İsmet Murat Müçtehit Antoloji.com

24.10.1966 tarihinde Erzurumun tekman ilçesinde dünyaya geldim babamın memur olması dolayısıyla ilkokul.ortaokul ve liseyi çeşitli ilçelerde okudum askerliği bitirdikten sonra 2 yıllık kadastro kursundan mezun olduktan sonra harita teknisyeni olarak kamu sektöründe memur olarak çalışmaya başladım

Şiirle ilk tanışmam, 1984 yılına rastlar. Yâni, on yaşlarımda falan Erzurum’un Oltu ilçesinde başladı. Bir rüya gömüş ve uyandığımda dudaklarımdan

SONRA

"Ne ekmek isterim ne bir bardak su
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 25.10.2023 - 00:12

  Şair arkadaşımız Sn. İsmet Murat
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **
  * Antoloji Yetkili Şairleri ve Evrensel Sanatçılar * grupları

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 24.10.2023 - 02:34

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 24.10.2022 - 21:34

  Gruplar arkadaşımız Sn. İsmet Murat
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 18 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • serbest kürsü

  14.02.2019 - 22:08

  İSTİYORUM

  Hayatım boyunca tüm insanlık adına istediğim bir tek şey var ağlamak, hem öyle ağlamak ki ağlatılmadan ağlamak, göz pınarlarım kuruyuncacaya kadar, Hazreti Yakup a.s. gibi gözlerim kör oluncaya kadar ağlamak. Şimdi bana soracaksınız niçin ağlamayı bu kadar çok arzuluyorsun, gülüp, eğlenmek var iken. Cevaben derim gülmek ve eğlenmek hissiz ve ruhsuz insanların, ağlayıp gözyaşı dökmek ise ince ruhlu insanların işidir. O yüzden ağlamayı çok istedim defalarca denememe rağmen gözlerimden bir damla yaş dökemedim.
  Nefsimin sesini dinledim oda ağlamama gözyaşı dökmeme engel oluyor ağlamamı istemiyordu. Anladım ki Cenabı Hakk kalbimden merhameti silmiş, merhametin silinmesi kalbinin katılaşmasına, taş kesilmesine sebebiyet vermiş beni hissiz ve ruhsuz bir adama dönüştürmüştü.
  Kalbimi bu haletten kurtarmanın bir tek çaresi vardı benin için, oda ağlamak çünkü biliyordum ağlamasını bilebilsem gözümden bir damla yaş akıta bilsem kalbimim katılığından kurtulacak, ince ruhlu bir insan suretine bürünecek insandan bir insan olacaktım, onun için ağlamayı bu kadar çok istiyorum.
  Ayrıca ağlamayı istemem Efendiler efendisinin“Göz yaşı dökünüz zira cehennem ateşini ancak gözyaşı söndürür buyurmasıdır” işte ben de Mü’min olan ancak işledikleri günahlardan dolayı insanların cehennemde yanmamaları için cehennem ateşinin söndürülmesi, yeryüzünde olan zülümatın sona ermesi, yapılan haksızlığın ortadan kaldırılması, insanlığının yeniden canlandırılması Sebebiyledir.
  Evet, kardeşlerim insanlık adına cenabı Hakk’ın bana gözyaşı nasip etmesi için sizin dualarınızı bekliyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

  İsmet MURAT

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR