Ali Durdu Adlı Antoloji.com Üyesinin Hakkında ...

 • Mehmet Tevfik Temiztürk

  19.10.2019 - 01:01

  Çevremde güpegündüz muşamba bez kullanıp da altı bağlı şekilde dolaşan kimseler var. Bu kimseler herkesin çevresinde var. Bunlar normal şeylerdir. Hastalık ya da alışkanlık sebebiyledir. Ya da annesinin tercihi olabilir. Çocuk terk etmek istemeyebilir. Annesi ona güvenemiyordur. Israrla soruyorsun ben de kısaca cevaplıyorum. Zamanım az olduğundan çoğu mesajına cevap veremedim Ali Durdu kardeşim. Kaç yaşındasın bilmiyorum. Nasihat de veremiyorum. Fayda sağlayamayabilirim. Bence bunlar normal karşılaşılan şeylerdendir. Tıpta henüz çözülemeyen sorunlar olabiliyor. Psikologlar yardımcı olabiliyor. Bu rahatsızlığı olan kimseler okullara da gidebiliyorlar. Bunlar zararsız kimselerdir. Ali Durdu kardeşim.

 • Mehmet Tevfik Temiztürk

  08.10.2019 - 07:45

  "21 yaşına kadar olsun hep annesinin muşamba bezle bağladığı var mı?" Diyorsun çevremde bu kişilerden çok var. Ama bu kişilerin konuşulması hoş olmaz. Hem de bahsetmem doğru değildir. Rahatsızlıklarından dolayıdır, saygım var. Gece altını ıslatmadığı hâlde bezlenip muşambalananlar da mevcut. Bu da onların özel sorunudur. "Bazı annelerde muşamba bezle bağlamayı ceza vermek olarak görüyor..."Diyorsun, bu doğru değildir. Çünkü muşamba bez çocuk için ceza değil ödül olur. Çünkü bez muşamba çocuklarca sevilen bir gereçtir. Bu onların mutlu ve rahat olması demektir. Çünkü çocuklar bezi bile bile terk etmek istemezler. Ben sadece senin suallerine cevap vermeye çalışıyorum. Ali Durdu kardeşim. Gene de sen bezden muşambadan kurtulmaya bak. Bez muşamba sorun demektir. Sual sorduğun için cevap vermeye çalıştım. Bunlar bizim bildiklerimiz.

 • Mehmet Tevfik Temiztürk

  07.10.2019 - 06:54

  21 yaşında olup da diye başladığın örneklerden çevremde çok kimse var. Ama bunlar açıklanamaz. Rahatsızlığı olmayıp da yatarken kullananlar da yok değil. Bu senin alışkanlıklarınla ya da hastalıklarınla ilgilidir. Bence sen bezden muşambadan bir an evvel kurtulmaya bak Ali Durdu kardeşim. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama altı bezle muşambayla dolaşmaman daha iyi olacaktır… Ama yok terk edemiyor isen tedavi yollarını dene. Şunu da bil ki bu rahatsızlığın varsa tedavi bir kısmına pek randıman vermiyor. Doktorlar çok yönlü çalışsalar da yanıt veremiyorlar. Rahatsızlık daha da genişliyor. Onlar el attıkça iş büyüyor bezle muşambayla yaşamaya bağımlı hâle gelebiliyorsun.

Toplam 3 mesaj bulundu