Maria Puder Antoloji.com

Hey dostum sana kötü bir haberim var. Polyanna öldü ve bir Deniz’e gömüldü.

https://deniz-ege35.wixsite.com/website
YİRMİ YEDİNCİ METRE

Bazı eğrilerin
Toprağa dikiliş ayininde
..

Devamını Oku
 • Naki Aydoğan
  Naki Aydoğan 11.02.2020 - 13:30

  Ben deniz değilim ama polyana benim içime gömüldü. İlk okulu altı senede; 1, 2, 3 öğretmen 3 okulla bitirdim. 4 ve 5 okutan öğretmenimiz, 4. sınıftayken bana polyana'nın kitabını okumak için verdi. Bende okudum tüm öğretmenlerini seven bir öğrenci olarak. Kız olsam neyse. Oğlan çocuğu olarak polyana ...

 • Maria Puder
  Maria Puder 18.12.2019 - 15:47

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi 05.12.2019 - 21:17

  Simirnam, sizlerin yanağından efemin, ellerinden öperim..

  Selam ve sevgilerimle

Toplam 35 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Fayton

  Ece Ayhan

  17.02.2020 - 16:54

  Evet Fikriye, yazdıktan sonra düzeltme yapılamıyor.Fark ettim ama düzeltme yapılıyorsa da ben nereden olduğunu bulamadım. Burada bir yanlışlık yapıldığı belli zaten, komik bir durum yok.

  Komik olan ortada :))

 • Fayton

  Ece Ayhan

  17.02.2020 - 10:10

  Latife Hanımın intiharından sonra faytonda ve evde olup bitenleri anlatamayacağına göre şiir tam yerinde BİTMİŞTİR.

  Bitmemiş şiirlerin, devam eden hikayeleri olur. Ece Ayhan hem zor anlaşılır hem de kolay kalbe iner. Sertliğin ve naifliğin arasında insanın ruh halini hazdan haza gezdiren bir şai ...

 • Cinayet...

  İsa Aralık

  23.10.2019 - 11:33

  Şeker portakalı

Toplam 48 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • tımarhane duvarı

  25.03.2020 - 09:13

  Hakkında konuşmak istemediklerimiz hakkında düşünmesek keşke.

 • serbest kürsü

  24.03.2020 - 10:34

  Kesra Bamedi;

  Mantar veya Vitiligo olabilir ama buradan öneri de bulunmak çok mantıksız. Bir dermatolog görse iyi olur.

 • serbest kürsü

  19.03.2020 - 11:06

  LÜTFEN OKUYUNUZ!

  Biz sağlıkçıların yıllardır kullandığımız medikal malzemelerle yeni yeni tanışmak zorunda olduğunuz bir sürece girdik. Maalesef oldukça bilinçsiz bir kullanma ile kendinizi daha çok risk altına alıyorsunuz. Öncelikle belirtmek isterim ki kullandığınız o sıradan maskeler sizi korumaz. Covit_19 mikrobu sıradan maskelerden rahatlıkla geçebilecek boyuttadır. Covit_19 mikrobunu küçük bir pin pon topu gibi düşünün ve kullandığınız maskelerin delikleri de dev bir buğday ambarının kapısı gibi olsun. Bir pin pon topunu nasıl atarsanız atın o kapıdan içeriye çok yüksek ihtimalle sokarsınız. Durum bu.

  N95 maske ve muadilleri ile tanıştınız. Sadece bunların hava yolu ile corona virüsünden korunma için geçerli maskeler olduğunu da öğrendiniz. Gidip en fahiş fiyatıyla (ki başka türlü bulmanız mümkün değil) Bir tane edindiniz. Bu maskeler çoğunlukla tek kullanımlıktır. Birkaç saat sonra sizi korumaktan çok enfekte etmeye başlar. Üzerine sıkacağınız dezenfektanı ağız ve burun yolu ile soluyacağınız için başta zehirlenme olmak üzere solunum yolu hastalıklarına yakalanmanız an meselesi olur.

  Bir maskenin tüm ailece kullanıldığını öğrendik. Bir hastam çok pahalı olduğu için evden kim dışarıya çıkarsa maskeyi onun kullandığını anlattı. Lütfen böyle şeyler yapmayın. Diş fırçanızı bir başkasına kullandırmanızdan bile daha tehlikeli bir şey yapıyorsunuz. Bu maskeleri birkaç kişi kullanırsa oldukça vahim sonuçlar yaşanır. İçinizden biri covit_19 veya başka bir enfeksiyona yakalanmışsa ve bundan haberi yoksa tüm aile bireylerini aynı an da hasta edecektir. Üzerine dezenfektan veya kolonya dökerek mikrobu öldüremezsiniz. Hadi öldü diyelim o maske ile o kimyasalı soluyarak ailece büyük bir tehlikeye kucak açmış olacaksınız.

  Bu maskeleri çamaşır makinesinde yıkayarak kullanmaya kalkmayın. Bunu yaparsanız ne kadar durularsanız durulayın üzerindeki kimyasaldan kurtulamayacağınız için yine ağzı ve burun yolu ile kendinizi kimyasala maruz bırakmış olursunuz. Hem maskeler dışarıdan hava girişini en aza indirgediği için kapalı bir alanda kendinizi rahatça zehirlemiş olursunuz. Lütfen yapmayın.

  Birbirinizin maskesini elinizle düzeltiyorsunuz, gelen hastalardan bunu görüyoruz. Parmaklarınızı yakınınızın maskesinin iç kısmına değirdiğiniz için o maskeyi artık kontamine ettiniz ve kullanılamaz duruma geçirdiniz. Özellikle o kıymet verdiğiniz ve korumaya çalıştığınız çocuklarınıza bunu yapıyorsunuz. Saatlerce dışarıda her şeye dokunup ellerinizi yıkamadan çocuklarınızın maskesine dokunuyorsunuz. Onların sağlığını tehdit ediyorsunuz. Lütfen bunu yapmayın.

  Şimdilik maske hakkında aklıma gelenler bunlar. Gördükçe ve aklıma geldikçe sizlerle bazı detayları paylaşmaya devam edeceğim. Ancak umarım bunu yapabilecek durumda olurum. Çünkü ateşli hastalığı olanlar, yurt dışından gelmiş veya yurt dışından gelen biri ile temas etmiş olanlar sağlık kurumlarına geldiklerinde bunu gizlemeye çalışıyorlar. Bunu neden yapıyorsunuz? Hasta iseniz veya hastalık riski taşıyorsanız hem kendinizi hem de çevrenizi tehdit ediyorsunuz. Sağlık çalışanlarından gizlediğiniz bu bilgiler ile toplumsal bir suç işliyorsunuz.

  Sağlık kurumlarını gerçekten ihtiyacınız yoksa gereksiz yere hem de böyle bir zamanda meşgul etmeyin. Hem kendi iyiliğiniz için de bunu yapmalısınız. Sağlık kurumuna geldiğiniz de muayene, kan verme, enjeksiyon veya pansuman yaptırmak gibi işlerinizi yapan sağlık görevlisinin yüzüne solumayın. Başınızı diğer tarafa çevirmeniz hem sizin hem de sağlık görevlisinin sağlığı açısından önemli bir detaydır. Sağlık çalışanına bir şey sormanız gerektiğinde burnunun dibine kadar girmenize gerek yok. Onlar sizi makul bir mesafeden gayet rahat duyabilirler. Lütfen sağlık çalışanlarının da birer insan olduğunu ve hastalıklardan en az sizin kadar korunma hakkı olduğunu unutmayınız. Sağlık görevlisine sürekli dokunarak birşeyler anlatmaya çalışmayın. Dokunmak zorunda değilsiniz. Küçük detaylar hayat kurtarabilir. Sağlık çalışanı eğer sizi hastaneye yönlendirirse veya sizin ve çevrenin güvenliği için ambulans çağırması gerekiyorsa onunla münakaşa etmeyin. Bu gerekli olmasa hiçbir sağlık çalışanı bunu yapmaz zaten. Bunu yapacağını duyduğunuzda sağlık kuruluşundan kaçmayın. Onlar sadece sizin ve toplumun güvenliği için bunu yapıyorlar. Eğer tedavi edilmezseniz covit_19 ile tek başınıza mücadele etmeniz mümkün olmayabilir.Öncelikle kendinizi ve ailenizi, sonra çevrenizi belki de ölümle tehdit ediyorsunuzdur. Bunu istemiyorsanız sağlık görevlisinin talimatlarına harfien uyunuz.

  Sevgilerimle…

Toplam 2259 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR