Ayşenur Yazıcı Antoloji.com

Yüreğinden öpülecek insanların sessizce ama gururla hep aramızda yaşadıklarına inanan, bunların kozalarının, diğerlerinden şeffaf olduğunu bilen, bu 'insan'ların incitmekten sakındıklarını ve sakındıkça çok çabuk incitildiklerini gören, çok parası olmanın 'zenginlik' demek olmadığına kesinlikle inanan bir kurbağa prensesim işte.............................................Öldüğümde arkamda bırakmak istediklerim var: Kimseye haksızlık yapmamış olmak, Tükettiğim kadar ürettiğim bir şeyler bırakmak, Sorumluluk ve hak bilen dürüst bir evlat yetiştirmek, Aldığım paranın helal olması ve haketmiş olmak, evrende yaşayan herkesin rengi ve dininden önce ne kadar vicdanlı olduğunu görmek,Umudun her daim yaşam sevinci için var olması gerektiğine inandırdığım yüzlerce dost, Ve 'aşk yok' diyenlere 'aşk var' diyen en az bir şiir.......Ve...Beni Ayşenur Yazıcı olarak değil, çamaşır asarken saçı başı dağılmış,eşofmanıyla balkonda olan AYŞE olarak, kendi yaptığım salçanın tadını yemeğine koyan Ayşe olarak, yaradanın verdiği ışığı görüp de sevilen Ayşe olarak sevebilecek bir aşk...Dilerim..Niyaz ederim.not:Hoşgörülü olmaya çalışarak yaşadığımı ima etmem,bazılarının gelip bana hakaret edip,onları görmezden gelmemi gerektirmez.Kızmamam gerektiğini şart koyamaz.Ben de insanım! Kalkıp lütfen bana 'ama senin tanıtım yazın böyle diyor' derseniz ilkel insan sınırlarınızı siz zorlamış olursunuz....Saygılarla.
..

Devamını Oku

Toplam 76 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Adım gül,soyadım 'sol' benim

  Ayşenur Yazıcı

  15.08.2018 - 22:43

  Günün şiiri seçildiğini bir arkadaşım haber etti,gelip baktım.46 Yaşımın üzerinden bir 14 yıl daha geçti.Hala başım yere bakar dalım göğe. Benim düşündüğüm; sayın Cihat Şahin beyefendinin şaşırtıcı yorumuna nasıl onu kırmadan cevap yazabileceğim...
  Cihat bey, buradaki "sol" solmak eyleminin "sol"u ...

 • Niçin Gitmez Yıldızdağı Dumanın

  Pir Sultan Abdal

  08.11.2016 - 19:39

  Bu şiiri 17 yaşımdayken bestelemiş ve Kuşadası beste yarışmasına katılmıştım.Tabii amatör biri olarak kazanmadım bir şey ama yıllarce Erzurum radyosunda bu bestem program giriş müziği olarak kullanılmıştı. O da bir mutluluk.Ozan çok kıymetli.Tüm gönüllere ve kulaklar bu sözler nakşolmalı.

 • Dön Muazzez

  Mehmet Tekeci

  15.11.2014 - 03:20

  Çok naziksiniz. Çok teşekkür ederim ...

Toplam 725 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • Can Atilla

  31.07.2010 - 20:00

  İnsan ruhunu yıkayan mavi bir su gibi müzik yapan dahidir benim için...Fazıl Say gibi...Onlar farklı doğmuşlardır, yetenek dışında da bir garip ruh anteni içeren sanatçılardır. Can Atilla'nın Mevlana'dan Çağrı albümüyle depresyon ilacı almadan medeniyetin bizi örselediği bu yaşama devam edebilecek enerjiyi alabilirsiniz...
  resmi sitesi www.canatilla.com olmasına rağmen www.canatilla.net'den de müzik ve etkinliklerine ulaşabilirsiniz...
  Adı ve soyadının tüm özelliklerini Türk ruhundaki ve Istanbul aşkındaki notalarla müziğe dökebilen ENDER insanlardandır.
  Altın Çağ albümünün sitedeki tanıtım ses kaydını bir dinleyin, Hollywood film müziklerinden binlerce kat mükemmel bir şarkı dinleyeceksiniz..
  İyiki var.O bir Altın Çağ adamı...

 • andrea bocelli

  21.12.2009 - 01:23

  'O mare Tu' adlı şarkısını dinleyince evrendeki tüm aşkların anlamı sızıyor insanın kalbine. Oysa şarkının tek kelimesini bile anlamıyorsunuz...Gerçek sanatçılardan biri. Futbol oynarken 12 yaşında gözlerini kaybetmiş. Resmi sitesinde çocukluk resimleri de var. Çok tatlı, koca gözlü bir çocukmuş...'Con te partiro' şarkısını da bence domingo'dan filan çok daha iyi yorumluyor. Sahnede gözlerini kımıldatarak ve gülümseyerek şarkı söyler hep... Bence yunan mitolojisinden bir tanrı gibi duruyor. Temiz ve hassas bir ruhu var. Şımarık da değil.

 • emre kalcı

  12.12.2009 - 23:46

  Emre Kalcı'nın şimdi de 'Alçı' adlı kitabını bir nefeste okudum, sindirerek baştan tekrar okuyorum...Özdemir Asaf'tan aldığım o enteresan benzetmeler ve kelimelerle saraylar kurup yıkma tadını bu yazarla bir daha keşfettim. Son on yılda okuduğum en İYİ kitaplardan birini okudum. Gerçekten şiirle ve edebiyatın acı masalsı yanıyla ilgilenen herkesin MUTLAKA okuması gereken bir yazar. Kullandığı her satıra hakkını veren biri...
  'Anneee,bu ağacı yaksam ateş böcekleri susar mı' cümlesinde ağlıyordum..Muhteşem finalleri var. Ve 'sadakatle ihanet' edenler kurgusu da ciddi bir feslefe ardından çıkan tokat gibi yorumlarından biri..Sadece biri..Eğer şiir yazıyorsanız, 'ben şiir yazıyorum' demeden önce Emre Kalcı'yı lütfen bir okuyun. Muhtemelen susacaksınız...Uzun süre.

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR