Mahmut Mücahit Özdemir Adlı Antoloji.com Üyes ...

 • Duygusuyla, kurgu ve konusunu anlatmaktaki maharetiyle, bir babaya ithaf edilecek en anlamlı,en duygulu şiir diyorum ben..Değerli babanızın ve onun nezdinde tüm babalarımızın ''Babalar Günü'' nü canı gönülden kutluyorum..Kalemine yüreğine sağlık Ayhan kardeşim..Hayırlı günler. Selam ve saygıarımla.. ...

 • Bir an.

  Beyzanur Ağören

  18.06.2020 - 22:35

  Sade, akıcı bir dille ve çok güzel benzetmelerle renklendirilmiş mükemmel bir anlatım becerisi vardı bu övgülere layık güzel şiirde..Emeğinizi kutluyorum Beyzanur hanım..


  Selamlar..saygılar..

 • Bir kuş olup uçup gitmeseydin bu diyardan
  Belki Yemyeşil bir orman olurdum
  Çiçekler solup gitmezdi
  Bulutlar mutluluktan ağlardı.............// En küçük hecesinde bile duygusunu derinden hissettiren, adeta yaşanırcasına kaleme alınmış intabası uyandıran, güzel bir emeğin karşılığı oldukca etkiley ...

 • Okurken ister istemez o yılları göz önünde canladırıp yeniden yaşattıracak kadar gerçekci bir anlatım,akıcı bir uslup ve tertemiz sade bir dil..İçim burkulsa da keyifle okudum güzel şiirinizi..Emeğinizi gönülden kutluyorum değerli Üstadım..Selam ve saygılarımla..

 • ….Oysa benim naçizane fikrimce ömrümüz gidenlerin ardından ağlamakla geçiyor Sayın Önder Karaçay Üstadım..Her şiiriniz gibi yine okurken düşündüren,derinliği dipsiz uçurumlar gibi olan övgülere şayan çok anlamlı bir şiir..Emeğinizi gönülden kutluyorum..

  Selamlar..saygılar..

 • Afili Hüzün

  Canan Akpınar

  06.06.2020 - 10:06

  Öyle afilli yaktım ki canımı bugün
  Dudaklarımın kenarından sızan alevle
  Aynanın karşısına geçip
  Gözlerimde yanan ormanları seyrettim
  Yağmursuzdu gün...………………………// Bir insanın kendi acısını ''kendim ettim kendim buldum'' dercesine kabullenip, kaderine razı gelebilmesi;bence o insanın ne derece k ...

 • Bence de bestesi içinde hazır,şarkı tadındaki melodisiyle övgülere şayan çok güzel bir şiir..Yolu açık olsun inşallah..Emeğinizi kutluyorum Güner hanım..

  Selamlar..saygılar..

 • ikindi güneşi
  düşürürken bir kalem boyu gölgeyi ak kağıda henüz
  hayalime
  yuvasız bir kuş kanadı gibi
  dokunmamıştı ay yüzün
  ve çook uzaktı
  sarmamıştı dört yanımı hüzün.....// Aşka hasrete dair okunması oldukça etkileyici,her yönüyle övgülere şayan, gerek duygusuyla, gerekse anlatımında kulla ...

 • Maktulü Ben Katili Sen
  Gittin
  .
  Yüreğim kaybetti melodisini
  Ritimsiz artık şarkılarım
  Gitar yetim,saz öksüz
  Siyah giydi düşlerim
  Ruhumda bayraklar yarı
  Matem yeri kalbim
  Maktulü ben
  Katili sen...…………….// Değerli Ozanımın hece şiirilerinden geri kalmayacak tadta,duygusu,kurgu ve akıcılığıy ...

 • Güne gelen, layık olduğu yeri fazlasıyla hak ettiğine inandığım,konuya olan hakimiyeti,duygu ve akıcılığıyla severek okuduğum bir şiir oldu..Emeğinize yüreğinize sağlık Serpil hanım..Nice başarılara..

  Selam ve saygılarımla

 • Adım insan benim aciz garibim
  Cüz-i iradem var ona sahibim
  Mutluluktan yana yoksa nasibim
  Yüzümü güldürmek, sana mı kaldı...…………..// Her dörtlüğünde konuya ap ayrı bir bakış açısıyla değerlendirip açıklık getiren,manevi duygu sarmalında kaleme alınmış ounması oldukça etkileyici güzel bir şiir..E ...

 • Konmaz oldu gayri bülbül gülüme
  Tükendi lügat ta sözcük kelime
  Vuslat özlemiyle her gün ölüme
  Koşuyorum işte gel gör halimi...…………// Mana bütünlüğü ile bir birini büyülü ahenk içinde tamamlayarak akıp giden,kurgu,uslup ve kulağa çok hoş gelen melodisiyle övgülere şayan sıra dışı güzellikte bir h ...

 • Hayret Lazım

  Derviş Akçay

  04.06.2020 - 08:24

  Her dizesinde derinliği olan çok büyük manalar yüklenmiş..Gıptayla severek okuduğum, övgülere layık bir şiir..Emeğinizi canı gönülden kutluyorum Derviş bey Üstadım..

  Selamlar..saygılar..

  Hoşça kalın

 • Duygusuyla,konuya olan hakimiyetiyle,sade dili ve akıcılığıyla kelimelerle anlatamıyacağım kadar mükemmel,her yönüyle övgülere layık sıra dışı güzellikte bir şiir okudum ehli kaleminizden Nebile hanım..Emeğinizi canı gönülden kutluyorum..

  Selamlar..saygılar..

 • Ben de kayboldum gittim kendi içimde.Sanki her dizede kendimden birşeyler bulmuşçasına da cesaretlenip şiirin daha da derinliklerine uzanmak istedim ama nefesim yetmedi..! OLdukca etkili, derinliği olan içi dop dolu güzel bir şiirdi..Kutluyorum değerli şairimi..


  Selamlar..saygılar..

 • Dostca,oldukca candan, sıp sıcak masumane bir şiir..Çok beğendim..Yürekten kutluyorum sizi Hülya hanım..Nicelerine inşallah..


  Selamlar..saygılar..

 • Gerçekten büyük emek sarf edilmesi gereken bir çalışma..Sizi yürekten kutluyorum..

  Selamlar..saygılar..

 • Emeğine,kalemine sağlık değerli dost.Severek okuduğum güzel şiirdi..Saygılar

 • Güzel şiirinizi severek okudum..
  Emeğinize yüreğinize sağlık..

  Selamlar..saygılar..

 • Şiirin başlığını daha henüz göz ucuyla süzerken, içimde bir irkilme, gayri ihtiyari bir ürperti hissediverdim. Heleki nerdeyse gözle görülebilcek o kap kara kasvet bulutların şiirin dizelerine öbek öbek çökmüş olması, aslında çok şeyleri anlatıyordu.!
  Bu sefer galiba şiirde ki istikameti, pusulaya ...

 • Kirpik

  Osman Akçay

  30.05.2020 - 10:32

  Kirpikleri severdim ama..
  Bu güzel şiiri okuyunca daha çok seveceğimden eminim..

  Güzeldi şiiriniz..Tebrikler Osman kardeşim değerli Üstadım..


  Selamlar..

 • Paslı Kilit

  Önder Karaçay

  29.05.2020 - 14:59

  Duygusuyla, hüzünüyle, düşünce derinliğiyle ve sıra dışı konusuna olan hakimiyetiyle övgülere şayan çok güzel bir şiir..Emeğinizi canı gönülden kutluyorum üstadım..


  Selam ve saygılarımla

 • Fotoğraflarda kaybolan anılar gibi,tozlu albüm sayfalarında sararıp solsalarda;bazen içimizi burkum hüznlere gark etselerde,yine de anıları tazelemek için insan, iki derede bir arada kalsa da yine de vaz geçilmezimizdir diye düşünüyorum..Kısa ama oldukça etkileyici, özlü şiirdi..Yürekten kutluyorum ...

 • Spil Dağı

  Derviş Akçay

  29.05.2020 - 14:26

  Değerli Şair; çok anlamlı,çok duygulu ve ahenkli bir dille,konusuna da baştan sona hakimiyetini elden bırakmıyarak ,imge ve betimlemelerle süsleyerek ne güzel anlatmış..Emeğine yüreğine sağlık Derviş üstadım..

  Selam ve saygılarımla

Toplam 3418 mesaj bulundu