Gökay Yaşar Üzümcü Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

Felsefelerini parça parça veya bir alan hakkında tümden değiştirebilen bir filologum. Gelişime açık ve geçmişiyle barışık bir birey olarak gerçeği arayışımda; evrensel, tarafsız, özgür, pozitif ve iyi kalmayı sürdürmeye çalışıyorum. Dilbilim, Edebiyat, Psikoloji, Siyaset, Yazılımcılık, Felsefe ve diğer disiplinlerde gelişimimi devam ettiriyorum.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 03.12.2022 - 21:47

  Şair arkadaşımız Sn. Gökay Yaşar Üzümcü
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  * Antoloji Yetkili Şairleri * Grubu

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 01.05.2022 - 10:01

  Gündemi ve "insanı" meşgul eden tüm kirliliğe, nefret ve ayrıştırma diline rağmen, "ağız tadıyla" iyi bayramlar dilerim...

  Saygı, sevgi ve muhabbetle...

  Mustafa Bay

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 03.12.2021 - 23:01

  Arkadaş Grubumdan Gökay Bey
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 52 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • aşk

  02.02.2021 - 16:38

  Aşk: İnsanın genetiğine, binlerce yıl türünün devamlılığı ve ölümsüzlüğü arayışı nedeniyle işlenmiş olan yapay bir üreme mekanizmasıdır. Biyohafızamız içinde bulunduğumuz çevreden bağımsız olarak büyüsek de bu mekanizmayı bu yüzden devam ettirebilmektedir. Bu yapay mekanizma sevginin bir üst türüdür. Buna romantik bir eğilim diyebiliriz. Bunu sevgiye geçiş süreci olarak görmek varlığını yok saymak değildir. Yalnızca mantığı herkesce tarafından baskıladığı bilinen bu sürecin herkes için farklı gerçekleşmesinin nedeni aslında Aşkın tarifini değiştiren asıl şeydir. Böylece bu süreci etkileyen etkenlere bakılmalıdır. Çevresel (aile dahil) baskı, estetik (ahlak ve güzellik) anlayışı, tecrübe (yaş ve yaşanmışlık) farkı ve hormonal düzeyler... Sevgi tarafından henüz regüle edilmemiş Aşk; tehlikeli ve arayıştır ayırca, tehlikeli bir arayıştır.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR