Nadir Şener Hatunoğlu Adlı Antoloji.com Üyesi ...

 • Kaplan! Kaplan!

  William Blake

  26.01.2012 - 19:38

  Saygı ile.. Şairimiz Osman TUĞLU, şiirin kendisine yüklediği duyguyu, bizlerle paylaşma cömertliğini göstermiş. Williams BLAKE ve çeviri için teşekkürler.
  Çeviri şiirler hakkındaki görüşlerimi daha önceleri belirtmiştim: Çeviride melodi arama hakkımız olamaz. Buluş var ise, uyak şart değildir diye ...

 • Saygı ve rahmet ile anarak..
  Şairimiz Didem MADAK, 'yakınma' yüklü bir şiirsel söyleşi ile bizleri karşılıyor. 'Çiçekli Şiirler Yazmak İstiyorum Bayım' başlıklı bu söyleşide, hatırı sayılır buluş ve vuruşlar var:
  1)Ölüm, çok iri bir sözcük değil bayım.
  2)İllegal bir yağmurum; bir yağarsam pahalıy ...

 • Saygı ile.. Şairimiz Ünal BEŞKESE, notasız bir şarkı sunmuş okurlara: 'Gözlerin Günah Senin.' Birisi benden şarkı isteyecek olsa, herhalde bu şiiri okurum. Kutluyorum.
  Antoloji.com/da kayıtlı 'romantik Bir Günah' başlıklı şiirimle,kendisine eşliketmek istiyorum:

  'Beyoğlu'nda bir meyhane
  'Teslim ...

 • Saygı ile.. Emektar şairimiz Abdurrahim KARAKOç, buram buram Türkiye kokan nefesiyle bizleri ağırlamış: 'Can Kurban' Antoloji.com/da kayıtlı 'Koşma' başlıklı şiirimin iki kıtasıyla kendisine eşlik etmek istiyorum:

  'Değdikçe yüzüne saçının teli,
  'Çalınır içimde saz çifte çifte.
  'Durmadan akıtsam ...

 • Saygı ile.. ' Günün Şiiri ' panosunda 'Sutüven' başlıklı şiirden de öğrendiklerim oldu. Şarkılarda makam hoşlduğu gibi -bence- şiirde de melodi olmalı. Şairimiz Mustafa SEYİD SUTÜVEN, değişik bir uyak örüntüsüyle sunmuş şiirini. Seçkiye teşekkür ediyor ve şairimize rahmet diliyorum.
  İzninizle bugün ...

 • Saygı ile.. Şairimiz Leylâ MÖVSÜMOVA,'Günün Şiiri' panosunda duygularını bizlerle paylaşmış. Şair içtenlikli (samimi) olunca şiiri de sürükleyici oluyor:

  ' Zaman galip geldi şüphene;
  ' Aşkım da zamana...
  **Zaman içinde şüphen eriyip gitti; ama zaman aşkımı öldüremedi diyor şairimiz.
  ' Zamanınd ...

 • Saygı ile.. Şairimiz Avni ÇAKAR'IN felsefî bir söyleşisini ağız tadıyla okuduk:'Ramadan İle Telefon...' Teşakkür ederiz.
  Antoloji.com/da kayıtlı 'Günaydın' başlıklı şiirimle kendisine eşlik etmek istiyorum:

  'Günaydın
  ''Tepeyi öpen güneş,
  ''Denizi çimdikleyen martı,
  ''Yüklü bulutların
  -lohusa ...

 • Saygı ile.. Şairimiz Baha ÖZTOP, Şiir'in engin hoşgörüsü çerçevesinde kendini ifade etmiş bulunuyor. 'D. Şıkkından Daha Şık...' başlıklı şiire verdiği emeğe teşekkür ederiz.
  Antoloji.com/da kayıtlı 'İkilem' başlıklı şiirimden alıntıyla kendisine eşlik etmek istiyorum:

  'Zurnanın peşreve nefreti k ...

