Şafak İskender Furkan Şaraygillerim Antoloji.com

YABANCI DİLLE EĞİTİM ALDATMACASI

Size yabancı dille eğitimin nedenini kısaca söyleyeyim. Daha geniş bilgi için Oktay SİNANOĞLU’nun ‘By By Türkçe’ isimli kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Sömürge devletlerinin en etkili araçlarından biri de dildir. Onların amaçları eğitime kendi dillerini girdirebilmektir.(İngiliz’se İngilizce, Fransız’sa Fransızca) . Çünkü, eğitime giren bir şey kısa sürede topluma yayılır. Eğer bunu başarabilirlerse kısa sürede o millet kendi dilini ve kendi kültürünü unutup sömürgeye hazır hale gelir.

Bu uğurda söylenilen yalanlar ise; bilim dili, dünya küreselleşiyor gibi şeylerdir. Bunları İngilizce yada Fransızca için söylüyorlar. Kim sömürgeye hazırlanıyorsa o ülkenin dili için söylüyorlar.
..

Devamını Oku
 • Limonî Erz
  Limonî Erz 01.06.2009 - 13:40

  Yoksun, kolay mı vazgeçecektin savaşmaktan?


  O kadar kolay olmamalı/ydı....

 • Şafak İskender Furkan Şaraygillerim
  Şafak İskender Furkan Şaraygillerim 24.12.2007 - 01:59

  Haklısın, ikiyüzlülüğün sınırı yok. Müslümanım deyip Müslümanlıkla alakası olmayan şeyleri yapan çok insan var tabi. Bu da onların sorunu. Sadece inandım demekle iş bitmiyor.

 • Şafak İskender Furkan Şaraygillerim
  Şafak İskender Furkan Şaraygillerim 22.12.2007 - 16:08

  SAYIN ANTOLOJİ YETKİLİLERİ YİNE NEDEN FETHULLAH GÜLEN KISMINA YAZDIĞIM YAZIYI PASİFLEDİNİZ? OYSAKİ BEN O YAZIYI BANA CEVAP YAZAN BİR ARKADAŞA YAZMIŞTIM. MADEM ONU PASİFLEMEDİNİZ DE BENİMKİNİ NEDEN PASİFLİYORSUNUZ?

  İLK BAŞTA NEDİR BÖLÜMÜNÜN FETHULLAH GÜLEN KISMINA ŞU YAZIYI YAZMIŞTIM:

  Madem Fe ...

Toplam 93 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • karabağdaki ermeni zulmü

  19.06.2008 - 16:07

  Ermeni soykırımı diyen batının görmediği (görmek istemediği) zulüm. AB müzakerelerini sürdürürken hemen hemen hiç kimse de batılılara bu konuyu sormuyor.
  Batı bizim dostumuz değil onu biliyoruz da maalesef biz de bu konuda pek hassas değiliz. Asıl önemli olan bence budur. 2006 yılında açılan bu terime 2 yılda sadece 7 yorum yapılmış.

 • amerika

  09.03.2008 - 03:01

  Oktay Sinanoğlu, ABD ve İngiltere'yi anlatmış. İzlemenizi tavsiye ederim.
  (? ile v arasındaki boşluğu kapatın.)

 • Büyük Ortadoğu Projesi (bop)

  09.03.2008 - 02:43

  BOP hakkında ibret verici bir vidyo. Birileri de BOP Eş Başkanıyım diye övünüyor öte yandan. Müslüman kardeşlerim, bu vidyoyu sonuna kadar izleyin de yöneticilerimiz hakkında yorumu siz yapın.
  (? İle v arasındaki boşluğu kapatın.)

Toplam 57 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR