Mustafa Kaya Adlı Üyenin Nedir Yazıları - Ant ...

 • mürşid

  18.04.2013 - 08:45

  ..işte bütün mesele de bu ya! ! ,şeytan,huzurdan kovulduğunda '..senin doğru olan yolunun üzerine oturacağım ve sana yönelen kullarını yoldan çıkaracağım diyor..',öyle örnekleri var ki mürşid piyasasının gel de çık içinden.En doğrusu,mürşid olarak Allah'ın kitabını ve sahih olan Rasülünün sünnetini tanımaktır.İslam,insanın kula kul olmasını engellemek için vardır,mürşid diye takılıp kalınan insanların Mekke müşriklerin yaptıklarından farkı ne! ! .onlar putları için bize şefaatçi olacak zannı ile yaşarken,insanların mürşid diye kapıldıkları için de bize şefaatçi olacak diyorlar,oysa Allah kendisine çağırıyor,bize şah damarından daha yakın olan Rabb'imiz kitabının tüm sahifelerinde kendisine çağırırken ne oluyor da mürşid diye bir insandan istemek ve ihtiyaç arzetmek yarışına giriyoruz..

 • elif şafak

  22.10.2007 - 11:36

  ..elif şafak okumak istediğim ve son yıllarda ülkemizin kendi coğrafyasına atmosfer ve değerlerine bağlı gerçekten bu iklimin insanını iyi tanıyan onun dilini en güzel aktaran duyarlı-bilinçli-seçkin bir romancımızdır..özellikle kullandığı dil ve öncesini inkar zavallılığına düşmeyen mütefekkir aydın bir yazar-romancı olarak saygıyla selamlıyorum..teşekkürler elif şafak..

 • 17 ağustos 1999

  25.06.2005 - 17:15

  ..komplo teorileri diye yazılan söylenenleri görmemezlikten gelemeyiz..pis kokular olduğu belli..özellikle israil varsa neden olmasın suni olarak yer kabuğunun tahrik edilmesi..ilahi iradenin ol demesi ile olan hadiselerin yanında zalim insanın eliyle işilenen felaketler de olabilmektedir...

 • Ahmet Taşgetiren

  18.06.2005 - 22:34

  ...mümin-müslüman kişiliğine saygı duyulacak adam gibi adam .

 • necip fazıl kısakürek

  18.06.2005 - 16:09

  ...o bir ruh tarayıcısı..insanı eşyayı avucuna koyar..harfleri kelimeleri ruhun önüne atar dile gelir dosta düşmana

Toplam 5 mesaj bulundu