Özkan Karaca Antoloji.com

1977 Malatya doğumlu. Ulusal bir televizyonda aktüel kameramanlığı yapmış, çeşitli prodüksiyon yapımlarında reji yardımcısı ve kameraman olarak bulunarak setlerin tozunu yutmuştur. Sinema diline vakıf olarak, kamera plan ve acı tekniğini kavrayarak hikaye tasvirini birleştirmesi ile televizyon, sinema ve çizgi film senaryoları da kaleme almaktadır. Şiir, deneme, makaleleri çeşitli dergi ve gazeteler de yayınlanmaktadır.

2007 yılında Var Oluşa İki Kanat soluğanı ile “İki Kanat Yayınları”nı kurmuştur. Tarihsel duygu ve günümüzün yaşamsal kodlarını açarak ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmaya yönelik çeşitli belgesel filmleri üretirken, bir yandan da kaliteli bir teknik alt yapı oluşturmaya başlayan: Atlantik Medya ve Prodüksiyon şirketinde devam eden; belgesel dizi-televizyon filmlerine yapımcı ve yönetmen olarak faaliyetini sürdürmektedir.

İLESAM, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), Edebiyatçılar Derneği ve İzollu Vakfı üyesidir. Aynalar (İki Kanat Yayınları, İstanbul, Haziran 2007) isimli eseri yayınlanmıştır.

..

Devamını Oku
 • Sasha Achille
  Sasha Achille 31.05.2020 - 10:00

  İyi günler, profilinizi gördüm benim adım Bayan Sasha, lütfen bana e-posta ile ulaşın ( sashaachille@gmail.com )
  çünkü senin için iyi bir teklifim var. daha fazla bilgi için bana e-posta gönderin Mrs.Sasha.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Muhammed Tarık Ablak

  10.08.2007 - 09:39

  Muhammet Tarık
  Duygularının penceresine bakan yürek kıvılcımları ile; düşüncelerini yaslayan ve iradesininin samimi beyanını saklayan ruhu geniş olan genç bir yetenektir. İstikbal vaat eden, topluma güzellikler seren ve gittikçe yeşeren benimde çok sevdiğim ve taktir ettiğim müşfik, mümtaz kişilikl ...

 • A 'hı B irgün D öner

  Mustafa Özhan

  16.01.2007 - 14:47

  Zalim çehreler dünya nın yüreğini titreterek ve insanlığın izzetini ayaklar altına alarak kan ve gözyaşı döktürüyorlar. Duyarlılığınla şiirin sesinde duygularımızı akıttın.

 • Mustafa Özhan

  14.01.2007 - 17:40

  Edebiyat konusunda, şiirin dokusunda, gül kokusunda gönlünü besle. Geleceğin serhatine kaleminle seslen. Senden; her vakittin dişlerinde, her akitin izlerinde duygularının sayfasını karalamanı istiyorum. Gönül genişliği, kültürel zenginliğin birikimi kalemlerdir. Kalemin sivri, yüreğin daima aktif v ...

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR