Ali Kılıçay Antoloji.com

• 3-Ağustos-1967’de üçüncü çocuk olarak Ankara’da doğdum, annem ve babam akraba evliliği yaptıkları için ben bedensel özürlü olarak dünyaya geldim. Bu özürüm bana hiçbir zaman engel olmamalıydı. Bu nedenle bir kaç ay olsa da okula gittim. Ancak okul ile ev arasının uzaklığı nedeniyle devam edemedim. Bundan kısa bir süre sonra özel hoca tuttuk. Eve gelen öğretmen yardımıyla okuma-yazma ve matematik öğrendim. Bununla yetinmeyerek kendimi geliştirmeye karar verdim. Bu dönemde bilgisayarlar piyasaya yeni çıkmıştı. Bilgisayarlara olan ilgim sayesinde, kısa zamanda bir tane edindim. Bir yıl kadar bununla çalıştıktan sonra bir PC alma ihtiyacı hissettim ve aldım.
• Bu sefer de bilgilerimin yetersizliği sebebiyle kullanımda zorluklarla karşılaştım. Bana bunu öğretebilecek bir bilgisayar hocası lazımdı. Bu problemi bir bilgisayar hocasıyla çalışarak aştım.
• Bilgisayar hocası bana BASIC ve Dbase IV öğretti. Bir süre sonra PASCAL6 bilgisayar dilini de kendi kendime geliştirdim. Kendi yapmış olduğum programlar değişik aylarda bir çok bilgisayar dergilerinde yayımlandı ve yayımlanmaya devam edecektir.
• Bu çalışmalarımı birkaç özürlü arkadaşıma söz ettim, benim adıma sevindiler, ama kendilerinin bu tür bir çalışmada bulunamayacaklarını belirttiler. Amacım, gerek bilgisayar konusunda, gerekse bir çok faaliyetlerde olsun benden sonrakilere bir basamak oluşturmaktır. Böylelikle özürlülerin neler yapabildiklerini hem benden sonraki özürlü arkadaşlarıma hem de diğer insanlara göstermek istiyorum.

A kıllı olmak hiçbir zaman
L ider olmak demek değildir,
..

Devamını Oku