Jale Keskinkılıç Antoloji.com

1960 Adana doğumluyum , aslında Adana ‘nın sisli kasabası Kozan da doğmuşum . Dört yaşına kadar orda kalmışız . Dört kız , üç erkek çocuğun ikincisiyim babam yarıya tuttuğu bahçeleri işletirdi , bizde yardım ederdik . Sonra bakkal dükkanı açtı , ona da yardım eder bir yandan da okurduk . Lise mezunuyum . İki yıl bir fabrikada işçilik hayatım oldu . On dört yıl bir eczanede kasiyer olarak çalıştım .
On iki yaşından beri insanları doğal tepkileriyle ayrıntıları görmeye çalışarak inceledim ve sürekli yazdım . Bir gün çok kötü giyimli benzi solmuş bir insanı gösterdi tanıdığım yazdığımı bildiği için “ bak “dedi “ bu şair “ o şair beyefendinin adını hiç öğrenmedim fakat önce hayatımı garantiye alıp sonra yayınlatma kararımın doğru olduğuna inandım , emekliyim .
Elli yıllık yaşantımda öğrendiğim ve şaşırdığım insanın direnci oldu , onu da bir yazımda : “ Hiçbir hayal ürünü kanıksanmış gerçekten abartılı değildir . “ diye belirttim .
Şu anda sizin ilgilendiğiniz şeyin yaşam hikayemden çok yazdıklarım olduğunu sanıyorum . Kendim gibi yazıyorum , kendim gibi yaşıyorum , hiç evlenmedim , çok şey yaşamadım belki ama çok şey gördüm . Bu kitabım bir hayat hikayesi değildir belki yaşadığım bazı şeylerin yansımaları olabilir . Son olarak diyorum ki bu yazdıklarım bir kaynaktan içilen bir avuç su kadardır.

JALE KESKİNKILIÇ

..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 20.04.2020 - 08:11

  Başarılarınızın devamını diliyorum

 • Cevat Çeştepe
  Cevat Çeştepe 30.12.2016 - 15:49

  2017 YILI., SİZE., HEPİMİZE., ÜLKEMİZE VE TÜM İNSANLIĞA AYDINLIK GÜNLERDE GÜZELLİKLER GÖSTERSİN..., GÜZELLİKLER YAŞATSIN...
  Saygı ve sevgimle...

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 30.12.2015 - 12:08

  YENİ YIL MESAJI…

  Ne garip bir ilişkidir insanın zaman denen “adı var kendi yokla” ilişkisi…
  Tek tek kişiler olarak biz zamana hep borçlu, zaman bizden hep alacaklı!

  Sözde onun içine doğduk, şerh düşüldü herhangi bir kesitine, kişisel tarihimiz “D. Tarihi” diye başladı…
  O andan itibaren “vad ...

Toplam 24 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 702 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR