Mehmet Saydam Adlı Antoloji.com Üyesinin Hakk ...

 • Işık German Ersoy

  20.09.2018 - 22:02

  Site arkadaşımız Bay Mehmet Saydam

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Çağdaş Şairler - Evrensel Sanatçılar Birliği - Antoloji Sitesi Üyeleri *
  * Özgür Şair-Yazarlar Birliği *

 • Ali Özenc Caglar

  17.10.2017 - 01:05

  Sevgili Mehmet Saydam,

  Şiirlerinin ikisini de okudum. Yorumdan önce şunu söylemem gerekiyor. Çok şiir yazmak yerine, çok şiir okumalısınız. Daha doğrusu şiir yazmaya biraz ara verip, en az ayda üç dört usta şairden birkaç şiir kitabı alıp okumalısınız. Size önerebileceğim şairler şunlar olabilir: Oktay Rıfat, Cemal Süreyya, Orhan Veli -Tüm şiirleri- Melih Cevdet Anday, Ayten Mutlu, Behçet Necatigil,Turgut Uyar, İlhan Berk, Nazım Hikmet, Edip Cansever... Bunlar Çağdaş Türk şiirinin bellibaşlı şairleri. Bu listeyi uzatmak tabi ki mümkün. Unutmadan söylemeliyim. Bir de Ömer Hayyam'ı okumalı, bilmelisin. Ben 70 yaşındayım ve her ay en az dört-beş şairin kitaplarını okuyorum. Çünkü şiir duygudan çok, bilgiyle yazılır. Bu ustaları iyice içine sindirmeden şiir yazmak olası değildir.

  Not: Yukarıdaki şaiirlerin tüm kitapları Yapı Kredi Yayınları (YKY) tarafından ederi 6.50 TL karşılıyında Hepsiburada.com'da satılıyor.

  Dostlukla kal.

  Ali Özenç Çağlar

 • Mehmet Saydam

  08.10.2017 - 16:11

  Merhaba.1998 doğumluyum.Psikolojik danışmanlık okuyorum. Şiir dünyasında adımdan söz ettirmek istiyorum.Çünkü tek gerçeğim şiir.Kağıtların ağladığına inanan herkese selam olsun.

Toplam 3 mesaj bulundu