Celil Taş Antoloji.com

Merhaba şiir dostum. Yanlış hesaplama sonucu ülkemin, zor günler yaşadığı, açlığın, yokluğun, yoksulluğun anarşinin bol olduğu dönemlerde sessiz sedasız çıka gelmişim dünyaya o zaman yıl 1966 'yı gösteriyormuş ve haziran sıcaklarının başladığı günlerin 7nci günüymüş babamda köye gelen nüfus memuruna aynen öyle yazdırmış. O zamanlar ulaşım hele hele Kars'ın Dağ köylerine çok zor oluyormuş. Senede bir kere hökümet adamı gelirmiş köye oda buzların erimesinden sonra. Evet ben Kars'ta dünyaya geldim. beş kardeşin ikincisiyim. okul yıllarım Kars'ta geçti. Uzun yıllar amatörce Tiyatro oyunculuğu yaptım kendimi oynattım işte o yetmezmiş gibi yerel bir gazetede bir süre gazetecilik hatta haddimi aşıp çok bilmişler gibi sanat sayfası yöneticiliği yaptım oda yetmezmiş gibi şiir yazanları kıskandım kendi çapımda şiirler karalamaya başladım ve bunlarda yetmezmiş gibi bu karaladığım şiirleri siz Değerli Şair ve üstadlarımın görüşlerine sundum bağışlayın.

Bunlar yetmezmiş gibi, Antolojiye üye oldum, bana yetkili şairlik fırsatını tanıdılar (onuda hala anlamış değilim yetkili şair nedir) karaladığım şiirleri yayınlamaya çalışırken bir kaç arkadaşımda bana suç ortağı olarak 'Güneş Topla Benim için' adlı grubu oluşturduk ve kendimiz gibi olan delileri topladık.

Şimdi haytımı Yalovada idame ettirmeye çalışıyorum. günü birlik yaşayarak.

tüm şiir dostlarımı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum
..

Devamını Oku
 • Sevda Güney
  Sevda Güney 31.12.2012 - 20:45

  yeni bir yıla girerken,sevgi ve barış diliyorum.savaşların acıların,ve felaketlerin geçip giden,koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla.
  yeni yılınız,sağlık neşe mutluluk ve huzur getirsin.

  NİCE YILLARA.

 • Gültekin Şahin
  Gültekin Şahin 07.05.2010 - 06:03

  Değerli gönül dostlarımız, www.nostalji1.com Kültür-Edebiyat sitesi ve radyosuyla 2 yıldır sizlerle birlikte olduk. Sizlerin desteğiyle hep en iyisini sunmaya çalıştık. Özellikle internet radyoları içinde 7/24 saat kaliteli yayın yapma ilkesi ve birbirinden değerli yayıncılarıyla sizlerle birlikte o ...

 • Hikmet Atiş
  Hikmet Atiş 18.11.2009 - 00:02

  Selamım Size Gelsin Sevgili Dostlar.

  Uzaklardan selamlaşıp duruyorsak,
  Her sabah hal hatır soruyorsak
  Gönüllerdeki sevgiyi görüyorsak,
  Selamım size gelsin sevgili dostlar.

  Bizler sevgi saygıyı bildik bileli,
  Bende sizlerle bu ortama gireli,
  Yüreğim hep sizlerle güldüm güleli,
  Sela ...

Toplam 18 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Eyledi

  Yunus Karaçöp

  23.02.2010 - 22:39

  Özlemişim dizelerini be abim.

 • Ermeden Vuslata Yüreğim

  İsmet Öztürk Ankara

  07.12.2009 - 19:00

  KENDİNE HAS ÜSLÜBUNLA YİNE O GÜZEL BİR ŞİİR DÜKÖLMÜŞ MISRALARA. TEBRİKLER ŞAİRİM

 • İçime Akarcasına Gel

  Fadime Zünbül

  04.12.2009 - 22:59

  Şiir düzeninde; şiire vurgu yüklemek, harf uzatılmasıyla olmaz. ve (ğ) genelde bazı kelimelerde yumuşar ama (g) yerine kullanılmaz. buda şiir okunurken sesi bozar. Bu şiirinizde bu hatalarla karşılaştım ya da klveye hatası diyelim. Şiirde bir kesin tavır var güzel işlenmiş ama üzerinde biraz daha ça ...

Toplam 569 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR