Deniz Yusuf Hüseyin Antoloji.com

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNE DAİR
Temel insan haklarının var olup korunduğu bir toplumda kadın haklarının ayrıca savunulması gerekmez.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mart ayının ilk günlerinden itibaren 8 Mart Dünya Kadınlar gününe dair kutlamalar başladı. Sosyal medya dahil çeşitli örgütler, meslek odaları, sendikalar, siyasi partiler, çeşitli gazete ve dergiler 8 Martla ilgili bildiriler yayınlıyor. Bana göre her türlü ayrımcılık, ikiyüzlülük ve istismara açık davranışların sergilendiği bir gün. Kadınları övme yarışı için kullanılan bir gün.
Kadın-erkek eşitliğini "insan" olarak görmeyip, ana kutsallığı ve kadının güzelliği ile narinliği üzerine güzellemeler dizip yarışanların, kadın erkek eşitliği fıtrata terstir diyenlerden bir farkı yok.
Kadın dendiğinde ilk aklımıza gelen “insan” değil de cinsiyete bağlı duygular olursa kadın erkek eşitliği her zaman fıtrata ters kalacaktır. Eğitimde cinsiyetçi yaklaşım, sağlıkta cinsiyetçi yaklaşım, kamuda, özelde, işte, yolda otobüste cinsiyetçi yaklaşımlar evde de cinsiyetçi yaklaşımı egemen kılar. Nitekim bu yaklaşımlarla toplum sanki zıvanadan çıkmış gibi cinsiyetçi cinayetler ve çocuk istismarına karşı hadımlarla ve idamlarla çare aranıyor. Tüm meslek odaları, tüm örgütler, sendikalar, siyasi partiler, sağcılar solcular, feministler, faşistler, sosyalistler 8 Mart güzellemesi için yarışacağına bu gidişata baş kaldırıp DUR! Demeli.
Bir toplumda iktidar muhalefet, kadın erkek, çocuk, yaşlı, eşcinsel, engelli, dindar ateist dinsiz ya da farklı inanç grupları ile farklı kültür ve farklı etnik gruplara mensup kişiler aynı insani değerlere sahip değilse, siz kadını istediğiniz kadar yüceltin ve istediğiniz kadar insan hakları savunucusu olun gerçek karşılığını bulamazsınız.
Temel insan haklarının var olup korunduğu bir toplumda kadın haklarının ayrıca savunulması gerekmez. Sorun burada.
..

Devamını Oku
 • Elif Key
  Elif Key 08.03.2018 - 18:38

  güzel insan , iyi insan , insan olmak adına kendin her güzel yanı bulunduran insan.....
  saygılar ve hürmetlerimi sunarım......

 • Fulya Aras Koca
  Fulya Aras Koca 28.09.2017 - 21:23

  Sayın Deniz Yusuf Hüseyin Bey,
  Trakya'mın sağlı sollu ekin tarlalarında artık mahsül toplanmıyor. Gündöndünün boynu bükük. Yeşil sararmış. Fabrika bacaları yükseliyor köylümün otağında.
  Köylüm ki memleketin efendisi. Darda. Ninelerimizin yemeni ucu ıslak. Yaşları durmuyor. Kaybediyoruz değerlerim ...

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 10.10.2016 - 21:14

  * Arkadaş Grubumdan * Sayın * Elbet Bir Bildiği Var Bu Çocukların *

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu grubumuzda aramızda görmek dileklerimle
  esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Üyeler Birliği *

Toplam 10 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 67 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR