Metin Eser Adlı Antoloji.com Üyesinin Şair v ...

 • Hayırlı günler Nuray Hanım;

  Öncelikle bu ibretnüma kompozisyonu kaleme aldığınız ve Rabbimizin vesile kıldığı jüriden de ödüle layık görüldüğünüz için Sizi tebrik ediyor ve gönülden kutluyorum.

  Antolojiye üye olduğum ve şiirlerimi paylaşmaya başladığım 07 Mart 2004 tarihinden itibaren şiirler ...

 • Sevgili Kralkız,

  Bayan şairlerden hece şiiri yazana rastlamak biraz zor. Ama siz bunu aşmışsınız. Güzel bir anlatım ve temadan sapmadan güzel bir kurgu yapmışsınız. Sizi tebrik ediyorum.

  Sadece 3. dörtlüğün 3. dizesindeki 'buradan' ifadesi yerine 'burdan' yazsanız daha iyi olur. Çünkü bu dize ...

 • Değerli kardeşim,

  Hece şiirindeki ustalığına her zaman hayran olmuşumdur. Tebriklerimle.

  Sevgi ve muhabbetle kal.

 • Kurtuluş

  Bayram Yelen

  11.06.2009 - 15:33

  Bayram bey,

  11 lik hece ölcüsündekisiirinizi cok begendigimi belirtmeliyim. Ayrica, son dörtlükteki tesbitlerinize fazlasiyla hak veriyorum. Tebrikler sunarim.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Müzeyyen hanim,
  Siirinizi onbirlik heceye oturtmussunuz. Cok ta güzel olmus. Ancak üzülerek belirtmeliyim ki, son dörtlügün 3.dizesi yine 12 hece olmus. Sanirim dikkatinizden kacti. Onun haricinde kafiyeleri de toparlamissiniz, sizi tebrik ediyorum ve calismalarinizda basarilar diliyorum.

  Sevgi ...

 • Ümit bey tebrik ederim. Farkli ama tarzi kendine has bir calisma okudum. Konu bütünlügü de güzel.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Gururlan Anam

  Sevgi Keske

  02.06.2009 - 13:20

  Sevgi hanim,
  Analara ne kadar siirler dizsek azdir ve onlarin yaptiklarini kelimelerimiz zannetmiyorum ki ifade edebilsin. Ancak calismaniz icerik olarak cok güzel olmus. Fakat sekil olarak bazi hatalar var. Dize sonlarinda kafiyelere biraz daha dikkat etseniz eminim ki daha güzel eserler ortaya ko ...

 • Azap

  Yunus Köşker

  02.06.2009 - 11:56

  Yunus bey calismanizi okudum. Gözüme takilan birseyi sizinle paylasmak istiyorum. 'hilkati gayem' ifadesi yanlistir. Dogrusu 'gaye-i hilkatim'dir. Dedigim gibi siiriniz hosuma gitti, farkli bir tarz, calismalarinizda basarilar dilerim.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Müzeyyen hanim, özlem ve hayranlik iceren siirinizi okudum. Ancak 2-3 dize haric 11'lik hece ölcüsünü gayet güzel tutturmussunuz. Biraz daha ugrassaniz eminim diger dizelerde tutardi. Ayrica, bazi dizelerde örnegin; -aldin, -saldin, - doldun da oldugu gibi krlimr köklerinde kafiyeyi yakalamissiniz a ...

 • Yasak

  Gülseren Kuddar

  02.06.2009 - 11:35

  Gülseren hanimsiirinizde kopukluk var gibi görünse de, aslinda derin bir mana var. Ben bir kismini özümsedim. Ancak 'zembelek' sözcügünün dogru yazilisi 'zemberek'tir, bunu da sizinle paylasmak istedim.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • ZAMANIN iZLERi

  Naime Özeren

  02.06.2009 - 11:16

  Naime hanim serbest tarzdaki siirinizi okudum. Yalniz kulaklarimi tirmalayan bir ses var siirde. Yani bazi dizelerde uyakli veya kafiyeli bir tarz yakalasaydiniz cok daha hos gelebilirdi siirin sesi kulaga. Siz daha güzelini yazarsiniz eminim.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Hatice hanim,
  Güzel bir haykiris ve isyan kokuyor siiriniz.
  Tebrik ederim.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Zahide hanim,

  Güzel bir calisma ve emek te beraberinde.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Ihsan bey,

  Necip Fazil üstadi cok severim. Benim siir ilhamim kendisine aittir. Fakat Necip Fazil hakkinda okudugum en güzel calismaydi, sizi ayrica tebrik ederim. Cok basarili buldum ve konu bütünlügü de harika.

  Calismalarinizin devami dileklerimle, sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Hadi,
  Yasa olabildigince, alabildigince,
  Hadi,
  Sev karsiliksiz, sev umarsizca.

  Basarilarinizin devami dileklerimle.

  Sevgi ve muhebbetle kaliniz.

 • İkimize

  Selin Deniz

  28.05.2009 - 11:36

  Güzel bir özelestiri olmus. Tebrik ederim.

  Sevgi ve muhabbetlerimle

 • --Benzeriz

  Nuray Ülker

  28.05.2009 - 11:19

  Cok dogru bir tesbit yapmissiniz. Her halimizle birbirimize benziyoruz. Cünkü görünüm olarak hepimiz insaniz. Allah gercek anlamda INSAN olabilmek nasip eylesin insallah.

  Tebrik ediyor, calismalarinizin devamini diliyorum.

  Sevgi ve muahbbetlerimle.

 • -Uzun Bir Senaryo

  Aysu Dede

  26.05.2009 - 11:42

  Aysu hanim calismaniz hos olmus yalniz birseyi düzeltmek istiyorum.

  'hali ruhiyesi' yerine 'halet-i ruhiyesi' olmaliydi. Dogrusu budur.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Sevki bey güzel bir siir okudum. dörtlük tarzi ve 14 lük hece de güzel durmus. Bugün okudugum ve zevk aldigim tek siir sizinki oldu. Tekrar tebrik ederim.

  Sevgi ve muhabbetle kaliniz.

 • Ben de zamaninda caydanliga ve tencereye siir yazmistim, siiriniz o zamanlarimi cagristirdi ve hatirima getirdi. Farkli konularda kalemi kullanabilmekte ayri bir marifettir. Tebrik ederim.

  Sevgi vee muhabbetlerimle.

 • Atakan bey 14 lük hece ölcüsünün güzel bir örnegini okudum ama 2x4'lük ifadesini anliyamadim. Yani 2 adet dörtlük manasinda yazdi iseniz bence gerek yoktu siiri gören zaten bunu farkediyor.

  Sevgi ve muhabbetlerimle

 • İnsan Güle Benzer

  Zeki Tepe

  24.05.2009 - 13:09

  Güzel bir tahlil yapmissiniz. Eve t gül her zaman güldür. Ama insan her zaman insan degildir. Benim sayfami ziyaret ederseniz ne demek istedigimi anlarsiniz.

  Hazreti Allah melekleri yaratmis hayir icin, saytani ve nefsi yaratmis ser icin. Ve insani yaratmis hayir ve ser icin. Ama nice insanlar va ...

 • Degerli Ibrahim abim, uzun bir aradan sonra sayfana ugradim. Ve serbest bir calisma beklerken 14 lük hece ölcüsü bir siirle karsilastim. Sasirmadim dersem yalan olur. Ancak cok ta sevindim. Sizden hece siiri okumak ayri bir güzelmis. Emeginize saglik diyorum. Benim ortalarda olmadigim zamanlarda ner ...

 • Nurdan hanim siirinizi 100 siir arasindan bularak geldim sayfaniza. Ve cok güzel bir calisma olmus. Kendimi buldum siirinizde. Bir zamanlar ben de kendimi verdigim bir sevda yasadim ama akibet elde sifir oldu. Siiri cok begendim, cok begendim.
  Islenen tema cok esasli olmus.

  Sevgi ve muhabbetle k ...

Toplam 668 mesaj bulundu