 • Saygı ile.. Şairimiz Afşar TİMUÇİN, şiirlerini tanımladığı gibi yazmış: Anlaşılır olmak. Hiç anlaşılmayan şiirler için şu yorumu yaptığımı anımsıyorum: Okura bir ikramda bulunmalı şiir. 'Denizlerin Beklediği' başlıklı şiirde şairimiz, ağır başlı imgeler de sunmuş:
  'Bütün okyanusların baş eğdiği kap ...

 • Saygı ile.. Hani derler ya; her insan bir başka türlüdür. Demek ki şiir de kendini her insana daha doğrusu insanın O andaki ruh durumuna göre biçim ve melodi sergiliyor. Yaşasın şiir! Mani, destan, koşma, ağıt... Beğen beğen al.
  Şair dostlrım bağışlasınlar; ya ben havamdaydım bu şiiri çok sevdim, y ...

 • Saygı ile.. Nilay DEMİRHAN, imge ve simge yaratma ustasıdır. 'Aynı Alan Tutuşmaları' başlıklı şiir, İki tümceden oluşuyor. Şiirde dize söylenir; ama tümce niteliği taşımayan şiir, tabansız kalır. Kaç gündür 'Seçilmiş Şiir' yorumunda hep bu konuya değindim. Son iki haftalık yorumumda bu var. Nilay DE ...

 • Herkese Benden

  Osman Konuk

  20.12.2011 - 13:32

  Saygı ile.. Gün'e konuk olan şairimize merhaba. Gelecek kuşaklar, bizim şiirlerimizi örnek alarak şiir yazarlar diye düşünüyorum. Özellikle şiir ustalarının bu konuda titiz olma zorunluğu vardır. Daha önce de değinmiştim; benim anlamsızıma başkalarının anlam yüklemesini beklemek, haksızlıktır. Şairi ...

 • Saygı ile.. Çeşni olması bakımından, çeviri şiirlerin de güncellenmesi, bir hoşluktur; teşekkür ederim. Bir deyim uydurmuştum: Bilimde ve sanatta ayıp, günah aranmaz. Bu sözümün arkasındayım. Efendim, ancak sözlü tartışmayla irdelenecek bir iddia benimki. Sadece şunu söyleyebilirim: Çeviri şiir, vbi ...

 • Hafta Dışı

  Evliya Çelik

  18.12.2011 - 15:08

  Saygı ile.. 'Günün Şiiri' yakışmış. Gençleri kural cenderesine sokmazsak, güzel imge-simge sarmalına doyarız diye düşünüyorum. Şairimiz Evliya ÇELİK, öteki şiirlerinde de başarılı; kutluyorum.
  Antoloji.com/da kayıtlı ' İkilem ' başlıklı şiirimin girişiyle kandisine eşlik etmek istiyorum:

  'Zurnan ...

 • Saygı ile.. Günün Seçilmiş Şiiri'ni, mükemmel müzikalitesi ile okudum;yani enstrümantel (sözsüz) müzik dinler gibi. Saygın bir kültür ve emeğin ürünü olan 'Dönüş Alemi (Semâ)'nın yazarı Kemal EDİP KÜRKÇÜOĞLU'na Tanrıdan rahmet dilerim.
  Üstadımızın ruhunu şadetmek için, antoloji.com/da kayıtlı günüm ...

 • Sudaki Anka

  Tuğrul Tanyol

  14.12.2011 - 18:00

  Saygı ile.. Şairimiz Tuğrul TANYOL, 'Sudaki Anka' başlıklı şiiriyle ağırlamış okurları. Teşekkür ederiz.
  Benimki bir fikr-i sabit değil; ama şiirde aradığım güzelliklerden biri de 'bağdaşıklık' yani insicamdır. Kendimi onarmak için uç bir örnek vermek istiyorum:
  ' Marmaranın mavi suları,
  ' Ağrı ...

 • Şekiller

  Cahit Zarifoğlu

  13.12.2011 - 17:23

  Saygı ile.. Şairimizi rahmetle andıktan sonra, şiire verdiği emek için saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
  Cahit ZARİFOĞLU'nun 'Şekiller' başlıklı şiirini, şöyle algıladım: Sanki bir müzeyi gezerken gördüklerini listelemiş. Yüklemsiz gibi. Şekillerin kendisinde oluşturduğu duyguları da vugulasaydı, ...

 • Saygı ile.. Şairimiz İbrahim TENEKECİ, Uzun ve güzel bir başlıkla Günün Şiiri panosuna konuk olmuş. Kar yağarken sıcacık bir odanın penceresi önünde oturup seyretmek; hele bir de çaydanlık sobanın üstünde mırıldıyorsa... İyi seyirler.
  Söyleşi kıvamındaki bu şiire, antoloji.com/da kayıtlı 'Ötelere' ...

 • Burgina Faso

  Mahmut Avcı

  10.12.2011 - 15:15

  Saygı ile.. Seçkiye teşekkürler. İmgelemi geniş genç şairlerimize güzel bir ziyafet.
  Bu güzel şiire, antaoloji.com/da kayıtlı 'Uğursuz Ağaç' başlıklı şiirimin girişiyle eşlik etmek isiyorum:

  ' Dağları yükleyip sırtına özlemin
  ' Dörtnal sürmek,
  ' Son moda dansları
  ' Yüreğimde tepinen bıçakları ...

 • Saygı ile.. Türk edebiyatına büük emek vermiş olan şairimiz Ali PÜSKÜLLÜOĞLU'nu panoda görmek ne güzel.
  'Eskidikçe' başlıklı söyleşi metni betimleme, tanım, özdeyiş gibi kalıplardan oluşmuş. Şairimize teşekkürler.
  Antoloji.com/da kayıtlı 'Bunalım' başlıklı şiirimin ilk kıtasıyla kendisine eşlik e ...

 • Saygı ile..
  Şiirimize yeni bir anlayış getiren usta şairimize rahmet diler, saygıyla anarım. Bu arada, antoloji.com/da kayıtlı 'Post Modern' başlıklı şiirimden bir alıntıyla kendisine eşlik etmek istiyorum:

  ' Sorunlar ninni.
  ' Çözümler, röveşata alesta...
  ...........
  *Nadir ŞENER HATUNOĞLU: m ...

 • Nefes

  Samih Rifat

  03.12.2011 - 20:12

  Saygı ile.. Bu antolojide, şair dostlarımdan çok şeyler öğrendiğimi, yinelemek istiyorum. Burada aşureden söz edildi. Daha dün yediğim aşurenin tadı damağımda. Türk dünyası geleneğinde aşure, hep varolmuştur. İyide ki var olmuştur. Kimi tarihî olaylar gibi, güzel geleneklerimiz de yanlış algılanmasa ...

 • Saygı ile. Daha okul çağına gelmeden adını öğrendiğimiz Namık KEMAL'i rahmet ve huşû ile anyorum. ' Hürriyet Kasidesi'nin Her dizesi, bir atasözü gücünde. Benim yaşımda olanlar, şiirin yüzde seksenini rahat anlayabilir. Tümünün günümüz Türkçe'sine çevrilmiş olması, çok isabetli olmuş ; teşekkürler. ...

 • Kırılgan

  Mahmut Temizyürek

  30.11.2011 - 15:30

  Saygı ile..'Seçme Şiir' panosuna yakışan bir şiir. Şairimiz Mahmut TEMİZYÜREK, olgun imge-sige sarmalıyla yoğurmuş bu şiiri. Melodi (akıcılık) de hoş. Kutluyorum.
  Antoloji.com/da kayıtlı ' Son Damla ' başlıklı şiirimle kendisine eşlik etmek istiyorum:

  ' Gözyaşımın direngen duruşuna
  ' Kıyma güze ...

Toplam 345 mesaj bulundu