıran
  Aşkla sarhoş yorgun gönül
  Şikayet etme ruhuma
  Gördüklerin yaşadıkların senin
  Düşünce terazisine vurma
  Mağrur bulutları toplama
  ...

 • Ölüm? ..

  Mustafa Okutan

  20.02.2006 - 18:21

  Biri beyaz...
  ...kimi siyah....
  ..öteki de ayni... insanoglu!

  ..kim sordu dogarken,
  ki; soracak ölürken.....

  ... canimin babasi irgat imis

  doğarken tertemiz vicdan ile dünyaya gözlerimizi açtık bilmeden, ölürken sana başkası değil yine kendin yani vicdanın soracak...! utanırsan ken ...

 • Adım Beş Hece

  Mustafa Çelebi Çetinkaya

  19.02.2006 - 22:01

  Ben “CAN” lar dergahında
  Yüreğini sevdaya adamış milyonlarca yiğitten biri
  Oysa bedenim sığmadı bu asır’ a
  Ve bu asır söndürdü bütün kandilleri
  Bir ALLAH var inandığım ve taptığım
  Bir de sen varsı Sevgili! ; gönlümü gönlüne sırat yaptığım...... TEBRİKLER KALEME YÜREĞE...!

Toplam 36 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR