Denizhan Yıldızan İzci Antoloji.com

       1981 yılında Isparta’da doğdu. Isparta Gazi Lisesi (Yabancı Dil Ağırlıklı Lise 1+3, 1995-1999), Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde (1999-2003 Gündüz) eğitim-öğretim gördü. Ayrıca Ege Üniversitesi (İzmir) Sosyal Bilimler Enstitüsü Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Anabilim dalı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği programı tezsiz yüksek lisans mezunudur (2005). TED Konya Koleji'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapmıştır. Muğla Üniversitesi SBE Türk Dili Bilim dalında 2. masterını bitirip Türk Dili Bilim Uzmanı unvanı almıştır. 2016 yılında ise Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuştur. Evli, bir erkek ve bir kız çocuk annesidir. Halen Süleyman Demirel Üniversitesi'nde çalışmaktadır.

Annesi Müjgan Yıldızan'ın Eskiye Rağbet Olsa adlı kitabının editörlüğünü yapmıştır. Isparta Valiliğinin hazırladığı 2002 Isparta Şiirleri Antolojisi kitabında şiiriyle yer almıştır. Çeşitli gazete, dergi ve antolojilerde şiir ve öyküleri yayınlanmaktadır.
..

Devamını Oku
 • Mutluluğu Fark Ettim

  Erhan Demir

  22.10.2009 - 13:48

  Şiirlerinizin ayrı bir rengi olduğuna inanıyorum. Satırlarınızla biz de mutluluğu farkediyoruz. Ailemle birlikte sizi tanıdığımıza çok memnunuz. Her yazdığınız, her yorumunuz birbirinden güzel, Yeni şiir günlerinde görüşmek dileğiyle.

 • Baba

  Vecdi Murat Soydan

  09.09.2009 - 23:21

  Emeğinize, yüreğinize sağlık. Annem de babasını kaybettiğinde aynı yaşlardaymış, şiirinizi birlikte okuduk. O da 'Sensiz benim her günüm babalar günü/ İnsan nasıl olur da unutur dünü/ Farketmiyor dünyaya duyulsa ünü/ Çünkü kanadım kırık özledim babam' Özledim Babam adlı şiiriyle baba özlemini anlatı ...

 • -umut....

  Erhan Demir

  31.01.2008 - 20:52

  Sabahın taze kokularını hissettiğimiz an yüregimizde,
  Güneşin ilk ışıkları gözlerimize vurduğunda
  Ve derin bir nefes aldığımızda o an,
  Sanki,dünyanın bütün yükü sırtımızdan inivermişcesine;
  Yaşamın bizlere verdiği en büyük armağandır umut;
  UMUT, budur işte! ...
  Maviyıldızınoğlu, yüreği ...

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR