Metehan Parlak Adlı Antoloji.com Üyesinin Hak ...

 • Metehan Parlak
  Metehan Parlak

  19.10.2019 - 01:15

  Herkese merhabalar, sanatçı arkadaşımız Metehan Parlak'ın çalışmalarına değinmek istiyorum.


  Metehan Parlak Kimdir?
  İlk olarak yayın hayatına Birnokta Edebiyat dergisinde başlayan yetenekli yazarımız, kariyer hayatına Yeniden Doğuş, Genç Sanat ve Genç Öncüler dergisinde devam etmiştir. 2016 yılında Genç Öncüler Kurumu’nun katkı sağladığı Kültürevi Derneği’nin düzenlenmiş olduğu “Bir Fotoğraf Bin Şiir” adlı şiir yarışmasında lise kategorisinde jüri teşvik ödülüne layık görülerek dikkatleri üstüne çekmiştir.

  Yakın zamanda, Youtube platformunda söz ve bestesini üstlendiği GnsMusic etiketiyle çıkan "Şiirde Ritim" adlı tekli çalışması yayına sunulmuştur. Daha öncede çeşitli yayın kurumlarında çalışmaları paylaşılan genç sanatçımız, Pamiray Yayınları katkısıyla oluşan, bir şiir kitabı niteliği taşıyan "Mürekkep Gönül" adındaki eserin de altına imzasını atmıştır. Bu eserin içeriğinde bulunan birçok şiiri de kendi kişisel platformunda seslendirme çalışmaları yürüterek, bir süredir camiada hem yazarak, hem de müzikal yeteneğiyle harmanlayarak yapıtlarını Türk sanatına icra etmiştir.

  Şu anda “Zanta” mahlasıyla eserlerini yazmaya ve söylemeye devam eden sanatçımız İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Türkoloji öğrenimini sürdürmektedir.

  Metehan Parlak (Zanta) Yapıtları

  Şiirde Ritim – GNS Music Plak Şirketi - 2019
  Özet - Genç Sanat Dergisi - 2018
  Meçhul - Yeniden Doğuş Dergisi - 2017
  Öyle Bir Arayıştayım ki- Birnokta Dergisi - 2017
  Duygular - Genç Öncüler Dergisi (Bir Fotoğraf Bir Şiir Yarışması) - 2016
  Mürekkep Gönül - Pamiray Yayınları - 2015

Toplam 1 mesaj bulundu