Çöl Şulesi Antoloji.com

Usulca kalktı yerinden. O ışıltılı yıldızları andıran gözleri derin bir uykuya dalmış gibiydi. Başını olabildiğince yükseğe dikti. Kendinden emin duruşu önceden bir kaç provayla çalışılmış gibi. Bütün kelimeleri aynı anda çıkarır gibi baş döndürücü bir şekilde. Dudaklardan döküldü herkesi sevindirecek o sözler. __Ve birgün gelir ruhu çocuk olanlarda büyür.__/
__

Ve nurundan bir nebze,düşse yüreğimize.
Dil sussa,kalem dillense__

Ve birgün gelir ,kelimelerde gider, göçer hanesinden. Hane bir öksüzün burukluğunda, yetimce arzuhalin dualarla buluşması. Bir yetim gibi çaresizce ,hasretle, istekle. Kelimeler kalkar aradan, harfsizde konuşur insan. Kalbin lisanına dokununca, duyunca, tüm lisanlar uçuşur. İki hece kalır . Dilde, kalpte (hanelerde).
..

Devamını Oku
 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 04.10.2019 - 11:40

  Dökülen yaprakları ,toplamak istiyorum.
  Avuçlarımda dünlerin izi . Kaygım ne çok Allah'ım . Aynı durağa hapsetmişiz teselli ve korkuyu . Vuslat ve hasreti.
  Kaç uykusuz geçen geceyi devirmişiz bir bardak çay eşliğinde .
  Akar geçer zaman ,sabır memesinden içkisini sunarcasına .
  Bu da geçecek ,bili ...

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 29.09.2019 - 06:46

  Niçin dalgalara kızayım, damlası olarak görmemişken deniz.
  Savrulmuşluğumuz rüzgârdan da değil.

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 27.08.2019 - 21:50

  Yorma küçük aklını dedi şair. Hayatı anlayamazsın. Bir bakmışsın güneş sana göz kırpmış ve sen o güneşin parıldayan çevresine kapılıp derin hülyalara dalmışsın . Ama ya sonra çehresine kapılıp hülyalar gördüğün güneş yerini karanlığa bırakmış. Şimdi sıra ay ve yıldızlarda. Nasıl mükemmel olabilir gö ...

Toplam 122 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 1132 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • serbest kürsü

  14.10.2019 - 09:34

  Bedelli askerlik için başvuranlari vatanını sevmemekle suçlamak nasıl bir mantıktır ? Bir askerin askeriyeye maliyetini bilmemek , teröristlerle mücadelede eğitimsiz kalifiyesiz askerlerimizi göndermenin ceremesini çok yaşadık . Şimdi kalifiyeli ,eğitimli ,donanımlı askerler ile teröristlerle mücadele ediyoruz.
  Başkalarının çocukları üstünden ne kolay konuşuyorsunuz diyenler gibi düşünmediler iyiki de ecdadımız . Yoksa canlarını ,canlarını sevmenin uğruna düşmana hibe ederlerdi vatani .

 • serbest kürsü

  14.10.2019 - 09:21

  Terör örgütleri kan ile beslenen örgütlerdir. Kimin kanı olduğunun önemi yoktur onlar için . Çocuk ,masum olmuş pek de önemli değildir . Kundaktaki bebeleri öldürecek kadar gözleri dönmüştür bu kan yiyicilerin. Ülkemiz bunu çok yaşadı . Hergun şehit haberleri alırdık . Ne çabuk unuttunuz !
  Kaç öğretmen ,doktor,köy koruculari feda ettik. Polis ve askerlerimiz haricinde. Ne çabuk unuttunuz !
  Kuyrukları sıkışınca barış ,insanliktan bahsediyorlar .
  Neymiş içimizdeki öfkeyi temizliyecekmişiz . Yanlış kişilere yanlış söylem . Terör örgünün içinde olan , terör örgütlerine destek veren , bebek katillerinin yanında olanlara olacaktı o sözünüz . Çocukların arkasına saklanip ateş açmak ancak terör örgütlerinin işidir . Terör örgütleri uğruna bebeklerin katili olanlara kolaydır çocukları öldürmek .
  İnsanlık dediğiniz nasıl bir maskaraliktir ki , zalime acıyıp mazluma zülm eder. Sizin gözünüzde insanlık bu . Zalime acımak . Oysa zalime acımak mazluma zulümdür .

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR