Kaşif Kani Ertürk Antoloji.com

ÖZ GEÇMİŞİ : Akdağmadeni doğumlu olan Kaşif Kani ERTÜRK öğrenimini 2. sınıfa kadar Küçük Çalağıl Köyünde okuduktan sonra ilkokulu ve Ortaokulu ailece yerleştikleri Sarıkaya da ,bitirdi. Liseyi Yozgat Lisesinde, yüksek okulu Kayseri de tamamlayarak, Hatay –Samandağ a öğretmen olarak atandı. Aynı zamanda Ankara Eğitim Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler (E.P.H. ) Bölümü son sınıftayken siyasi nedenler yüzünden öğrenimini bırakarak Kars- Sarıkamış ta topçu asteğmen olarak vatani görevini tamamladı, asker dönüşü İstanbul a öğretmen olarak atandıysa da o günün koşullarında tekrar ayrılarak, içinde ticarette bulunan(resim ve fotoğrafçılık)sanata yöneldi. 12 Eylülden sonra suların durulmasıyla tekrar eğitim camiasına girdi. Sivas, Amasya ve Nevşehir de idarecilikler yaptı.1995-96 yıllarında Şehit Metin Aslan İ.Ö Okul müdürlüğüne atanan ERTÜRK 2000-2002 yıllarında Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü yaptı.
Şair kişiliğinden kaynaklanan “İnsan sevdiği ve sevildiği kadarıyla insandır” felsefesini ilke edinen, Pamuk Pınar ERTÜRK,ün eşi, Çağla Gül ve Çağrıcan Sami,nin babası olan Kaşif Kani ERTÜRK 2010 yılı Eylül ayına kadar Şehit Metin Aslan İlköğretim Okulunda Müdürlük görevini sürdürdükten sonra 08/09/2010 tarihinde zorunlu yer değiştirme ile Kadılı Cumhuriyet ilköğretim Kurumunda Müdür olarak göreve başlamıştır.
2010 da SARIKAYA ŞAİR VE YAZARLAR DERNEĞ İnin kurucu üyesi olup halen başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir 1987 li yıllardan beri çeşitli edebi dergi ,yerel ve ulusal gazetelerde şiirleri yayımlanan şair, ANTOLOJİ, EDEBİYAT DEFTERİ COM,ve EDEBİ KALEMLER , ALTIN KALEMLER ŞİİR-SU gibi çeşitli kültür, edebi ve sosyal paylaşım sitelerinin de üyesidir. ayrıca şairin şiirlerine İnternet aracılığıyla ve 0505 252 3377 telden kolayca ulaşmak mümkündür..
ESERLERİ; Hava sensizlik Kadar Soğuk(yayımlandı), Yüreğimde Yük Mazimde Suç Gibisin( çıktı) Dar Ağaçları Yargısız İnfazlara Kurulu (çıktı) Hayal Etsem Karlar Yağar Düşüme (hazır beklemede) Hasret Olup Yüreğime Yağarsın (hazır) Kendi Karanlığımızın Aydınlığı (anı ve mektuplar)


..

Devamını Oku
 • Sinan Karakaş
  Sinan Karakaş 07.07.2010 - 14:35

  Değerli arkadaşım bu gün sizin doğum gününüz, iyi ki doğmuşsunuz, iyi ki sevenleriniz olmuş ve siz varlığınızla sevenlerinizi mutlu kılmışsınız, Saygı ve Selamlarımla

  Doğum Günü

  (D) oğduğunda bilmezdin dünyada misafirsin
  (O) ysa nadir bulunan değerli bir safirsin
  (G) eçmiş günlere gör ...

 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu 07.07.2010 - 01:37

  Doğum gününüzü candan kutlar nice sağlıklı mutlu uzun yıllar dilerim iyiki doğdunuz iyiki varsınız Sevgilerimle :)

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Özledim

  Sinan Karakaş

  13.08.2010 - 15:55


  Diyarbekiri özledim,
  Tarihiyle geçmişiyle,
  El açtım niyaz eyledim,
  Korusun Allahım diye.

  üstadım merhabalar;
  öncelikle doğum günü kutlama nezaketiniz için çok teşekkür ederim..bağışlayın sık sık ziyaret edenlerden değilim..iş gereği arda bir uğruyorum..dolayısıyla yazınızdan da bu gü ...

 • ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Kuduz Belirtisi! ! ! ! ! ...

  Cemile Karabulut

  06.05.2010 - 13:22


  En iyi bildiğim şey ağlamak
  Onu da yapmaya korkuyorum
  ZATEN ŞİİR BAŞLIKLARI BİLE TARZ VE İÇERİKTEKİ FARKI ORTAYA KOYUYOR..ANLAMLIYDI..YÜREĞİNİZ VEDE KALEMİNİZ DERT GÖRMESİN..

 • Masum Düşlerim

  Yaren Yazıcı

  06.05.2010 - 12:41


  Artık yüzümü dönüyorum hayallerime
  Çocuk masumluğunda kaldı tertemiz sandığım dünya
  Şimdi ise serseri gönlüme yenik düştü bir bir sevinçlerim
  ÇOK ÇOK GÜZELDİ VEDE BİR O KADAR ANLAMLI..YÜREĞİNİZ VEDE KALEMİNİZ DERT GÖRMESİN..

Toplam 19 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR