Mustafa Ceylan Antoloji.com

25 Ocak 1952 Ankara-Elmadağ doğumlu... İlk ve orta tahsilini doğduğu yerde, lise ve yüksek okulu Başkent Ankara' da okudu. 1975 yılında ADMMA' dan 'Makina Mühendisi' olarak mezun oldu. Okul hayatı boyunca gündüz çalıştı gece okudu.

Kamu kuruluşlarında 1972' den itibaren çalışmaya başladı. Kamuda; işçi, memur, şef, müdür, işletme müdürü, daire başkanı, Başbakanlık Müşaviri, Belediye Başkan Yardımcısı İl Müdür Yardımcısı gibi değişik görevlerde bulundu. Son olarak 1998 yılında Antalya Köy Hizmetleri'nden emekli oldu.

Edebiyat yaşantısına gelince;

Hece'de, serbest'de, Aruz'da bizim diyerek, (ben) demeyen (biz) diyenlerin oluşturduğu yeni çağın yeni Edebiyat Akımı olan GÜLCE EDEBİYAT AKIMI' nın kurucularından.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 25.01.2017 - 21:14

  Şair-Yazar arkadaşımız Sayın Mustafa Ceylan

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 25.01.2016 - 20:31

  Özel Arkadaş Grubumdan Şair-Yazar arkadaşımız
  Sayın Mustafa Ceylan

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygı gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Antoloji.Com Gruplar Kurucu Ve Yöneticileri *
  * Antoloji Si ...

 • Gökhan Aynacı
  Gökhan Aynacı 22.09.2015 - 15:18

  Kurban Bayramı sabahları, demli bir çay, su böreği, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, Kurbanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpen ...

Toplam 32 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • AH CANIM şarkı sözü çalışması

  Serdar Özmilli

  13.02.2015 - 00:46

  Sizinle mutlaka görüşmeliyim
  0535 622 43 16
  ceylanmustafa_07@hotmail.com
  selamlar, saygılar,
  sanıyorum çok çok eskilerden arkadaşız...

 • Çarkı Kırılır Düzenin GÜLCE GÜLİSTAN

  Osman Öcal

  08.05.2013 - 03:29

  Aruz da, Hece' de, Serbest de bizim. Bizim olan bu değerleri koruyarak, onları bir araya getirerek yeni arayışlara yelken açmak gerekir diye düşünen bir anlayışla, GÜLCE EDEBİYAT, ARUZ ve HECE' yi bir şiir bünyesinde GÜLİSTAN adıyla buluşturdu.
  Aruz ölmedi.
  Hece zaten millî veznimiz ve kaç bin yı ...

 • (GÜLCE-Buluşma) Azapay(*)

  Mustafa Ceylan

  02.02.2013 - 01:05

  Şahsıma ve şiirime dostlarımın göstermiş olduğu ilgiye ve sözlerine çok teşekkür ediyor, kalbî selâm ve saygılarımı sunuyorum hepsine...

  Mustafa CEYLAN
  ANTALYA

Toplam 515 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • Gülce

  07.02.2010 - 03:00

  GÜLCE= Yeni çağın yeni edebî akımının adıdır.
  Türk Şiir tarihinin mükemmel mazisinden hız ve ilham alarak, bugünü dünle yoğurup geleceğe koşan bir akımdır.

  Ana dilimiz Türkçe ile mısralarını nakış nakış dokuyan şairlerin gönül ve yürek birlikteliğini oluşturduğu, BEN demeyen BİZ diyenlerin çağdaş edebi hareketinin adıdır.

 • Gülce

  07.02.2010 - 02:56

  1-GÜLCE, neredeyse bir asra yaklaşan edebi akım arayış hasretimizi vuslata dönüştürendir.

  2-Türk Şiir tarihinin mükemmel mazisinden hız ve ilham alarak, bugünü dünle yoğurup geleceğe koşan bir akımdır.

  3-Ana dilimiz Türkçe ile mısralarını nakış nakış dokuyan şairlerin gönül ve yürek birlikteliğini oluşturduğu, BEN demeyen BİZ diyenlerin çağdaş edebi hareketinin adıdır.

  4-Aruz, Hece, Serbest vezinlerin üçü de bizimdir; bu bizim olan vezinleri, diğer kural ve ilkelerini yıkmadan,bozmadan, karşı çıkmadan; gerektiğinde bayram sabahında biraraya gelen aile bireyleri gibi, Gülce şiir bünyesinde toplayan, yeniden yeni edebiyat anlayışıdır.

  5-Milli olmadan, evrensel olunamayacağını; içinde yaşadığı milletin-toplumun yürek dili olmadan dünya şiir platformuna çıkıp, öteki coğrafyadaki şiirlerle kucaklaşılamayacağını varsayan şiirsel bir bakıştır.

  6-GÜLCE, denenmemişi deneyen, söylenmemişi söyleyen; ancak, bozmayan, güzel ve kaliteyi ileriye taşıyan,kalıcı şiir yolunda iz bırakmaya çalışan şairlerin edebi topluluğudur.

  7-Okuyan, araştıran, tefekkür eden, düşünen, düşleyen, inanan, seven, gönül veren, saygı duyan; doğum yeri neresi olursa olsun, aynı dili konuşan, aynı vatana sevdalı, aynı bayrak altında yaşamanın huzurunu duyan, ülkenin bağımsızlığını savunan, Anadolu insanının yürek dili olan kalemlerin gülce mısralarından oluşan, şiirle başlayıp en kısa zamanda diğer edebi türlerde de fikrini örneklerle sunacak büyük ve cesaretli anlayıştır.

  8-Vezin, kafiye, ölçü ve kurallar; asırların süzgecinden süzülerek günümüze kadar gelmiştir. Ancak, bütün bunlar sadece birer 'araçtırlar'. Esas olan, yüzyıllara yenilmeyecek kalıcı şiirdir. Araçlar kalıcı şiirimizin gövdeleridir.Araçlar, amacımız olamaz! Önerdiğimiz ve bundan sonra da önereceğimiz araçlar, kimilerini şaşırtabilir. Bunu gayet iyi anlamaktayız. Edebiyat şehrinin çöplüğü kendisine edebi akım adını vermiş nice çalışmalarla doludur. Bugün bize karşı çıkanlar, şunu iyi bilmeliler ki, bizi ve anlayışımızı, önerdiklerimizi, eserlerimizi içinde yaşadığımız Türk Halkı kabul etmez ise, biz de o çöplükte yer alacağız. O sebeple, dostlarımızın telaşa kapılmalarına gerek yoktur.Zaman ve edebiyat tarihi, şaşmaz ölçüsünü bir kere de Gülce'miz için kullanacaktır.

  9-Fakat; GÜLCE öncülerinin bilgi birikimi,yenilikçi anlayışı, hata yapılır ise özür dileyebilme ve vazgeçebilme erdemleri ile yüzyılların altın zincir halkası, GÜLCE' yi kendisine halkın uğurlu elleriyle kattığında, bizi anlamayanların, GÜLCE nazım türlerini deneyeceklerini de bilmekteyiz.

  10-Şiirde birincilik münhaldir. Kelimeler, milletin ortak hafızasının ürünüdürler.Şiir ya da nesir, kelimelerden zamana yenilmez gökdelenler dikme sanatıdır. Şair, o sanatın çilesini çeken gönül emekçisidir.

  11-Dil, kültür ve edebiyatımız; başta batı ve arap kültür emperyalizminin amansız saldırısı altındadır. Ülkemiz, ekonomide, siyasette, ticarette, kültür ve sanatta zora sokulmak istenmekte, dış mihraklarla içerdeki gaflet erbablarınca bağımsızlığına saldırılmaktadır. Çevremizde ateşten bir çember vardır. Dağlarımız bölücü ve kalleş bir örgüt tarafından işgal altındadır. Ülkemizin her köy ve kasabasına gün geçmiyor ki Mehmetcik tabutu gelmesin. Anadolu coğrafyası sancılar içindedir. Bu coğrafyada yaşayanların % 85'i kentlerin varoşlarına yerleşmiştir. Anadolu bir uçtan bir uca göç etmektedir. Toplumun % 65'i 30 yaşın altındadır. Madenlerimiz, fabrikalarımız, iletişimden limanlarımıza kadar özelleştirme ile yabancı tekellerin yönetimindedir. Basın ve medya belirli güç ve odakların idaresindedir.Yüce dinimiz tüccarların kazanç kapısı ve siyaset aracı haline dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Doğrular eğri, eğriler doğru gösterilmektedir. Bütün bunlardan daha büyük olaylar mı bekliyoruz ki, edebi bir akım doğmasın? İşte esas çıkış gerekçemiz budur.

  Saygılarımızla.

 • radyo güllük

  28.02.2007 - 02:57

  Türk şiiri ve şairine hizmet amacıyla kurulmuş ve güzel dilimiz Türkçe'yle yayın yapan bir radyo...

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR