Mehmet Peker Antoloji.com

Merhaba,
Beni sorarsanız bir garip yolcu...Bir bilinmezden gelmişim, bir bilinmeze gidiyorum. Geçtiğim yerlerden de güzel gördüklerimi devşirmeye çalışıyorum. Biraz şiir, biraz aşk, bolca sevgi, bir miktar dostluk ve üstüne biraz acı serpiştirilmiş bir hayat...
Güzellikleri paylaşalım, artsın. Acıları paylaşalım, azalsın. Yanlışları örtelim, midemizi bulandırmasın...

Hani bir el bir ele titreyerek dokunur
dokundukça yanar ya
seni öyle sevmişim!
..

Devamını Oku
 • Aşkın Adı Yaşanan

  Esra İclal

  30.12.2006 - 20:44

  Yalnızlığın olmadığı aynalar arıyorum
  Vakit gece...
  Rüzgar örüyor saçlarımı
  Aydınlığı yaktığım kandilden
  Rafa kaldırdım uykularımı
  Gözlerim;
  görsün diye, yalnızlığın olmadığı anı.


  YÜREĞİNİZE SAĞLIK DOST
  HARİKA....
  SAĞLIK VE AFİYET DİLEKLERİMLE

 • Eylem İnsanı 2

  Nadide Yılmaz

  05.11.2006 - 20:54

  TAM Bİ EYLEM ŞİİRİ
  YÜREĞİNİZE SAĞLIK HOCAM

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • arabesk

  02.02.2007 - 00:24

  Kitabım 'ARABESK KELİMELER'
  Arabesk deyince arabeskin sadece bir cüzü olan müzik tarafı akla geliyor. Arabesk sadece bir müzik türü değil bir kültür ve yaşam biçimidir. İnsanlar arabesk yaşamayı kendileri seçmezler. Koşulların zorlamasıyla oluşmuş bir yaşam biçimidir arabesk. Sistematiği oluşmamış bir hayat. Köklerden zoraki kopmuş, hedefe ulaşamamış, hüzünle gözyaşıyla kayıplarla yoğrulmuş bir hayat. Şehirde köy hayatı köyde şehir… Modernle köy arası bir dünya… Pop şarkıya arabesk saundlar ekleyecek kadar arabesk.

  Yıllarca yasak koyarak tüketebildiler mi arabesk müziği. Klasik müzik sevdalısı kaç genç üretebildi seçkinler. Arabesk müzik arabesk hayatın sinekleridir. Bataklık çile ve hüzündür. Müzik üzerinde baskı oluşturmak ve kınamak bir şeyi çözmedi çözmez. Ağlayana pop ya da klasik dayatmak insanla insanlıkla alay etmekten öte bir anlam ifade etmez.

  Elitler önce toplumun yaşam standardını düzeltmenin yolunu bulmalılar. Önce ağlayanların gözyaşlarını dindirmenin yolunu bulmalılar. İşte o zaman arabesk hayat da arabesk müzik de veda şarkıları söyleyecektir.

  Bu kitap bu topluma arabesk hayatı dayatan koşullara, onlarca yıldır ülkenin imkânlarını ahbap yaren arasında dolaştıranlara, yokluğa, yoksulluğa, kaybetmişliğe isyan şiirlerinden oluşuyor.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR