Hilal Güneş Adlı Antoloji.com Üyesinin Hakkın ...

 • Mustafa Yavaş

  02.08.2007 - 00:12

  İYİKİ VARSIN

  Kocaman bir karışıklığın içine düştüğümde, Doğrulardan da, yanlışlardan da vazgeçtiğimde... Durduğumda, bir yere gitmediğimde Ya da arkama dönüp bakmadığımda, son sürat uzaklaştığımda... Dört yanıma yüksek duvarlar örüp, Ayaklarıma kalın zincirler bağladığımda, Ya da duvarlarımı yıkıp boşluğa ağladığımda, Soracak sorum, aradığım cevap varken, Kımıldayacak gücüm olmadığında.. Öylece kalakaldığımda yani. Öylece... Kalakaldığımda.. Körfez'den esen rüzgâra yüzümü vermek, Marmara'yı uçurmak, billur yapıp savurmak ve Mutlaka serinlemek gibidir bir dostla konuşmak.
  Bu ne büyük bir nimettir... Hani bir 'geç”inize bakar, yanınızda olmak için. Belki konuşmak, belki saatlerce susmak için. ' Var'dır. Bilirsiniz. ' iki eli kızıl kanda olsa' çıkıp gelecektir, eminsinizdir. Bunu bildiğinizden hayat üstünüze, üstünüze geldiğinde, Kirpi gibi dikenlerini çıkarmak, kaplumbağa gibi kabuğuna çekilmek, Ya da derin su balıkları gibi en derinlerde bir kaya dibine gizlenmek yerine; Dosta sığınır insan. O yüzden 'iyi ki varsın' dendiğinde, dudaklar değil, yürektir konuşan

 • Saklı-düşler

  24.06.2007 - 16:29

  PAPATYA TARLASI


  Bir papatya tarlası düşün.İlk bahar ayıve sen onun yanından geçen yolda yürüyorsun.Ve o papatya tarlasında bir papatya dikkatini çeker.Binlercesinden birisidir.ama sen onun yanına gidersin.Onda seni çeken bişeyler vardır.Opapatyayı olduğu yerden koparırsın.Sadece senin olsun istersin.sadece senin......Öleceğini düşünmeden ve gidersin o tarladan.İçindeki şiddetin durduramadığı bir bencillik ama bir o kadar güzel ve hapsediciTUTKU bu olsa gerek.
  Yine o tarlanın kenarındaki yolda yürüyorsun yine milyonlarcası arasında bir papatya seni çeker.Yaklaşırsın yanına gözlerin başkasını görmez olur o an.onun için her şeyi yapmak istersin bir an, dokunmak istersin dokunamazsın orada onunla ölmek istersin.Ama birden hafif bir rüzgar eser başka bir çiçek kokusu getirir burnuna.Dayanamazsın onun kokusuna.Unutturur her şeyi bir andao kokunun geldiği yöne gidersin.Diğer papatya orada kalmıştır.Yüreğinin bir kenarında.Paylaşılmamıştır bir çok şey.Unutulmaz belki ama onada geri dönülmez AŞK bu olsa gerek.
  Yine oy yoldasın. Papatya tarlasının yanından geçen..... Ve yine bir papatya milyonlarcasının içinden seni çeker..Gidersin yanına.Orada kalakalırsın...O HİÇ ÖLMESİN DİYE HERŞEYİ YAPARSIN.bÜTÜN GÜCÜNLE ONUN YANINDA OLMAK İSTERSİN.oradan seni koparacak bir güç olmadığına inanırsın.ve orada onunla ölene kadar birlikte kalırsın SEVGİ bu olsa gerek! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • Ahmet Taş

  24.10.2006 - 15:39

  benimde bilgim yok hilal hakında.ama insan insandır.duygusu ile düşüncesi ile üzüntüsü,acsı ve mutluluğu ile insan bir candır.ve bir can bir dünyadır.saygılar

 • Mustafa Küçük

  09.03.2006 - 22:13

  NE DİYELİM BİLGİMİZ YOKKİ....KENDİSİNİ BİR TANITSA.......

Toplam 4 mesaj bulundu