Atilla İlhan Adlı Üyenin Nedir Yazıları - Ant ...

 • serbest kürsü

  18.07.2019 - 03:06

  Yandaş ve yalaka liboş journalist şehit edilen büyükelçi için iş takibi yaptığı imasında bulundu. Şimdi pkk ve fetö benzeri iftiraları gazetecilik adı altında daha naaşı kaldırılmamış bir şehid için söyleyen hainler çetesi yandaş diye dokunulmasa hükümetin çok da muhalefete ihtiyacı kalmamış demektir.. Bu kadar haine can mı dayanır...

 • serbest kürsü

  18.07.2019 - 02:16

  Şayet Sayın Cumhurbaşkanının sözcüsü başcavuşun beygiri değil ve açıklaması ülkeyi bağlıyorsa hükümet adına gazetecilik yapanların provokatör gibi davranmaları ibret vericidir.. Hükümetin ciddiyetle takip etmesini salık veririz..

 • serbest kürsü

  18.07.2019 - 01:48

  İstihbarat teşkilatı bilmiyorsa öğrensin liboş gazeteciliğin ar tutmaz arsızı diyor ki mütahidin parasını vermemişsiniz.. Yol geçen hanıya ülke gazetecinin fütürsuzluğu oha detirdetecek türden.. Konuşana değil konuşturana bak. Ne diyelim...

 • serbest kürsü

  13.07.2019 - 23:43

  Hain darbenin yıl dönümündeyiz.. Kutsal davası olduğunu söyleyenlere Hakkımızdır "Ne istedilerse verdinizse" Allahınızdan bulun... Tabii azıcık ahlakınız varsa hesabını verin ondan sonra..

 • serbest kürsü

  12.07.2019 - 02:47

  Nezaman bu liboşların ve dinci liboşların ittifak halinde devleti işletmeye benzetseler anlayın yine satılığa bir şeyler çıkardılar. Sizi gidi kârhaneciler sizi... Yürüyün gidin... Yiyin beyler yiyin efendiler yiyin aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin "

 • serbest kürsü

  12.07.2019 - 00:14

  Hükümetten doğu Akdeniz için resmi açıklama
  "gelir mekanizmasının sağlam bir takvime bağlanması" yirmi yıla yakın ülkeyi bu zihniyet yönetiyor.. Parasını ver anasını al...

 • serbest kürsü

  08.07.2019 - 21:42

  Benim ülkem dünyanın en güzel ülkesi ayaklarını yiyen mal kalmışmıdır bilmem. Bildiğim bir yeri güzelleştiren insanlar varsa her yer güzelldir

 • serbest kürsü

  03.07.2019 - 00:22

  Ne müslümanı Allah vermiş belalarını trencilik oynuyorlar ... Yürüyün gidin dinime küfreden müslüman olmasa bari...

 • serbest kürsü

  26.06.2019 - 09:21

  Evet Muğla büyük şehir belediyesini yine chp kazandı ve yine keseden bol bol yemeye devam ediyorlar.. Muğla Muğla olalı gün yüzü görmedi desek chp yönetiminde yeridir. Doğuştan chp liler bile inşallah iktidarın teknesinde basılırsınız diye beddua ediyor. Sanki eskişehir i başka Muğla yı başka bir yönetim felsefesi idare ediyor. Şayet Eskişehirde ki belediyecilik anlayışı chp benimsediği bir yerel yönetim tarzı ise muğlanın yerel yönetimi terör örgütü diye tanımlayabiliriz. Ulaşımından kanalizasyon sistemine çöp yönetiminden sağlık yönetimine çevre yönetiminden en temel insan hak ve özgürlüklerine tam bir facia yaşanmakta. Üstelik ulaşabildiğiniz idareciler akp parmak ısırtır. Suç duyurusu ise suç duyurusu ulaşımda insanların başlarına gelenler ilkel kabile devletlerinde bile olmaz dedirten cinsten... Allah yardımcımız olsun ne diyelim kendi düşen ağlamaz..

 • serbest kürsü

  26.06.2019 - 02:49

  Taytanik Taytanik olalı böyle buzdağına çarpmadı.. Önce aday battı şimdi alay batıyor sarayda su almaya başladı üstelik damat ferit güvertesinden..

 • serbest kürsü

  24.06.2019 - 01:26

  Gelde gülme...

 • serbest kürsü

  08.06.2019 - 20:23

  Valiliklerin muhalefete terörist, teröristlere diplomatik misyon gibi davranma görevi yeni Türkiye diyen yavşayalaka ların işi mi bilmek isteriz.. Zira bu ülke teröristleri kırmızı halı ile karşılayanlara ses çıkarmayan valiler çooook gördü... Adamın ashabını bozmayın dötünüz yiyorsa ki adamsanız yaparsınız kanuni ve uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan hakkımızı askerlerimizi kovacaklarını ayan beyan dünyaya avaz avaz bağıran adana Diyarbakır izmir İstanbulda ki üslerle ilgili en ufak bir ses çıkarın bizde size hain demeyelim..

 • serbest kürsü

  07.06.2019 - 11:54

  "Çatal bıçaklı apoletli eşek gibi " dedi ya yavşayalaka naklen.... Tam 20 otuz yıl önce yazdım daha o günlerde Yugoslavya çekoslavakya Rusya diye devletler henüz yıkılıyordu.. Ama senaryo o truvadan kalma...

 • serbest kürsü

  05.06.2019 - 23:45

  Ünlü bir tarihci, olur olmaz konuşan kaba bir millet için,
  "Hukuk konuşacaksan italyanca,
  " tanrıyla konuşacaksan ispanyolca,
  " aşk konuşacaksan fransızca
  "diplomasi konuşacaksan ingilizce
  " köpeklerle konuşacaksan almanca bilmek zorundasın " diye ünlemişti...

 • serbest kürsü

  05.06.2019 - 21:04

  Bir ülkede milyonların yaşamı iktidar sahiplerinin sünnet parası kadar değer taşımıyorsa o ülkede küçük insanlar büyük gölgeler bırakıyor demektir, çıkarılacak sonuç Şairin dediği gibi "Kızıl havaları seyret ki akşam olmakta" ölenler için...
  (alın size edebiyat)

 • serbest kürsü

  05.06.2019 - 15:00

  Ünlü siyasetçi Süleyman Demirel der ki "Memlekette köprü vardı da biz mi geçmedik.."

 • serbest kürsü

  04.06.2019 - 20:32

  Kürsünün iyi ve güzel insanları iyi bayramlar diliyorum. Sevgili Us yüce Allah tan rahmet ve sabırlar diliyorum.

 • serbest kürsü

  29.05.2019 - 01:02

  Eşref Kolçağa Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum....

 • serbest kürsü

  27.05.2019 - 22:02

  27 Mayıs darbesi hain bir darbedir darbe bildirisini okuyan hain den yargılayan hakime kardeş kanı Hâbil Kâbil hikayesinin Türkiye versiyonudur. Katilleri unutmayın.. Başta o bildiriyi okuyan hainden başlayarak unutmayın

 • serbest kürsü

  26.05.2019 - 19:35

  İktidarın dedim ama öyle demek istemedim halleri hem ağlarım hem giderim yeni gelin durumu...

 • serbest kürsü

  25.05.2019 - 00:15

  Yani susayım diyorum ama bu dinci tayfasının durumu aşağıdaki gibi.. Hep öyleydiler şimdi kendilerinin de farkına varması güzel bir gelişme. Şimdi ateistleri sevmem dediğim linç edin diye değil tamamen espiri olsun diyeydi. Yani bence komikti inkarcı olduklarını söylemek. Öyle ama inkarcı olduklarını bile inkar eden insanlara inkarcı demekten daha komik olanı bunun espiri olduğunu anlamayıp dini içtihatlar çıkarmak olsa gerek

 • serbest kürsü

  24.05.2019 - 22:42

  Yok mu bir Molla Gürani’niz

  Lâmı-cimi yok, biz makam-mevki, mal-para görmeye başladığımızdan beri adım adım dünyevileştik.

  Dünyevi ölçüde de lükse ve gösterişe meylettik...

  Marka giyiyor, görkemli arabalara biniyor, imkânımız varsa yalılarda filan oturuyor, saraylarda düğün yapıp Dubai’deki yedi yıldızlı otelde balayımızı geçiriyoruz!

  Eskiden ahirette kavuşacağımıza inandığımız tüm nimetlere fani dünyada ulaşmayı kafamıza koymuş gibi itişip kakışarak para kazanmaya çalışıyoruz!

  “Helâl-haram ver Allah, rezil kulun yer Allah!” havasına girdik!

  Pek farkında değiliz, ama cebimiz doldukça ruhumuz boşalıyor.

  Hassasiyetlerimiz “zaman aşımı”na uğramış gibi: “Zaman sana uymazsa sen zamana uy” anlayışı içinde yaşıyoruz!

  Düne kadar kravat takmayan, hanım eli sıkmayan, takkesiz namaz kılmayan dikkatimize bir haller oldu...

  “Pozisyon gereği” Batılılaşıp laikleştik! Alacağımız son pozisyonun toprağa yanak dayamak olduğunu bile bile dikkatimizi maddiyata kurban ettik.

  Nasılsa, “Ümmete haram olan Mehmed’e helâl mi?” diye kükreyecek bir Molla Gürani’miz de yok! Çünkü dünyevileştiğimiz ölçüde o “yürek adam”ları da kaybettik!

  Fetihten sonra ilk ramazan. Fatih Sultan Mehmed, hocalarına iftar veriyor. Bizans sarayından ele geçen altın tasları, sahanları, kaşıkları sofraya koydurmuş...

  Molla Gürani, bu duruma çok kızıyor. Hemen tavır alıyor. Bunu da ezan okunduktan sonra iftarını açmayarak gösteriyor.

  Öte yandan gencecik Padişah sabırsızlanmıştır. Dakikalar geçip midesi iyice kazınmaya başlayınca, dayanamıyor:

  “Buyurunuz taam edelim” diyor, Molla Gürani’ye bakarak, “Merak buyurmayınız, soframızda haram lokma yoktur!”

  Molla Gürani’nin beklediği an bu andır. Müthiş bir hışımla Sultan Mehmed’e dönüyor, sofradaki altın kapları, kaşıkları göstererek kükrüyor:

  “Ümmete haram olan Mehmed’e helâl mi kılındı?..” diye soruyor, “Bizans İmparatoru’nu taklit ediyorsan, bil ki, Bizans’ı bu gösteriş belâsı batırdı.”

  Ve ancak sofradaki altın kaplar, kaşıklar kaldırıldıktan sonra iftarını açıyor. Fatih kıpkırmızı olmuş, önüne bakarak susmuştur. Bu ona iyi bir ders oluyor: Bir daha gösteriş tutkusuna kapılmıyor.

  Kuşkusuz biz Fatih değiliz, Konstantiniye’yi fethetmeyeceğiz. Sadece yüreğimizi fethetsek yeter! Ne çare, ona bile dünya (tul-u emel) hükmediyor!

  İnanç konusunda zayıf olanların lüks ve gösteriş tutkusunu anlamak mümkün: Onlar her nimeti fani dünyada tatmak, her lezzeti fani dünyada yaşamak istiyorlar.

  Ya ebedî hayatın varlığına inananlara ne oluyor; neden tek dünyalılar gibi yaşamaya hevesleniyorlar? İşte bunu anlamakta zorlanıyorum...

  Diyelim ki geleneksel kıyafetimizi mecburen terk ettik; peki ya dilimizi neden bozduk, mutfağımızı neden kapattık, tarihe neden yüz çevirdik, hayat felsefemizden, doğru geleneklerimizden, “helâl” kazancımızdan, paylaşma anlayışımızdan, komşuluğumuzdan neden uzaklaştık?

  Düne kadar eleştirdiğimiz halde bugün “fesfut” yiyor, “Kokakola” (yazıldığı gibi okunur) içiyor, “arabesk pop” dinliyor, “moda” giyiyor, defilelere katılıyor, kısalta kısalta “kirli”ye dönüştürdüğümüz sakalımızla en önlere kurulup manken seyrediyoruz!

  Eskiden “huri taifesi”ne Cennet’te kavuşacağına inanan Müslüman işadamı, artık huriyi podyumlarda arıyor!

  Kısacası biz dindarlar da artık “modern hayatın icaplarına göre” yaşıyoruz. Ve git gide varlık sebebimizden uzaklaşıyoruz.

  Tevekkeli değil: “İnandığını yaşamayan yaşadığına inanmaya başlar”mış. Şu yaşadıklarımızla kendimizi hâlâ “dindar” zannetmemiz, salt alışkanlıktan olmalı! "Yitip giden ahlakımızı, vicdanimiz ve insanlığımızı arıyoruz..!

 • serbest kürsü

  24.05.2019 - 02:36

  Felsefi bir soru ise ben sevmem ateistleri.. İnkarcılar çünkü..

 • serbest kürsü

  19.05.2019 - 14:36

  Deprem oldu ya

Toplam 2697 mesaj bulundu